Cetmir'in Kapak Resmi
Cetmir tekrar paylaştı. 17 Mar 00:11

Sevgili Dostlar;
Salih Turhal Bey yoğunluğu nedeni ile ara vermek durumunda kalmıştır. Kuran Meali okuma etkinliğine inşallah kaldığımız yerden devam edelim. Arzu ederseniz kendisi dönene kadar ayet paylaşımlarını bu ileti altında toplayabiliriz. Ya da başka önerisi ya da fikri olan okur arkadaşlar varsa sevinirim..
Hayırlı, bereketli, nurlu, feyizli okumalar hepimize:)

Cetmir, Uzun Yürüyüş'ü inceledi.
16 Mar 15:41 · Kitabı okudu · 5 günde · 7/10 puan

2000 yıllarında görücü usulü evlendim. Evliliğimin ilk 6 ayı hayatımın en güzel dönemi olacakken gelin-kaynana çekişmeleri nedeni ile hayatımın en zor dönemleri oldu. Ya evliliğim ya da annem-babam arasında bir karar vermem gerekti. Evimi ayırdım ve uzak bir yere taşındım. Babam bana 3 yıl küstü. Sonra Allah'a şükür bir şekilde durumu düzelttik. Şimdi eşim ve çocuklarımla çok mutluyum

Bunları neden anlattım. Bu kitapta anlatılan Yusuf ve Sena, Ahmet ile Ayşe, Sedat ile Aslı'nın durumları benimki ile aynıydı. Bu nedenle kitabı kendime çok yakın buldum. Olaylara islami ve insani bakış açışı ile nasıl bakılacağı ve çözüm bulunabileceğine dair en güzel kitap. Evlenmeden herkesin okuması, evlenip de bu tip sorunları yaşayanların ise kesinlikle okuması gerekiyor.

İyi Okumalar.

Cetmir, bir alıntı ekledi.
14 Mar 08:14 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Mahzun dağlar ve gökler...
... Şu yeryüzü, dağlar ve gökler... Ne de mahzun duruyorlar değil mi? Sanki bağırlarında barındırdıkları insanoğlunun Allah'a karşı olan isyankarlığının utancını yaşıyormuş gibi...

Uzun Yürüyüş, Orhan Çam (Sayfa 264 - Misyon Yayınevi)Uzun Yürüyüş, Orhan Çam (Sayfa 264 - Misyon Yayınevi)
Cetmir, bir alıntı ekledi.
13 Mar 23:20 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Kadın, İslam’la...
Kadın, İslam’la insanlığını kabul ettirdi...
Kadın, İslam’la analığın şerefini kazandı...
Kadın, İslam’la sömürülmekten kurtuldu...
Kadın, İslam’la cinsel arzuları tatmin makinası olmaktan kurtuldu...
Kadın, İslam’la kullara kulluktan Allah'a kulluk makamına yükseldi...

Uzun Yürüyüş, Orhan Çam (Sayfa 229 - Misyon Yayınevi)Uzun Yürüyüş, Orhan Çam (Sayfa 229 - Misyon Yayınevi)
Cetmir, bir alıntı ekledi.
12 Mar 08:12 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Hayat dediğin...
Adamın biri diğerine diyordu ki: “Üstadım, ben onu bunu bilmem. Hayat dediğin umut, unut, yat, yut, yitten ibarettir. Hayat bu mudur arkadaşlar?” demişti: “Hayat umut, unut, yat, yut, yitten mi ibarettir.”

Uzun Yürüyüş, Orhan Çam (Sayfa 147 - Misyon Yayınları)Uzun Yürüyüş, Orhan Çam (Sayfa 147 - Misyon Yayınları)
Cetmir, bir alıntı ekledi.
12 Mar 08:08 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Beden midir?Ruh mudur?Nedir insan?
Ruh ayrıldığı zaman, yaşam gücü kesilen ve biraz sonra kokuşmaya başlayan bir beden midir insan? Ya da bu bedene yaşam gücü kazandıran ruh mudur insan? Yoksa bunların daha ötesinde var olan bir hakikat var da, bütün bunlara anlam kazandıran güç o mudur?

