Haz ve Hız Çağında İlişkiler

8,5/10  (4 Oy) · 
7 okunma  · 
6 beğeni  · 
672 gösterim
İki şey insana haddini bildirir: Biri doğal yaşam koşulları, diğeri insan ilişkileri. Hele de içinden akıp geçtiğimiz, tüm anlam alanlarının buharlaşıp bir anafora dönüştüğü bu haz ve hız çağında önce kendimizle ve hayatla olan ilişkimizi yeniden anlamlandırmak ön plana çıkıyor. En temel insani acılarımıza; değersizlik, anlamsızlık, yalnızlık, anlaşılamama, hayatı kontrol etmek isteme ve diğerlerine dilin sınırları içinde anlamlar bulmak daha da önemli hale geliyor.rnrnZamanın ruhu, bedenimizden kalbimize bir yol bulmaya, bulduğumuz bu yolda ruhumuzla buluşmaya gayret etmenin önemini hissettiriyor. İnancım o ki kendimizi fark ettikçe acılarımız azalacak, kalbimize yaklaştıkça başka her şeye de yaklaşacağız.

Kitaptan 8 Alıntı

Çiğdem Kelekçi 
13 Haz 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Olmayanı beklemek yorucudur,üstelik de gelmeyeceğini bile bile.

Haz ve Hız Çağında İlişkiler, Nazlı Özburun (Sayfa 54 - Hayat)Haz ve Hız Çağında İlişkiler, Nazlı Özburun (Sayfa 54 - Hayat)
Çiğdem Kelekçi 
12 Haz 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Her İnsan Bir Kapıdır.
Çeşit çeşit kapılar vardır; tahta kapılar,çelik kapılar,demirden kapılar...Bazıları açıktır,bazıları yarı aralık, bazıları ise sıkı sıkıya kapalı...

Haz ve Hız Çağında İlişkiler, Nazlı Özburun (Sayfa 26 - Hayat)Haz ve Hız Çağında İlişkiler, Nazlı Özburun (Sayfa 26 - Hayat)
Çiğdem Kelekçi 
13 Haz 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Oysa insanın unutmaması gereken tek gerçeklik;yalnız doğduğu ve yalnız öleceği gerçeğidir.

Haz ve Hız Çağında İlişkiler, Nazlı Özburun (Sayfa 32 - Hayat)Haz ve Hız Çağında İlişkiler, Nazlı Özburun (Sayfa 32 - Hayat)
Çiğdem Kelekçi 
 14 Haz 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Baska Yerlerdeki Çimenler Daha Yeşil Değil.
Ulaşamadığımızı,elde edemediğimizi gözümüzde büyütürüz.İnsan,elinde olanın güzelliklerini,gözünü karşı tarafta olana diktiğinden,çoğu kez görmez.

Haz ve Hız Çağında İlişkiler, Nazlı Özburun (Sayfa 87 - Hayat)Haz ve Hız Çağında İlişkiler, Nazlı Özburun (Sayfa 87 - Hayat)
Çiğdem Kelekçi 
15 Haz 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Yolumuzu Bilmek.
Yollar vardır insan hayatında türlü türlü. Bazısı yokuş yukarıdır,bazısı yokuş aşağı.Kimisi otobandır,kimisi çıkmaz sokak. Uçurumda sonlanır bir başkası, denize çıkar bir diğeri.

Haz ve Hız Çağında İlişkiler, Nazlı Özburun (Sayfa 190 - Hayat)Haz ve Hız Çağında İlişkiler, Nazlı Özburun (Sayfa 190 - Hayat)
Çiğdem Kelekçi 
13 Haz 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Kalbimizin istediğini almak hiç birimize nasip olmadı.

Haz ve Hız Çağında İlişkiler, Nazlı Özburun (Sayfa 39 - Hayat)Haz ve Hız Çağında İlişkiler, Nazlı Özburun (Sayfa 39 - Hayat)
Çiğdem Kelekçi 
14 Haz 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Yol uzun,ömür kısa,pişmanlık acı;sevmek,sevilmek ve sevdiğini söyleyebilmek güzel.Severek ve sevgiyle davranabilmek güzel...

Haz ve Hız Çağında İlişkiler, Nazlı Özburun (Sayfa 78 - Hayat)Haz ve Hız Çağında İlişkiler, Nazlı Özburun (Sayfa 78 - Hayat)