Kader Ağları Graham Clan Serisi 1

7,1/10  (7 Oy) · 
21 okunma  · 
3 beğeni  · 
1.173 gösterim
İskoçya'nın işgal altında olduğu günlerde Kral David, kanının son damlasına kadar savaşacak sadık askerler aramaktadır. Bu askerlerin en ünlüsü Waryk de Graham'a, Aslan Lord adıyla birlikte şövalyelik unvanı verilmiştir ama bir İskoç şefi olarak bu onurlu mevkiye ulaşmasının bir bedeli vardır: Bedeni ve ruhuyla ona direnmeye yemin etmiş bir Viking gelini!

İrlandalı bir asilzade ve Viking bir babanın kızı olan Mellyora MacAdin, kendini Aslan Lord'un karşı konulamaz gücüne gönülsüz bir şekilde teslim olmuş bulana kadar babasından kalan toprakları savaşçı bir bakire gibi yönetmektedir, kılıcını kuşanarak ve hiçbir erkeğe boyun eğmeyerek…

Şimdi meydan okumakla teslimiyet arasında bölünen Mellyora aslında kime sadık olduğuna karar vermeli ve kocasının kalbindeki sırları keşfetmelidir.

Drake hayat verdiği karakterleri zengin bir şekilde tasvir etmiş; kahramanların romantik ilişkilerini Orta Çağ İskoçyası'nın gerçekçi biçimde tasvir ettiği çatışmalarının ve vahşetinin arasına güzelce yerleştirmiş."
-Publishers Weekly

"Johanna Lindsey'in Orta Çağ ve Viking romanlarını sevenler bu kitaba bayılacaklar."
-Booklist-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2014
 • Sayfa Sayısı:
  448
 • ISBN:
  9786055098315
 • Orijinal Adı:
  Come the Morning
 • Çeviri:
  Gizem Yanbolloğlu
 • Yayınevi:
  Olimpos Yayınları
 • Kitabın Türü:
Özlem Ekiz 
29 Nis 19:38 · Kitabı okudu · 5 günde · 6/10 puan

Okuyan birçok kişi kitaptan memnun olsa da ben pek memnun kalmadım.

Bunun nedeni çok fazla uzun bilginin olmasıydı bilgiler uzadıkça da gereksiz ayrıntılar fazlalaştı. Yani kitaba girmem baya uzun sürdü.

Ayrıca Mellyora çok fazla inat yaptı zaten inadı daha başta sizi sıkmaya yetiyor.

Okuduğum diğer romanlara oranla Waryk daha iyi bir erkek profili çiziyordu çevresindekilere karşı anlayışlı, mecbur kalmadıkça savaşmayan, sevdiği kadına oldukça değer veren, genelde sakin yapılı bir karakter ama kitaptan ve Mellyora'nın ona karşı davranışlarından olsa gerek Waryk için düşüncelerim karmakarışık sevilesi mi yoksa tam tersi mi karar veremedim.

Kitabın çevirisi de iyi değildi bazı yerleri cidden anlamadım desem yeridir.

Ama İskoçları anlatan diğer kitaplara oranla savaş sahnelerinin fazla olması hoşuma gitmedi değil o açıdan baya memnun kaldım.

Okusanız da olur okumasanız da.

angelsbooks 
22 Eki 2015 · Kitabı okudu · 16 günde · 7/10 puan

Sevdim ama biraz göze batan yazım yanlışları ve beni kitaptan biraz soğutan tarihi bilgi fazlalığı mevcuttu. Evet adı üzerinde tarihi bir aşk romanı ama diğer ülkelerin tarihlerini çok bilmediğimden anlatılanlar da bana pek bir şey ifade etmedi, sıktı. Boş zaman değerlendirmek için uygun kitaplardan.

Gamze Sel 
22 Tem 2014 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Bu kitabın yorumuna nereden başlayım bilemiyorum yayınevinin berbat çevirisi ve editörünün kitabı kontrol etmeden baskıya gönderip bizim sırf imla hataları, yazım hataları, eksik kalan bağlaçlar vs. yoksun kalmamıza neden olmasından mı? Yoksa yazarın absürd bir İskoç karakteri oluşturmasından mı, emin değilim. Yayınevi kitabı öyle iç içe geçirmiş ki hangi paragrafta kim konuşuyor birbirine karışmış. Hoş olmamış. Hele "Aye" kelimesini çevirmeden direk koymaları saçmalığın önce gideniydi, öyle çevrilmeden konsaydı Diana Gabaldon'un Yabancı serisinin kitapları bu kelimeden geçilmezdi... Gelelim karakterlere. Herkes Waryk'i sevmiş olabilir ama kitabın sonlarına doğru karısını öyle bir duruma sokuyor ki çıldırdım. İnanamadım. Dedim bir İskoç adam bunu sevdiği kadına yapmaz. O nedenle de bu karakterin zaten İskoç olmadığına bir kez daha emin oldum, herif o kadar geniş ki evlenmeden önce yattığı kadınla karısının olduğu bir yerde gayet yakın ve daha sonra bir olay nedeniyle o kadını bir de karısının yaşadığı eve yolluyor! Kafa göz dalmak istedim. Kitabın neredeyse ilk 200 sayfası Mellyora'nın kaçmaya çalışmalarına şahit olduk. Valla adamın bu yaptığını okuduktan sonra Mellyora'nın kaçmaları o kadar da saçma gözükmedi gözüme. Bu yazar bir de ödüllü ve çok tutulan biri ve bu kitapla tanışmamız yazar için de pek olumlu olmadı. Neyse tarihi, entrikası bol bir kitap.


Graham Serisi :


1. Come the Morning (1999) - Kader Ağları
2. Conquer the Night (2000)
3. Seize the Dawn (2001)
4. Knight Triumphant (2002)
5. The Lion in Glory (2003)
6. When We Touch (2004)
7. The Queen's Lady (2007)

Kitaptan 1 Alıntı

Seher 
19 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

"Mellyora onu seviyor,farkında değil misin? "
"Hayır, degilim."
Ewan gergin bir şekilde iç çekti.

"Kadınlar bazı şeyleri hiç göremiyor !"

Kader Ağları, Shannon Drake (Sayfa 320)Kader Ağları, Shannon Drake (Sayfa 320)