Hayvan, Sebze, Mucize Bir Yılın Yemek Güncesi

0,0/10  (0 Oy) · 
0 okunma  · 
0 beğeni  · 
362 gösterim
"Bu kitap... bir yılı çalıştığımız yerde üretilen yiyecekleri tüketerek, komşularımızla iyi geçinerek, çevremizdeki suyu içip havayı soluyarak geçirmenin ailemizi nasıl değiştirdiğini anlatıyor."

Yazar Barbara Kingsolver ailesiyle birlikte endüstriyel gıdalarla ilişiğini kesip -kendi deyimiyle göbek bağını kopartıp- soluğu Güney Appalachia'daki çiftliklerinde alır ve bir sene boyunca yalnızca kendi muhitlerinde yetişen yiyecekleri tüketmeye, hatta bunları kendileri yetiştirmeye ya da onlarsız yaşamayı öğrenmeye ant içer. Anılarla çok ciddi bir gazetecilik araştırmasını harmanlayan Hayvan, Sebze, Mucize büyüleyici anlatımıyla gözlerimizi şu kadim gerçekliğe tekrar tekrar açıyor: Ne yersek oyuz.

"Büyüleyici, cıvıl cıvıl, eğlenceli ve de şiirsel... Üç yazar; yetiştirdiğimiz, satın aldığımız ve tükettiğimiz gıdalarla ilgili gittikçe büyüyen şikâyet korosuna üç güçlü ses kazandırıyor." -Washington Post Book World-

"Şahane bir kitap. Okuduktan sonra insanın Kingsolver ile bezelye ayıklayası geliyor!" -Los Angeles Times-

Barbara Kingsolver
Roman, şiir ve de kısa hikâyelerden oluşan on iki eseri bugüne dek on dokuz dile çevrilen ve dünya çapında çok geniş bir okuyucu kitlesine sahip bir yazar. "National Humanities Medal" da dâhil pek çok ödül kazanmıştır.

Steven L. Hopp
Emory & Henry College'da Çevre Araştırmaları dersi veriyor.

Camille Kingsolver
Duke Üniversitesi'nde biyoloji, anatomi ve dans dersleri alan Camile aynı zamanda da yoga dersleri veriyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2009
 • Sayfa Sayısı:
  416
 • ISBN:
  9786055715137
 • Çeviri:
  Seda Çıngay
 • Yayınevi:
  Bilge Kültür Sanat
 • Kitabın Türü: