Havada Kalan Sorular Yolcu uçağı, uçuş ile ilgili sorularınız ve cevapları

7,5/10  (4 Oy) · 
5 okunma  · 
3 beğeni  · 
406 gösterim
Pilot acil durumlarda arkadaki yolcuyu düşünür mü?
Hava boşluğu nedir?
Kanatlarımız kırılır mı?
Uçağın tüm motorları durabilir mi? Durursa ne olur?
Neden uçuş boyunca kemerlerimiz bağlı kalmalıdır?
Pilotlar uçan daire görüyor mu?
Neden rötar olur?

Günümüzde yolcu uçakları yaygınlaşsa da hala içimizde uçağa karşı bilinmeyen korkular ve cevaplanması gereken, tam açıklanmamış sorular vardır.
Bu kitap kafanızdaki tüm sorulara yanıt vermek ve sizi daha bilinçli kılmak adına yazılmıştır. Henüz uçmadıysanız, düşüncesi bile size uzaksa Havada Kalan Sorular' ı okurken siz de uçuş keyfini yaşamak isteyeceksiniz. Havada Kalan Sorular kitabı yolculuğunuz sırasında da sadık bir dost olacaktır.
Şimdi kemerlerinizi bağlayın, arkanıza yaslanın ve gökyüzünün tadını çıkartırken aklınıza takılanları öğrenmek için Havada Kalan Sorular'a başlayın.
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2015
 • Sayfa Sayısı:
  336
 • ISBN:
  9786054579754
 • Orijinal Adı:
  Havada Kalan Sorular
 • Yayınevi:
  Efil Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Galadriel 
10 Oca 22:46 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Menderes Kaptan bilgilerini ve deneyimlerini havacılık geçmişi olmayan birisi için bile anlaşılır şekilde paylaşmış. Samimi ve sohbet havasında, soru - yanıt şeklinde geçen kitap bilginize bilgi katmak için birebir.

Ferdi Bişkin 
29 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 7/10 puan

Uçakla yolculuk pek çok kimsenin isteği, bir kısım insanların da korkusudur. Uçakla yolculuk yapmayı seven ve uçuşla ilgili konulara meraklı olan biri olarak, Türkçe yazılmış böyle bir kitabı okumak için sabırsızlandım. Yazarın 26 yıllık pilot ve eğitmenlik tecrübesi kitaba da yansımış. Bununla birlikte, yazarın şahsi tecrübelerine çok fazla yer vermediğini söyleyebilirim. Kitapta uçuşla ilgili konular 13 başlıkta incelenmiş. Merak edilen pek çok soruya, doyurucu cevaplar bulmak mümkün. Bunun yanında, anlatım dilinin zaman zaman yazarlıktan ziyade, konuşmacı havasına büründüğünü söylemek gerek. Dahası, çok fazla tekrar içeriyor. Eğer herhangi bir sorunun cevabına bakacaksanız bu tekrarlar rahatsız etmeyecektir ama benim gibi kitabın kapak sayfasından arka kapağına kadar okuyan biriyseniz pek çok satır sizi rahatsız edebilir. Kitaptaki imla ve anlatım hataları da oldukça fazla. Yayınevi editöryal kısmı layıkıyla yerine getirmemiş. Yine de zevkle okuduğum bir kitap oldu. Neredeyse her sayfaya düşen fotoğraflar da hoş olmuş. Bunun yanında, sayfa biçimlendirmesi klasik kitap okuyucularının dikkatini dağıtabilir. Her sayfanın alt ve üstünde uçak görselleri bulunuyor. Konunun meraklıları için bulunmaz bir eser.

Mithat Emir ATAY 
13 May 2017 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Kitabı alırken bir pilotun havadaki anılarını, havacılığın genel hatlarını, insana nasıl bir yaşam sunduğu hakkında bir kitap okuyacağımı sanıyordum.Ama okumaya oturduğumda büyük hayal kırıklığına uğradım.Kitapta internette yazdığınız zaman şıp diye önünüze çıkacak birçok bilgi madde madde sıralanmış...

Kitaptan 1 Alıntı

Ferdi Bişkin 
 29 Eyl 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Uçuş
"2003-2012 yılları arasındaki yolcu uçakları kaza istatistiklerine göre, üretici firması Amerika veya Avrupa olan yolcu uçaklarında ölümcül bir kazaya uğrama olasılığı 2,9 milyon kalkışta birdir. Dünyanın en emniyetli kaza-kırım karnesine sahip ilk 78 havayolu şirketinde ise bu oran 3,4 milyon kalkışta birdir. Hele en iyi uçuş emniyet karnesine sahip ilk 39 havayolu şirketinde bu oran 10 milyon kalkışta birdir."

Havada Kalan Sorular, Menderes Çakıcı (Sayfa 295 - Efil Yayınevi)Havada Kalan Sorular, Menderes Çakıcı (Sayfa 295 - Efil Yayınevi)