9,0/10  (4 Oy) · 
18 okunma  · 
2 beğeni  · 
686 gösterim
Dünya tarihinin önde gelen kadın şahsiyetlerinden biri olan Hz. Aişe, bir peygamber evinde vahiyler, ayetler,devrimler, savaş ve barışlarla büyümüş,yoğrulmuş ve gelişmiştir.insanlığı aydınlatan disiplin ve prensipleri kaynağından öğrenmiş ve bunların öğrencisi olmuştur.Böylece bünyesindeki cevherlere yenilerini ekleyerek inananların annesi sıfatını hak edecek bir düzeye erişmiştir.

Sahip olduğu kuvvetli hafızası, zekası, ahlakı,alim ve şair kişiliği onu günümüz kadını için de en önemli örnek şahsiyetlerden biri haline getirmiştir.İnce nükteleri ve keskin zekası ile Peygamberimizin yüzünü güldürmüş, onun bu zorlu mücadelesinde büyük destek olmuştur.

İnsanları uçurumlara sürükleyen ihtirastan, gururdan, bencillikten ve geçici dünya malına meyletmekten uzak; başta ilahi aşk, insanlara sevgi, yardım ve merhamet duyguları ile dopdolu bir hayat yaşamıştır.Geleceğin tüm insanlarına, özellikle kadınlara ve annelere rehber olacak özelliklere sahiptir.

Hz. Aişe'nin hayatını tarihi bir roman tarzında ve gayet akıcı bir dille anlatan bu kitabı okurken o günleri tüm canlılığı ile yaşayacaksınız.
 • Baskı Tarihi:
  2005
 • Sayfa Sayısı:
  330
 • ISBN:
  9754500614
 • Yayınevi:
  Bahar Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 2 Alıntı

Zeynep Şilan Ceylan 
13 Tem 02:36 · Kitabı okudu · 9/10 puan

İnsan
... Hangi insana rastlasam, küpümü hatırlarım. Kendim de bu benzetmenin dışında değilim. Yürüyen, oturan, konuşan, çalışan küpler vardır.
İçlerinde ne sakladıkları bilinmez, sırla doludurlar. Onların derecesini ancak düşüp kırıldıkları vakit, yahut çarpıştıklarında, dağıldıklarında öğrenebilirsin.
Kimi boştur kabak gibi; kimi zehirden dolayı küflüdür; kimi ihtirasından kurtlanmıştır. Ama yine inatla insanlığını savunur...

Hz. Aişe, Ahmet Cemil AkıncıHz. Aişe, Ahmet Cemil Akıncı
Sevda coşkun 
07 Mar 18:26 · Kitabı okuyor · Beğendi

İnsanları uçurumlara sürükleyen ihtirastan,gururdan,bencillikten ve geçici dünya malına meyletmeyen uzak,başta ilahi aşk,insanlara sevgi,yardım ve merhamet duyguları ile dopdolu bir hayat yaşamıştır.

Hz. Aişe, Ahmet Cemil AkıncıHz. Aişe, Ahmet Cemil Akıncı