Ben Böyleyim The Wallflowers Serisi 2

8,0/10  (16 Oy) · 
57 okunma  · 
15 beğeni  · 
1.050 gösterim
Her Şey Bir Baloda Başlar
Genç ve güzel Lillian Bowman, özgür Amerikalı tarzının pek de uygun olmadığını çabuk öğrenir. Onu en çok tenkit eden de Londranın en seçkin aristokratlarından, kendini beğenmiş ve çekilmez Lord Westcliff, yani Marcustan başkası değildir.

"Gerçekten yetenekli bir öykücü."
-Publishers Weekly-

Rastlantılar Bahçede Devam Eder
Marcus şoke edici -ve elbette tehlikeli şekilde- onu kollarının arasına alır. Lillian hiç hoşlanmadığı bir adama karşı duyduğu tutkuya yenik düşer. Zaman durur; sanki onlardan başka kimse yok gibidir... Neyse ki kimseciklere yakalanmazlar!

Ve Aşk Bir Sonbaharda Gelir
Marcus duygularına her zaman hükmetmeyi başarmış bir adamdır ve bu konuda bir kaya kadar serttir. Fakat Lillian ile birlikteyken her dokunuş işkenceye ve her öpücük de bir baştan çıkarışa dönüşür. Ancak kendisine besbelli uygun olmayan bu kadını, nasıl eş olarak alacaktır?
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2011
 • Sayfa Sayısı:
  380
 • ISBN:
  9789944823876
 • Orijinal Adı:
  It Happened One Autumn
 • Çeviri:
  Yasemin Büte
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Librarian 
17 Mar 21:16 · Kitabı okudu · 2 günde · 8/10 puan

Kleypas'in romanlarının/serilerinin geneline hitaben bir yorumu az önce yapmış olsam da bu kitap için hiçbir yorum görmeyince dayanamadım.
Saksı çiçeklerimizin hepsini ne yazık ki henüz dünya evine yerleştiremediğimiz bir romandı "Ben böyleyim". Hatta henüz bu çiçeklerden ancak ikincisindeyiz demem daha doğru olur. Saksı çiçekleri serinin adı olsa da konu hakkında hiçbir bilgisi olmayanlar bu da neyin nesi diyebilirler.
Çok farklı noktalardan, statülerden kopup gelen özellikleri de her bakımdan birbirinden farklı dört genç hanım bir şekilde İngilitere'de bir araya gelirler. Tabi ki bu bir araya geliş sebebi İngilizlerin eş bulma seremonilerinde yer almak. Ama kendilerine objektif bakabilecek kadar zeki olan bu hanımlar hayata da gerçekçi bir yaklaşım sergiledikleri için taşıdıkları nitelikler bakımından ideal bir koca bulma imkanlarının kısıtlılığının da farkındadırlar.Bu nedenle şanslarını zorlamak adına kendilerini perişan edeceklerine anın tadını çıkarıp birlikte eğlenmeye bakarlar. Ve doğal bir süreçle oluşan gruplarına da saksı çiçekleri adını verirler.

Serinin ikinci kitabı olan "Ben böyleyim" bu gruptan yaşça ikinci büyük olan Lilian'ın hikayesi. Amerika'da sonradan zengin olmuş bir ailenin büyük kızı olan Lilian, Amerika'daki yaşamın ve ailesinin zenginliğe ulaşma sürecindeki özgür döngünün içinde kural tanımaz bir mizaç edinmiş bir hanım. Amerika'da zenginlikleri sınır tanımaz bir boyutta olsa da kökten gelen bir soyluluğa sahip olamamalarının getirdiği eksikliği yoğun bir şekilde hisseden anneleri yüzünden koca bulmaları için Lilian ve kız kardeşi Daisy İngiltere'ye getirilirler. Bu arada babaları da iş sahasını Avrupa'ya taşımak adına iş görüşmeleri de yapar. Ve bu vesile ile tanışıklık kurdukları Lord Westcliff ile Lilian'ın yolları kesişir.
Aristokrat kurallara sıkı sıkıya bağlı, bütün ömrü soyunun denk bir aile ile idamesi için gerekli olan her tür donanımı sağlaması için yapılandırılmış Lord Westcliff, kuralsız, asi, ele avuca sığmayan Lilian ile karşılaşınca cin çarpmışa döner.

"Meğer Ne Çok Sevmişim"e yaptığım yorumda değindiğim unsurlara burada da ne yazık ki takılmadan edemedim. Özetçi yazarlar, hele ki kalemi de okuyucuyu alıp götürme becerisine sahipse, beni kahrediyor. Peş peşe seri kitap çıkarma derdinden midir nedir bilmem azıcık daha sabrederek yazsalar, kahramanlarının da okuyucularının da akışın tadını çıkarmasına biraz daha müsaade etseler ne olur ki? Giriş, GELİŞEMEME ve ACİL SONUÇ bölümleri oturup romanı kendim yazıveresimi getiriyor.

Kısacası; onlar ermiş muradına, yine biraz hüsrana uğramış olsak da biz çıkalım kerevetine

fulden ufacık 
07 Ağu 14:52 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Dikkat spoiler içerir!
Historical romance türünden olan bu kitap da genç ve güzel Lillian Bowman ile Londra'nın en seçkin aristokratlarından, kendini beğenmiş Lord Westcliff'in aşkı anlatılır. Fakat bu aşk nefretle başlar. Lillian ve kardeşi Daisy , Amerikalı bir sabun tüccarının kızları. Ailelerinin zoruyla soylu bir eş bulup,paralarını bir de ünvanla birleştirmeleri gerekiyor. Bir gün bahçede Lillian'a sarılmak zorunda kalan Lord(Markus) ondan etkilenir ve ne yapacağını şaşırır. Onun yanında kendine hakim olamamaktadır. Lilian bunu aldığı aşk parfümünden olduğunu şüphelenir ve arkadaşının da kullanmasını ister. Arkadaşının kocasında işe yaradığını duyunca Markus'un aşkının nedenini parfümden kaynaklandığını sanır. Bu olayı Markus'a anlattığında Markus gülmeye başlar. Artık Markus aşık olmuştur. Ve Lilian'ın nefret ettiği tüm özelliklerine hayran olmaya başlar. Markus'un arkadaşı olan St. Vicent, Lilian'la birlikte olmak ister. Bundan dolayı Markus acele etmeye karar verir. St. Vicent olayları fark eder ama Lilian'ı parası için kaçırır. Ve her zamanki romanlar gibi Markus, Lilian'ı kurtarır ve evlenirler.