Kitap
Her Şey Ne Anlama Geliyor?

Her Şey Ne Anlama Geliyor?

Felsefeye Küçük Bir Giriş

OKUYACAKLARIMA EKLE
8.0
46 Kişi
123
Okunma
31
Beğeni
1.582
Gösterim
96 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 2 sa. 43 dk.
Adı
Her Şey Ne Anlama Geliyor? (Felsefeye Küçük Bir Giriş)
Basım
Türkçe · Türkiye · Say Yayınları · Eylül 2019 · Karton kapak · 9786050207415
Orijinal adı
What Does It All Mean? A Very Short Introduction of Philosophy
Diğer baskılar
Her Şey Ne Anlama Geliyor?
Her Şey Ne Anlama Geliyor
Belli başlı ilgi alanları siyaset felsefesi, ahlak felsefesi, hukuk, bilgi felsefesi ve zihin felsefesi olan Thomas Nagel’in (d. 1937) elinizdeki bu kitabı özgün olarak ilk defa Oxford Üniversitesi Yayınları tarafından yayımlanmış ve yirmi dile çevrilmiştir. Her şeyden önce, kitap Sokrates’in “sorgulanmamış bir yaşam” dediği şeye karşı dikkate değer bir meydan okuma içeriyor ve felsefi sorgulamanın temel soruları üzerinde duruyor: Gerçekten hür iradeye sahip miyiz? Niçin ahlaklı olmalıyız? Nasıl adil olabiliriz? Zihnimiz ile beynimiz arasındaki ilişki nedir? Ölüm nedir? Yaşamlarımızın bir önemi var mıdır? Sorgulayan zihinlere bir rehber olması bakımından ideal bir kitap olan Her Şey Ne Anlama Geliyor? okuyucuyu kendisi ve dünya hakkında düşünmeye teşvik ediyor. Üstelik, kitabın felsefi konularda “derinlik” ve “açıklık” gibi çoğu zaman birbiriyle uzlaşmaz görünen iki özelliği bir arada içermesi de okuyucuya kendi başına düşünme konusunda yardımcı oluyor. (Tanıtım Bülteninden)
5 mağazanın 5 ürününün ortalama fiyatı: ₺11,4
8.0
10 üzerinden
46 Puan · 8 İnceleme
gulay
Her Şey Ne Anlama Geliyor'u inceledi.
71 syf.
·
1 günde
·
Puan vermedi
Guzel kitap okumanıza tavsiye ederim gerçekten iyi kitap felsefe uzerine anlatıyor. Kitapla kalın :)) bende İlk defa okuyorum böyle kitapları okumak guzel.
Her Şey Ne Anlama Geliyor
OKUYACAKLARIMA EKLE
9
Bahadır Çavuşoğlu
Her Şey Ne Anlama Geliyor?'u inceledi.
96 syf.
·
6 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Çok fazla felsefi içerik taşımayıp, felsefeye bambaşka bir yönden yani nasıl daha iyi sorular sorulur yönünden yaklaşan bir kitap Her Şey Ne Anlama Geliyor? Kitap kendini felsefeye küçük bir giriş olarak tanımlasa da bu eserde eski filozoflar veya felsefi akımlar hakkında bir şeyler bulamayacaksınız bunun yerine hayatın anlamını nasıl sorgulamalıyız ve nasıl daha kaliteli bir yaklaşımla kendimize yaşam hakkında sorular sormalıyız gibi konuları bulacaksınız. Ölüm nedir? Yaşamın anlamı var mıdır? Bizler kimiz? gibi daha birçok soruyla ilgili, incecik ama oldukça okuması keyif veren bir kitap Her Şey Ne Anlama Geliyor? Ayrıca her bölüm sonunda yazar kendi subjektif fikirlerini koysa da size de bir düşünme alanı bırakıyor.İyi okumalar dilerim.
Her Şey Ne Anlama Geliyor?
OKUYACAKLARIMA EKLE
11
Okursevergezer
Her Şey Ne Anlama Geliyor'u inceledi.
71 syf.
·
Beğendi
·
7/10 puan
Kitabın ne yazık basımı artık yok ama bazı kütüphanelerde bulabiliyorsunuz. Felsefe meraklılarının hoşuna gidecek, yazarımızla sohbet edercesine bir dikişte okuyabilecekleri bir kitap. Aslında herkesin dikkatini cezbetmesi gereken mevzular ya da kavramlar tartışılıyor. Sahi her şey ne anlama geliyor? Bir kendinize sorun derim :)
Her Şey Ne Anlama Geliyor
OKUYACAKLARIMA EKLE
10
Abdulhakim AY
Her Şey Ne Anlama Geliyor'u inceledi.
71 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
Kitap bize felsefe tarihini vermiyor nasıl felsefe yapılır öğretmeye çalışıyor felsefeye başlangıç olarak okunabilecek bir kitap hem kısa boş boş uzatmamış harikaydı, Şu sorulara objektif bir şekilde cevap verme girişiminde bulunuyor birinci bölüm en hoşuma gidendi. —Zihnimizin dışındaki dünyanın bilgisi, —Kendi zihnimizin dışındaki diğer zihinlerin bilgisi, —Zihin ve beyin arasındaki ilişki, —Dilin nasıl mümkün olduğu, —Hür iradeye sahip olup olmadığımız, —Ahlâkın temeli, —Hangi eşitliksizliklerin adil olmadığı, —Ölümün mahiyeti, —Yaşamın anlamı.
Her Şey Ne Anlama Geliyor
OKUYACAKLARIMA EKLE
3