İşte Dali

8,8/10  (5 Oy) · 
10 okunma  · 
2 beğeni  · 
234 gösterim
Bacon, Caravaggio, Cézanne, Dalí, Gaudi, Gauguin, Goya, Kandinsky, Leonardo da Vinci, Magritte, Matisse, Monet, Pollock, Rembrandt, Van Gogh, Warhol, Frank Lloyd Wright. Farklı ülkelerden, farklı akımlardan, sanat dünyasında iz bırakmış 17 sanatçı. Ödüllü çizerlerin kitaplara özel çizdikleri illüstrasyonlarla her biri kendi başına da bir sanat eseri adayı olan 17 kitap. hep kitap "İşte" dizisiyle sanatseverleri keyifli bir yolculuğa çıkarıyor. İşte Van Gogh ve İşte Warhol'un ardından dizinin bu ayki kitapları İşte Leonardo da Vinci, İşte Gauguin ve İşte Dalí.

Dünyanın en bilinen bıyıklarından birinin sahibi, genel kültür bilgisi olarak adı sayılan bir ressam… Ancak meraklı gözler için o bundan çok daha fazlası. Kendi olmakla gurur duyan, dikkat çekmek için elinden gelen her şeyi yapan, siyasi görüşleriyle kimi zaman sanat dünyasını öfkeden deliye döndüren, yaratıcılığıyla herkesi büyüleyen, kimilerine göre deli, kimilerine göre dâhi, kimilerine göre ukala. Sanatın bu uçarı çocuğunun pek de bilinmeyen hayatını merak edenler için karşınızda İşte Dalí.

Sanat tarihçisi Catherine Ingram ve bu kitaba özel çizimleri ile Andrew Rae, Dalí'nin her anıyla insanları şaşırtmayı başaran hayatını okuyucuyla buluşturuyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2016
 • Sayfa Sayısı:
  80
 • ISBN:
  9786051920160
 • Çeviri:
  Ayşegül Gürsel Duyan
 • Yayınevi:
  Hep Kitap
 • Kitabın Türü:
soğuk nevale 
10 Haz 2017 · Kitabı okudu · 49 günde · 8/10 puan

Şımarık Çocuk kralı, birbirinden başarılı illüstrasyonlarla daha da renkli bir şekilde bize sunan "İşte Dali"; hem Dali'nin hayatını, hem de çalışmalarını daha iyi anlamamıza yardımcı olan bir rehber niteliğinde...

Kitaptan 3 Alıntı

Black 
17 Ara 2017 · Kitabı okudu · 7/10 puan

"Gerçeküstücülüğü birine sorsanız düşünmeden Dali der"

İşte Dali, Catherine İngram (Sayfa 54 - hep kitap, TEAS Yayıncılık)İşte Dali, Catherine İngram (Sayfa 54 - hep kitap, TEAS Yayıncılık)
arden 
27 Nis 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ben amansız bir entelektüel ereksiyon halindeyim. Tıpkı bir bitki eker gibi bir hikaye ekin, özenle bakın ve besleyin.

İşte Dali, Catherine İngramİşte Dali, Catherine İngram
Aleyna Merve Külahlıoğlu 
28 Haz 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Her sabah uyandığımda müthiş bir haz duyuyorum. Salvador Dali olmaktan keyif alıyorum, kendi kendime hayranlıkla 'Bu Salvador Dali bugün nasıl bir olağanüstülük yapacak?' diye soruyorum."

İşte Dali, Catherine İngramİşte Dali, Catherine İngram