İktisada Giriş

·
Okunma
·
Beğeni
·
3.373
Gösterim
Adı:
İktisada Giriş
Baskı tarihi:
Eylül 2019
Sayfa sayısı:
644
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786053279372
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ekim Yayınları
Baskılar:
İktisada Giriş
İktisada Giriş
585 syf.
·Puan vermedi
İktisada giriş dersi alırsanız yolunuz mutlaka zeynel dinler den geçer. Alanında oldukça popülerdir. Kitabın en kötü yanı sürükleyici olmaması; 4 senede ancak bitirebilmiştim. :)
585 syf.
·8/10
Hangi alanda uzmanlaşırsanız uzmanlaşın mutlaka iktisat, hukuk ve eğitim kitapları karşınıza çıkacaktır bir şekilde. İktisada baştan başlamak isteyenler için Zeynel Dinler'in kitabı iyi bir tercih olacaktır.
585 syf.
·8/10
Zeynel Dinler ve Erdal Ünsal İktisatta aranılan iki isimdir. Güzel anlaşılır bir kitap, yeni başlayanlar için biraz daha sade kaynaklar tercih edilebilir.
585 syf.
·51 günde·Puan vermedi
İnci gibi kitap. İktisat öğrencisi için ders öncesi çok iyi hazırlık sağlıyor. Şaşırmazsınız karşınıza geleceklere karşı. Anlatımı da gayet basit ve bu basitlik içerisinde konseptler anlamsızlaşmamış. Al bu kitabı oku iktisada giriş I-II AA gelir.
585 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Zeynel Dinler, şu an Uludağ'da hocalık yapan iktisad profesörü. Ekonomi eğitimine başlayan pek çok öğrenci için, iktisadı sıfırdan öğretebilen kitaplar yazmış. Bu kitap, yaklaşık altı yüz elli sayfa. Kendi alanında artık "classic"olmuş bir kitaptır. Samimi söylüyorum, ekonomiye giriş eğitiminde başyapıt gibi bir şanı var bu kitabın. Ekonomiye dair bir şey bilmeseniz de, kitabı bitirince temel düzeyde de olsa çok fazla şey öğreniyorsunuz. Emek ve kalite kokan bir kitap. Kitaba dokuz puan veriyorum. Neden on değil? Açıklayayım: bir puanı grafiklerden kırıyorum. Grafikler ufak, ve kalın-siyah olan grafik eğrileri okuyucuyu yoruyor. Grafikler biraz büyük olabilirdi veya grafik eğrileri farklı renklerde olabilirdi. Bu tasarım kusuru dışında bir kusuru yok. Ekonomi öğrenimine bu kitaptan başlayabilirsiniz. Türkiye'de yaşayan her insan, en az temel düzeyde ekonomi bilmelidir çünkü siyasi tercih yaparken ekonomi etkili bir faktördür. Neyse, işin politik tarafını bir kenara koyalım. Özetle, şiddetle tavsiye ettiğim bir kitaptır. Kitaba 9/10 veriyorum.
Bir iktisat öğrencisi olarak okumam gereken vazgeçilmez kitaplardan. Kitabı biraz okumuştum ama tekrardan en baştan okumaya başliycam haydi hayırlısı.
585 syf.
·41 günde·Beğendi·10/10
İktisat öğrenmek isteyen her insan için mutlaka okunması gereken bir kitap. Kitabın dili oldukça sade ve kitapta yer alan konular İktisat bilimi açısından çok doyurucu. Kitapta tek kusur ele alınan grafiklerin sayısal olmaması. Bu durum yorumlamayı zorlaştırıyor. Bunun haricinde kitap teorik açıdan çok fazla ve detaylı bilgiler içeriyor.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
İktisada Giriş
Baskı tarihi:
Eylül 2019
Sayfa sayısı:
644
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786053279372
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ekim Yayınları
Baskılar:
İktisada Giriş
İktisada Giriş

Kitabı okuyanlar 69 okur

  • Selim Eren Çelik

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0