Kafkas Ruleti

8,1/10  (16 Oy) · 
37 okunma  · 
10 beğeni  · 
891 gösterim
İsrail ve Amerika'da çizilen planlar, Diyarbakır'da uygulamaya konuluyor. Hedef, Güneydoğu vilayetlerini Amed bayrağı altında birleştirmek ve Türkiye'nin doğu sınırını Kahramanmaraş'a çekmek! Türkler, Gizli El'in planlarına Sivil Tim operasyonuyla cevap veriyor. Kayıbey, Diyarbakır'ı korumak için Sivil Tim'in başına geçiyor. Irak'ta savaş devam ederken, gerçek güç mücadelesi Hazar Bölgesi ve Kafkasya'da yaşanıyor. Mossad ve Rus istihbaratı FSB arasındaki Sivil Harekat'a, Teşkilat da katılıyor. Türkiye; önce Ermenistan'a, sonra Rusya'ya savaş ilan ediyor. Kafkaslar'da başlayan ezanla birlikte, Türk toplulukları Rusya'ya karşı ayaklanırken, Azerbaycan Ankara'ya bağlanıyor. Teşkilat'ın genç ajanı Efe ile Hazan arasındaki aşk, ateşli çatışmalar arasında hüzünle devam ediyor. Bilindiği zannedilen birçok olay, 'yeniden' ve 'gerçekçi' bir metodla gözler önüne seriliyor. Ekonomik krizin perde arkası, Hablemitlioğlu suikastinin yazılmayanları, Başbakan Emrullah Gül'e düzenlenmesi planlanan suikast, PKK'nın Karadeniz stratejisi, Enver Ecevit'e vurulan 'hasta' damgası, Cemal Derviş'in Türkiye'ye gönderilişi... Esrarengiz ilişkiler, şaşırtıcı ihanetler ve nefes kesen bir atmosfer... Kafkas Ruleti, büyük risklerin ve kazançların arasında dönmeye devam ediyor. Derin bir çalışmanın ürünü olan bu eseri bir solukta okuyacaksınız.
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2012
 • Sayfa Sayısı:
  408
 • ISBN:
  9789944212991
 • Yayınevi:
  Truva Yayınları
 • Kitabın Türü:
Çetin Özdemir 
22 Tem 2016 · Kitabı okudu · 7 günde · 6/10 puan

Türk istihbarat teşkilatı ve diğer devletlerin istihbarat teşkilatları hakkında ince işlenmiş bir roman. Yaşanmış bir çok olaya da atıfta bulunulmuş. Türü seviyorsanız güzel bir kitap.

BÜNYAMİN YILDIZ 
10 Oca 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 6/10 puan

yakın dönem siyasi tarihin, gerçeğe yakın isimler kullanılıp, roman olarak anlatıldığı bir kitap

Kitaptan 1 Alıntı

Çetin Özdemir 
21 Tem 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

Derviş
Dervişin zikrinde okuyabilen için ne fikirler, şairin beytinde anlayabilen için ne ateşler var. Derviş zikriyle kıymetli, şair ateşiyle, lakin şairin fikri aşk ateşiyle yanan beyitlerin zikrinde saklıdır.

Kafkas Ruleti, Selman Kayabaşı (Sayfa 245)Kafkas Ruleti, Selman Kayabaşı (Sayfa 245)