Şeytanın Sağ Eli

8,1/10  (28 Oy) · 
129 okunma  · 
21 beğeni  · 
1.146 gösterim
Evliliklerinin parçalanmak üzere olduğu noktada, Ted ve Janet Conway'e halalarından asırlık bir ev miras kalır. Conway'ler çocuklarını da alarak, ikinci bir şans yakalamış olmanın heyecanıyla Louisiana'nın küçük bir kasabası olan St. Albans'a giderler. Önlerinde yeni bir hayat uzanmaktadır.

Ne var ki, uzun zaman terkedilmiş duran Viktorya tarzı büyük malikanenin içinde Conway soyadının karanlık geçmişinin anahtarları yatmaktadır- intiharlar, garip kaybolmalar, voodoo ayinleri ve cinayet söylentileriyle dolu kanlı bir geçmiş. Conway'ler, bir kere ortaya çıktığında yaşayan her ruhu sindirmekle tehdit eden bu sırlardan habersizdirler. Conway ismini taşıyan her nesli, cehennemin derinliklerinden gelen bir hesaplaşma günü beklemektedir.
 • Baskı Tarihi:
  2009
 • Sayfa Sayısı:
  409
 • ISBN:
  9789758461066
 • Orijinal Adı:
  The Right Hand Of Evil
 • Çeviri:
  İlkin İnanç
 • Yayınevi:
  Martı
 • Kitabın Türü:
büşra yıldız 
01 May 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Müthiş bir hayal gücü. Sanki bir filmi yaşıyormuşçasına güzel bir anlatım. Kesinlike böyle bir kurgu beklememiştim.. Bazı sayfalarda insanın tüyleri ürperiyor. Okunmalı. Tavsiye ederim.

failimuhtar 
14 Eyl 2016 · 10/10 puan

Yine anlamsızca sevdiğim kitaplardan, genelde korku/gerilim tarzı kitaplardan zevk almam fakat bu diğerlerinden farklıydı benim için. Birçok yerde görmüşsünüzdür eminim, roman, tarzı ve konusu itibariyle bir film gibi, öyle pek ilginç şeyler yok: işte şeytanlar, şeytanın köleleri falan... Ki bana kalırsa büyük oranda saçma konular. Ancak kitabın güzelliği burada başlıyor çünkü gerçekten okumaktan haz aldığınızı iliklerinize kadar hissediyorsunuz.

Geriye dönüp baktığımda "Niye okudum ki?" diye sorguladığım kitaplardan olmayı sonuna kadar hak eden bir kitap Şeytanın Sağ Eli, ama sorgulayamıyorum. Sanırım yine olsa yine okurdum. Farklı hisler içerisine girmek ya da yorucu kitapların ardından dinlenmek üzere okuyabilirsiniz. Bu tarzı sevenler içinse kesinlikle tavsiye ederim zaten. Keyifli okumalar.

Kitaptan 2 Alıntı

Zagor 
22 Nis 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

10 yıldır -beş yaşındayken St. Ignatius'a başladığından beri- rahibelerin öfkesinden korkarak yaşamıştı. Cezalarından korkmayı ilk olarak arkasında oturan bir arkadaşına sakız uzattığı için Rahibe Katherine parmaklarına cetvelle vurduğu zaman öğrenmişti. Eli, günün geri kalanı boyunca kanamıştı ama Rahibe Katherine revire gidip bi yara bandı yapıştırmasına bile izin vermemişti. "Çarmıha gerilmişken İsa bile bir yara bandı istemediyse, sanırım sen elinde küçük bir kesikle dayanabilirsin Luke." demişti. Sınıf, İsa ile ilgili konuşmasına gülmüştü ama Rahibe tek bir bakışıyla öğrencileri susturmuştu.

Şeytanın Sağ Eli, John Saul (Sayfa 246)Şeytanın Sağ Eli, John Saul (Sayfa 246)
Zagor 
22 Nis 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Jared'in gözleri Luke'un yüzüne kitlendi. "Sence ne yapıyor gibi görünüyorum? Haçlardan birini alıyorum. Zaten bir sürü var, bir tanesini alsam görmezler ya. Eminim kaybolduğunu bile fark etmezler."

Şeytanın Sağ Eli, John Saul (Sayfa 265)Şeytanın Sağ Eli, John Saul (Sayfa 265)