Kabe'nin Sırrı Dünyanın Altın Oran Noktası

5,5/10  (2 Oy) · 
6 okunma  · 
2 beğeni  · 
160 gösterim
Albert Einstein; "Tanrı zar atmaz." Galileo da; "Doğanın büyük kitabı yalnız onun yazıldığı dili bilenler tarafından okunabilir." diyor.
Varoluşun sırlarını okumanın birçok dili ve yöntemi vardır. Bu dili okuyabilmemizi sağlayan unsurlardan biri de "Altın Oran"dır.

Altın Oran: 1,618… Matematik, bilim ve sanatın mükemmellik ölçüsü.

İnsan vücudundan bitkilerin yaprak dizilimine, bir örümceğin ağından denizdeki natuliusa kadar dünyanın her noktasına hükmeden, hayatımızın her noktasında görülen matematik mucizesi Altın Oran…

Dünyanın Altın Oran noktası neresidir?

Milyarlarca Müslümanın ona yöneldiği, İslam'ın çekim merkezi, eski toplumlardan beri kutsal sayılan Mekke şehri dünyanın altın oran noktasında bulunmaktadır.

'Kabe'nin Sırrı' kitabı bilimsel bir gerçekliğin farklı bir keşfidir.

Bu çalışmada bilimsel kanıtlarıyla Mekke ve Kâbe'nin Dünya üzerindeki harikulade konumuna, Kur'an-ı Kerim'de yer alan, tesadüfle açıklanması imkansız Altın Oran Mucizesi'ne, Fibonacci Dizilimi ile Yaratılışın yepyeni bir bakış açısı ile yorumlanmasına, Altın Hat bölgesinde Dünya'nın üzerine nakşedilmiş ibadet eden insan siluetine ve ilk kez ortaya çıkan gizemlere şahit olacaksınız.

Mekke'den başlayıp Kudüs'ten geçen ve İstanbul'da noktalanan Dünya'nın Altın Hat'tı.

Mekke, İslâmiyet'ten önce ve sonrasında yüzyıllardır insanları kendisine çeken bir merkez.
Kudüs, semavi dinlerin başlangıç noktası, Müslümanlar, Hıristiyanlar ve Musevilerin kutsal toprağı.
İstanbul, yüzyıllardır dünyanın incisi, fetihle müjdelenen şehir. Dünyaya yön veren Bizans ve Osmanlı imparatorluklarının baş şehri… Ve Altın Çağ'ın merkez şehri.

Kur'an-ı Kerim'de ve Mekke'de Altın Oran, Dünya üzerindeki Altın Hat ve Altın Siluet Mucizeleri... Evrene bambaşka bir gözle bakma fırsatı sağlayacak.

Kâbe sır perdesini aralıyor.
 • Baskı Tarihi:
  2009
 • Sayfa Sayısı:
  160
 • ISBN:
  9789758312474
 • Yayınevi:
  Sınır Ötesi Yayınları
 • Kitabın Türü:
Doğukan Uzun 
01 Nis 00:37 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Altın oran, Kâbe'nin inşası, Kâbe'nin koordinatsal yerinin önemi, Ankara, İstanbul, Türkiye'nin altın oran noktası, Kuran'da ki altın oran, piramitler, Fay hatlarının enerjisel etkisi ve kıbleye etkisi. Bunlar bir kaçı. Kitap olağanüstü bir şekilde harflerin altın oranından, Kâbe'deki 23 derecelik açının hesabına herşeyi ele almış. Tarihin bilimsel açıklaması gibi.