Kanuni - Padişahlar da Ağlar

6,3/10  (4 Oy) · 
6 okunma  · 
2 beğeni  · 
387 gösterim
Tutkulu bir aşık, bir dünya imparatoru ama oğullarını öldürten
bir baba... Siz onları hiç böyle tanımadınız...

Oğullarını öldürmekten çekinmeyen "şefkatli" bir baba, kölelikten nikâhına aldığı Hürrem'e delicesine tutkulu kör bir âşık... Doğu ile Batı değerlerinin arasına sıkışmış; iç dünyasında duygusal, şüpheci, sıkıntıya gelemeyen, verdiği anlık kararlarla başkalarının yazgısını çizen... Korkularına tutsak olurken, aynı zamanda olağanüstü cesaret gösterisi yapabilen; iç hesaplaşmalarına, pişmanlıklarına boğulan bir sultan...

Özcesi önce 'insan', sonra 'sultan' olan Sultan Süleyman.
Güçlü ekibi ve yasalara olan inancıyla 16'ncı yüzyılın dünya lideri olan Kanuni...

Osmanlı padişahları arasında 46 yıl ile iktidarı en uzun süre elinde tutan Kanuni Sultan Süleyman.

Barbaros, Turgut Reis, Sokollu, Pargalı İbrahim, Hürrem, Mimar Sinan, Baki, Pir Sultan Abdal gibi büyük kişiler ve büyük olaylarla dolu bir dönemin tanıklığını yapan bir yaşamöyküsü.
Bu kitapta Kanuni'yi hem bir imparator hem de bir insan olarak, bilinmeyen yönleriyle tanıyacaksınız.
Kanuni'yi hiç böyle tanımadınız...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2011
 • Sayfa Sayısı:
  342
 • ISBN:
  9786054455195
 • Yayınevi:
  Destek Yayınları
 • Kitabın Türü:
Alper Gümüş 
15 Mar 11:57 · Kitabı okudu · 15 günde · Beğendi · 10/10 puan

Padişahların da bizler gibi insan olduğunu duygularının , acılarının , gözyaşlarının olduğunu ; Hayatta onların da hatalar yapabileceğini gözler önüne seriyor.
Sarayın arka kapılarında ne işlerin ne entrikaların ne faili meçhüllerin döndüğünü hepimize gösteriyor. Basit bir üslup akıcı bir anlatım başarılı bir roman teşekkürler Erdem Anılan..

Hatice Biçer 
15 Mar 09:21 · Kitabı okudu · 8 günde · 5/10 puan

"Osmanlı durdurulmazsa, bütün medeniyetlerin üzerine çıkan Avrupa, yeryüzündeki hakimiyetini kaybedebilir. Sultan Süleyman umduğumuzdan da tehlikeli çıktı." Kral Ferdinand bu sözlerle dile getirmişti korkusunu. Korkmakta da sonuna kadar haklıydı.

Bir yanda kendi oğlunun ölüm fermanını verdirerek vicdanıyla her gün yüzleşen bir baba; bir yanda cesaretiyle pişmanlıkları arasında sıkışıp kalan bir sultan. Hepsinden önce devlet işlerini ihmal etmeyen bir padişah.

Tarih onu 16. yüzyılın Dünya lideri olarak tanımlıyor. 46 yıl ile iktidarı en uzun süre elinde tutan bir imparator, Kanuni Sultan Süleyman!