İçgüdü

8,5/10  (2 Oy) · 
7 okunma  · 
2 beğeni  · 
495 gösterim
"İçgüdü sizi zayıf noktanızdan vuran, saf adrenalinden şiddetli bir humma gibi."
-Thomas Greanias-

Ölümcül bir virüs dünyayı tehdit etmektedir. Sağlıklı insanlar hiçbir ön belirti olmaksızın ölmeye başlar. Virüs son derece bulaşıcıdır, hiçbir şey onu durduramaz. Jack Sigler ve Satranç Takımı bu virüse karşı çare bulma arayışını üstlenirler.

Bu arayış onları Vietnam'ın balta girmemiş ormanlarına götürür ve burada hem insanlığın beşiğiyle hem de insanın ancak en berbat kâbuslarından tanıyabileceği bir rakiple karşılaşırlar. Bu amansız düşmana karşı verdikleri mücadele insanlığı tehdit eden virüsün tüm dünyaya yayılmasını durdurabilecek kadim bir sırrı da açığa çıkaracaktır.

"Jeremy Robinson yine yapacağını yaptı. İçgüdü çarpıcı, düşündürücü ve en zayıf insana bile cesaret verecek kadar testosteronla dolu bir hikâye. Satranç Takımı geri döndü ve bir kez daha dünyayı kurtarmak için dünyanın bir ucuna gidiyor."
-Thenovelblog.com-

"Robinson'ın ses getiren Satranç Takımı serisinin ikinci romanı bir bilgisayar oyunu olacak kadar çılgın ve yaratıcı bir gerilim."
-Publisher's Weekly-

"Nabız yazılı bir video oyunu gibiydi. İçgüdü ise James Cameron'ın Aliens'ına bir övgü niteliğinde. Karakterinin etkileyici ve sürükleyici değişimleriyle İçgüdü, Robinson'ın bugüne kadar yazdığı en iyi kitap ve şüphesiz James Rollins ve Matthew Reilly'nin abartılı stillerini seven gerilim romanı tutkunlarının en iyiler listesinde yerini alacak."
-Booklist-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2013
 • Sayfa Sayısı:
  448
 • ISBN:
  9786053431671
 • Orijinal Adı:
  Instinct
 • Çeviri:
  Zeliha Babayiğit
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Gün İlke Yıldırım 
Dün 00:53 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Uzun zamandır okumadığım macera türünde öyle bir kitap okudum ki, tadı damağımda kaldı resmen. İlk kitabı "Nabız" ile Bay Robinson'un harika bir iş çıkaracağı belli olmuştu zaten ama ikinci kitabın bitmesiyle serinin devam kitaplarını araştırırken cidden canım sıkıldı Çünkü ülkemizde bu harika serinin devam kitapları henüz yok. Pozitif düşünüp henüz diyorum ama ikinci kitabı 2013'te çevrilmiş, yani vazgeçmiş olabilirler bu seriden. Pegasus yayınlarından sesimi duyan varsa, lütfen vazgeçmeyin. Serinin devamını da basın. Her ne kadar çeviri ve basım hatalarıyla dolu olsa da, iki oturuşta biten böyle maceralara pek sık denk gelmiyoruz. Macera severlere beş yıldızlı tavsiyemdir. =)