Hiz'bul Kurân ve Münacatü'l-Kur'ân

Bediüzzaman Said Nursî

Hiz'bul Kurân ve Münacatü'l-Kur'ân Konusu

Hizbü'l-Kur'ân ve Münacatü'l-Kur'ân isimli eser,çağın Kur'an tefsiri Risale-i Nur Külliyatının kaynağı olan ayetler ile Hz. Osman'ın (ra) ümmete bir yadigârı olan "Kur'an ayetleriyle yapılan münacat"ı tek bir kapak altında buluşturuyor. İki ana bölümden oluşan eserin Hizbü'l-Kur'an kısmı, adından anlaşılacağı üzere, Üstad Bediüzzaman Said Nursî'nin Kur'an'dan bazı ayetleri bir araya getirmesiyle tertip etmiş olduğu ve evrad (dua) makamında da okunabilecek bir mecmua. Bu kısımla ilgili olarak bizzat Bediüzzaman Hazretleri şöyle diyor: "Bu emsâlsiz Hizb-i Muazzam Risale-i Nur'un menbaı, madeni, esası, üstadı, ruhu ve hakikatidir. Mu'cizatlı ve her bir harfi on ve yüz ve beş yüz ve bin ve binler kadar sevabı ve meyve-i Cennet ve nur-u berzah veren bir virdi okumak isteyen, bu semavî virdi okusun." Münacatü'l-Kur'ân kısmıyla ilgili olarak ise Bediüzzaman Hazretleri şu bilgileri veriyor: “Çok parlak ve çok kıymettar ve sevabı çok yüksek ve Kur'ân'ın harika belâgatindeki i'cazın lem'alarını taşıyan emsalsiz bir münacattır. Kur'ân okurken şehid edilen Osman-ı Zinnureyn'in (ra) pek şirin ve harika ve cevherlerin zengin bir hazinesi ve ümmete bir yadigârı ve eseridir ki İmam-ı Ali (ra) onun kıymetini ve mu'cizelerin ışıklarını gösterdiğini tam tasdik ve takdir ederek ona bir ravi olmuş ve fevkalâdeliğini ilân etmiş.”
Tahmini Okuma Süresi: 7 sa. 2 dk.Sayfa Sayısı: 248Yayınlanma Tarihi: Mayıs 2018Yayınevi: Yeni Asya Neşriyat
ISBN: 9789755256405Ülke: TürkiyeDil: TürkçeFormat: Ciltli
Türler:

Puan

9.910 üzerinden
28 Puan · 1 İnceleme

Hiz'bul Kurân ve Münacatü'l-Kur'ân Yorumları ve İncelemeleri

Tümünü gör
Nenay Nanoy

Nenay Nanoy

@NenayNanoy
·
08 Mart 2021 16:04
10/10 puan verdi
maşallah maşşallah diyorum Bediüzzamanın Ruhu cennet olsun Allah razı olsun ondan herkes okusun bediüzzamanın kitaplarını hayran kalacaksınız ben 20 yaşıma kadar en fazla 10 kez bitirmişim herk kitabını
8 etkileşim

Kitap İstatistikleri

Kitabın okur profili

Kadın% 52.0
Erkek% 48.0
0-12 Yaş
13-17 Yaş
18-24 Yaş
25-34 Yaş
35-44 Yaş
45-54 Yaş
55-64 Yaş
65+ Yaş

Hiz'bul Kurân ve Münacatü'l-Kur'ân Sözleri ve Alıntılar

Tümünü gör
zeynEB

zeynEB

@narcivert
·
29 Haziran 23:13
"Rabbim! Beni ve soyumdan gelecek olanları namazı devamlı kılanlardan eyle; rabbimiz, duamı kabul et. Rabbimiz! Hesap kurulacağı gün beni, anamı, babamı ve müminleri bağışla.”
9 etkileşim
zeynEB

zeynEB

@narcivert
·
29 Haziran 13:31
"Eğer biz bu Kur’an’ı bir dağın tepesine indirseydik, sen onu Allah korkusundan başını eğip paramparça olduğunu görürdün. Biz bu misâlleri insanlara veriyoruz ki, etraflıca düşünüp gerekli dersi alsınlar." (Haşr, 59/21)
6 etkileşim
zeynEB

zeynEB

@narcivert
·
29 Haziran 14:59
Kur'ân okurken şehit edilen Osman-ı Zinnureyn'in (ra) pek şirin ve harika ve cevherlerin zengin bir hazinesi ve ümmete bir yadigârı ve eseridir ki İmam-ı Ali (ra), onun kıymetini ve mu'cizelerin ışıklarını gösterdiğini tam tasdik ve takdir ederek ona bir ravi olmuş ve fevkalâdeliğini ilân etmiş.
9 etkileşim
zeynEB

zeynEB

@narcivert
·
28 Haziran 18:21
"De ki: 'Duanız olmasaydı Rabbim size değer verir miydi?" (Furkan, 25/77)
7 etkileşim
zeynEB

zeynEB

@narcivert
·
29 Haziran 23:44
Ey, Hz. Muhammed’e (a.s.m.) dünya ve ahirette çok hayırlar veren ve cennette çok üstün meziyyetleri olan Kevser nehrini bahşeden, ona ve ümmetine namaz kılmayı kurban kesmeyi emreden!
7 etkileşim

Hiz'bul Kurân ve Münacatü'l-Kur'ân İletileri

Tümünü gör
Henüz kayıt yok