O Yaz The Wallflowers Serisi 1

7,3/10  (12 Oy) · 
54 okunma  · 
11 beğeni  · 
823 gösterim
Epsilon okurlarının Benimle Kal adlı romanıyla tanıştığı, dünyaca sevilen yazar Lisa Kleypas bu kez O Yaz ile okurlarına yeniden merhaba diyor.
Her şeyin bir yaz gecesi başladığı roman, tıpkı yazarın ilk romanı gibi bir solukta okunacak!


"Gerçekten yetenekli bir öykücü."

Publishers Weekly


Londra sosyetesine giren dört genç kızın ortak bir amacı vardır: Tüm kadınsı yönlerini ve çekiciliklerini kullanarak kendilerine birer koca bulmak.

Annabelle Peyton ise ailesini felaketten kurtarmanın tek yolunun, soylu bir genç adamın kendisine evlenme teklif etmesini sağlamak olduğunu düşünmektedir. Bunun için güzelliğini ve zekasını sonuna kadar kullanmakta kararlıdır. Ancak Annabelle'in en büyük hayranı, zengin ve güçlü Simon Hunt genç kızın aklını çelmekte ve onun duygularına karşı koymasını güçleştirmektedir.

Arkadaşları, Annabelle i Simon dan uzakta tutmak için uğraşırlar ve ona uygun gerçek bir beyefendi bulmaya çalışırlarken, bir yaz gecesi her şey değişir. Annabelle, aşkın en tehlikeli oyun olduğunu keşfeder.
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2010
 • Sayfa Sayısı:
  320
 • ISBN:
  9789944822671
 • Orijinal Adı:
  Secrets of a Summer Night
 • Çeviri:
  Mine Atafırat
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Özlem Ekiz 
06 May 19:36 · Kitabı okudu · 3 günde · 1/10 puan

Hikaye daha çok Bitki Süsleri'nin tanışması ve arkadaşlıkları üzerinden gidiyor. Simon ve Annabelle'yi hiç sevmedim. Fazlasıyla sıkıcıydı.

Kitaptan 5 Alıntı

"En eğlenceli bulduğu şey bitkilere bakmak olan bir adamdan söz ediyoruz. Onun sıkılma eşiği sınırsız olmalı."

O Yaz, Lisa Kleypas (Sayfa 173)O Yaz, Lisa Kleypas (Sayfa 173)

"Sanırım hep merdivenin en tepesine tırmanmak istedim. Ama oradan görünen manzaranın hoşuma gidip gitmeyeceğini hiç sorgulamadım."

O Yaz, Lisa Kleypas (Sayfa 319)O Yaz, Lisa Kleypas (Sayfa 319)

"Senin içeride olduğunu bilerek yanan binayı seyrederken, bir şey fark ettim. Sensiz bir hayat yaşamaktansa, kollarında ölmeyi tercih ederim, Simon. Sensiz geçecek, bitmek bilmeyen yıllara, o kışlara, yazlara, seni özleyerek geçecek yüzlerce mevsime, sen hayalimde genç kalmışken ihtiyarlamaya dayanamam."

O Yaz, Lisa Kleypas (Sayfa 371)O Yaz, Lisa Kleypas (Sayfa 371)

"... benimle evlen Annabelle. ... Bırak seni şımartayım. Bırak seni rahat ettireyim. Şimdiye kadar başını omzuna yaslayabileceğin hiç kimse olmadı, öyle değil mi? Benim omuzlarım güçlüdür, Annabelle."

O Yaz, Lisa Kleypas (Sayfa 255)O Yaz, Lisa Kleypas (Sayfa 255)