Uzun Yürüyüş, Orhan Çam (Sayfa 146 - Misyon Yayınları)Uzun Yürüyüş, Orhan Çam (Sayfa 146 - Misyon Yayınları)
Cetmir, bir alıntı ekledi.
08 Mar 00:10 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Çocuklarımıza ne diyeceğiz?
“Ya taviz verirsek, ya direnemez de başlarımızı açarsak?.. O zaman haysiyetini kaybetmiş, başkalarına değil, dinine değil, Rabbine değil, kendine, kendini kendi yapan şeye ihanet etmiş biri olarak çocuklarımıza ne söyleyeceğiz, onlara nasıl KUR’AN okuyacağız? Haysiyetsiz doktorlar olmayı, haysiyetli müslümanlar olarak kalmaya tercih ettiğimizi mi söyleyeceğiz? Yavrularımızın o güzelim gözlerine nasıl bakacağız? Onlara gururla nasıl, “Biz ki bir zamanlar BİZ HAKİKATİZ demiştik, biz ki başlarımızı yaran joplara aldırmamış, biz ki kimsenin telkinlerini kâle almamış ve bildiğimiz gibi, inandığımız gibi yaşamıştık” diyebileceğiz?”

Başörtü Risalesi, Dücane Cündioğlu (Sayfa 93 - Tibyan Yayınevi)Başörtü Risalesi, Dücane Cündioğlu (Sayfa 93 - Tibyan Yayınevi)
Cetmir, bir alıntı ekledi.
08 Mar 00:05 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ümitvar olmak...
“Oysa Peygamber Efendimiz bize, “kıyamet anında elinde bir fidanı olanın, o fidanı dikmeye çalışması gerektiğini” tavsiye ediyor. Kıyamet koptuğu halde eldeki fidanı dikmeye çalışmak... Yani ümitsiz olmamak, kıyamet anında bile ümidimizi kaybetmeyip birşeyler yapmaya çalışmak...”

Başörtü Risalesi, Dücane Cündioğlu (Sayfa 92 - Tibyan Yayınevi)Başörtü Risalesi, Dücane Cündioğlu (Sayfa 92 - Tibyan Yayınevi)
Cetmir, bir alıntı ekledi.
07 Mar 23:56 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kur’an-ı Kerim’in rehberliği...
“İnsanlığın Kur'an-ı Kerim’in rehberliğine her dönemden daha çok muhtaç olduğu bir dönemde yaşamaktayız ve müslümanların, bu Kitab’ı rehber edindiklerini söyleyenlerin üzerindeki yük de yine her zamankinden daha ağır...”

Başörtü Risalesi, Dücane Cündioğlu (Sayfa 83 - Tibyan Yayınevi)Başörtü Risalesi, Dücane Cündioğlu (Sayfa 83 - Tibyan Yayınevi)
Cetmir, Namazı Anlayarak Kılmak'ı inceledi.
04 Mar 10:59 · Kitabı okudu · 4 günde · 5/10 puan

Kul olmak, kul olabilmek, kulluğa kabul olunabilmek.Rabbimizin verdiği bunca nimete hakkı ile şükür, hamd edebilmek.Hangisini doğru yapabiliyoruz. Hep bir taraf, hep bir şey eksik.Namaz da bu eksiklerimizden biri ne yazık ki...

Yazar hayatımızın merkezine koymamız gereken namazı anlayarak kılabilmemiz için bu kitabı yazmış. Kitapta namazda ve namaz dışında okunan arapça dua ve ayetlerin anlamlarına yer vermiş. Bunun yanında peygamberimiz (SAV) efendimizin namazda okuduğu herkesin bilmediği duaları da anlamları ile birlikte belirtmiş. Namazı anlayarak kılabilmek için yapılabilecek önerileri de kitabın sonuna eklemiş.

Rabbim, namazları en güzel şekilde anlayabilmeyi ve kılabilmeyi hepimize nasip eylesin(Amin).