Dehşetin Kanlı Gölgesi Caligula

7,8/10  (5 Oy) · 
12 okunma  · 
2 beğeni  · 
472 gösterim
"Tanrılar Tanrısı Jüpiter adına yemin ediyorum ki, seni imparatorlar listesinden sileceğim ve tarih senin gibi bir musibetin yaşadığını asla bilemeyecek!"

Chaerea kanlı bıçağını üzerindeki beyaz harmanisine sildikten sonra, yerde can çekişmekte olan Caligula'ya baktı. Yaşamının son dört yılını cehenneme çeviren bu adamın can çekişmesi ona garip bir zevk veriyordu. Özellikle de son bir yılda yaşamı kâbusa dönmüştü. Tırnaklarının ucuna kadar kin doluydu. Bunu tanımlaması, şiddetini ölçmesi mümkün değildi. "Yüce Sezar, " diye mırıldandı. "Biz Romalılar sana haksızlık etmişiz!" Dehlizin nemli ve pis havasını taze kır havası koklar gibi derin derin soludu. Çevresinde toplanan diğer imparatorluk muhafızlarına bakıp, başıyla işaret verdi. Aralarında Konsül Conelius Sabinus 'un da bulunduğu yaklaşık on kişi hançerini ve kılıcını çekmiş, yerde harmanisinin arkasına gizlenerek kendini korumaya çalışan adama rastgele saplıyordu.
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2010
 • Sayfa Sayısı:
  150
 • ISBN:
  9789756391006
 • Yayınevi:
  Etkin Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Necmiye 
07 Şub 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · 9/10 puan

Calıgula,Roma'nın 3.imparatoru,sapık,zalim,iki ruhlu,hasta bir adam.Kendisinin tanrılar tanrısı jüpiterle konuştuğunu sanan,öldürmekten.işkence yapmaktan keyif alan bir yaratık.Atını senatör ilan edip,kendisine itiraz edenleri acımasızca öldürecek kadar psikolojisi bozuk Calligula sonunda hak ettiğini bulur, roma bu zalim imparatordan kurtulmuştur fakat caesar soyundan gelen zalim imparatorlar onunla bitmeyecektir.

Dilara ceylaner 
 22 Haz 05:31 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 8/10 puan

Bu kitabı okudaktan sonra dedim ki iyi ki ölüm var...Kitabı okuduğunuzda bir insanın canilikte, ahlaksızlıkta sınırın bile sınırı aştığına tanık oluyorsunuz.