1000Kitap Logosu
Her Şey Ne Anlama Geliyor?
Her Şey Ne Anlama Geliyor?
Her Şey Ne Anlama Geliyor?

Her Şey Ne Anlama Geliyor?

Felsefeye Küçük Bir Giriş

OKUYACAKLARIMA EKLE
7.9
51 Kişi
140
Okunma
36
Beğeni
1.923
Gösterim
96 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 2 sa. 43 dk.
Adı
Her Şey Ne Anlama Geliyor? (Felsefeye Küçük Bir Giriş)
Basım
Türkçe · Türkiye · Say Yayınları · Eylül 2019 · Karton kapak · 9786050207415
Orijinal adı
What Does It All Mean? A Very Short Introduction of Philosophy
Diğer baskılar
Her Şey Ne Anlama Geliyor?
Her Şey Ne Anlama Geliyor
Belli başlı ilgi alanları siyaset felsefesi, ahlak felsefesi, hukuk, bilgi felsefesi ve zihin felsefesi olan Thomas Nagel’in (d. 1937) elinizdeki bu kitabı özgün olarak ilk defa Oxford Üniversitesi Yayınları tarafından yayımlanmış ve yirmi dile çevrilmiştir. Her şeyden önce, kitap Sokrates’in “sorgulanmamış bir yaşam” dediği şeye karşı dikkate değer bir meydan okuma içeriyor ve felsefi sorgulamanın temel soruları üzerinde duruyor: Gerçekten hür iradeye sahip miyiz? Niçin ahlaklı olmalıyız? Nasıl adil olabiliriz? Zihnimiz ile beynimiz arasındaki ilişki nedir? Ölüm nedir? Yaşamlarımızın bir önemi var mıdır? Sorgulayan zihinlere bir rehber olması bakımından ideal bir kitap olan Her Şey Ne Anlama Geliyor? okuyucuyu kendisi ve dünya hakkında düşünmeye teşvik ediyor. Üstelik, kitabın felsefi konularda “derinlik” ve “açıklık” gibi çoğu zaman birbiriyle uzlaşmaz görünen iki özelliği bir arada içermesi de okuyucuya kendi başına düşünme konusunda yardımcı oluyor. (Tanıtım Bülteninden)
7 mağazanın 6 ürününün ortalama fiyatı: ₺12,91
Gizem
bir alıntı ekledi.
Eğer yaşam gerçek değilse, yaşamın amacı yoksa ve yaşamın sonu nihayette kabir ise belki kendimizi bu kadar ciddiye almak gülünçtür. Öte yandan, eğer kendimizi ciddiye almadan yapamıyorsak belki de sadece gülünç olmaya katlanmak zorundayızdır. Yaşam sadece anlamsız değil, saçma da olabilir.
16
Anlam Yoğunluğu
. Gerçekliğini kabul etmeden önce her şeyin nesnel bir hesabını arama eğilimi vardır. Ancak çoğu zaman daha öznel bir bakış açısına göre görünen şey bu şekilde açıklanamaz. Yani ya nesnel dünya anlayışı eksiktir ya da öznel, reddedilmesi gereken yanılsamaları içerir. ...
5
50 öğeden 16 ile 30 arasındakiler gösteriliyor.