Mahzen

6,5/10  (27 Oy) · 
113 okunma  · 
21 beğeni  · 
1.399 gösterim
“Mahzen, Jeff Abbott’un günümüzün en iyi yazarlarından biri olduğunun kanıtı. Çok etkili aksiyona ve şaşırtıcı bir kurguya sahip. Elimden bırakamadığım kesinlikle kaçırılmaması gereken bir kitap.”
Harlen Coben – Asla Vazgeçme kitabının yazarı

“Mahzen, iyi ile kötünün zamana karşı yarışının anlatıldığı güçlü bir konu, jeff romanda aksiyon çılgınlığı yaratmış ve yaşatmış.”
Lisa Gardner - Tek Başına ve Saklambaç kitaplarının yazarı

“Kaya gibi sert. Hayatta kalmak için öldürmek zorunda kalmanın şok edici gerçeği aksiyonu hızla ilerletiyor.”
Publisher Weekly

“Abbott’un son romanında iki adamın hayatı kelimenin tam anlamıyla birbiriyle çarpışıyor. Quentin Tarantino’nun Zor Ölüm serisiyle birleşmesi gibi bir çarpışma düşünün….karakterler başarılması imkansız gibi görünen bir işin peşinde ve heyecan asla durmuyor. Abbott her zaman muhteşem bir yazar olmuştur ama bu şu ana kadar ki en güzel romanı. Şaşırtıcı dönüşler, muhteşem bir olay örgüsü ve son derece gerçekçi karakterler.”
Library Journal

“Jeff Abbott en sevdiğim gerilim romanı yazarlarından biri. Mahzen’de ulaştığı tempo Harlan Coben ve Lee Child’in yazdıkları romanlardan daha hızlı. Acımasız, zekice ve çarpıcı haliyle Mahzen bu senenin en iyi macera kitabı.”
Joseph Finder
 • Baskı Tarihi:
  2008
 • Sayfa Sayısı:
  392
 • ISBN:
  6055872182
 • Orijinal Adı:
  Collision
 • Çeviri:
  Didem Çorbacıoğlu
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Uğur D. 
04 Kas 2016 · Kitabı yarım bıraktı · 1/10 puan

Uzun uzun yıllar önce Abbott okumaya neden karar verdim diye kendime sorduğumda yanıt olarak, güzel kapak tasarımı, kapak üzerindeki yorumlar ve tabii ki de en büyük etken olarak Panik adlı roman üzerindeki Michael Connelly'nin yorumuydu. Abbott'un Mahzen adlı romanını okurken (daha doğrusu okumaya çabalarken) çeviriden mi desem yoksa yazarın kendi kaleminden mi desem anlayamadığım bir şekilde 200 küsür sayfa boyunca romanda bir iteleme hissettim. Sanki ben romanı okurken biri iteleye iteleye romanı zoraki bana okutuyor gibiydi. Bir roman bu kadar mı saçma sapan ilerler veya bir çeviri bu kadar mı kötü olur... Tamam konu olarak belki birazcık, çok az hatta azıcık güzel olabilir ama yazım olarak hiçbir şey yok romanda. 3 - 4 sayfada bir kavga - dövüş, kovalamaca ve çatışma ile Abbott bize gerilim yaşatmaya çalışıyor ama sadece çalışıyor. İki kişi karşı karşıya geliyor ve basit Hollywood filmlerindeki gibi kişiler biraz birbirini kestikten sonra hemen bir dövüş başlıyor, kemikler kırılıyor ve kanlar akıyor derken koşuşturmaya devam ediliyor sonra tekrardan havalarda taklalar atarak dövüş başlıyor falan filan işte. Bir de bu sayfaları Sayın Didem Çorbacıoğlu'nun(verdiği emeğe yazık diye düşünüyorum) kötü çevirisi ile okumayı düşünsenize?

Furkan 
29 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Bu kitabı uzun süre önce okumuştum ama hatırladığım kadarıyla mahzen denen gizli bir yeraltı örgütü var ve bu örgüt birçok insanın ve kurumun kirli işlerini yapıyor. Örgüt lojistik ve finansal desteğini işlerini yaptıkları ülkelerin istihbarat servislerinden ve milyoner iş adamlarından sağlıyor. İlerde daha heyecanlı olaylar oluyordu ama şimdi tam olarak hatırlamıyorum :)
Okuyabilirsiniz ama okunmasa da olur diyebilirim.
Keyifli okumalar...

Şeyda 
 16 May 13:23 · Kitabı okudu · 8/10 puan

(Spoi içeren yazi) Baslarinda cok anlamadim neler olduğunu o yuzden sıkıcı gelmeye baslamisti ama olaylar cozumlendikce kitabi elimden birakamadim. Ortalıkta her tür ajan kol geziyor. Mahzen tam olarak CIA FBI ve baska gizli teşkilatlardan kovulmuş hayatlari bitmis ama cok yetenekli kisilerin toplandığı gizli bir grup. Bazen devlet adına bazen guvenlik teskilati adina bazen CIA adına kirli isleri hallediyor. Kitapta iki ana karakter var Ben ve Pilgrim. Ikisininde ortak dusmani Dragon. Kitap benin karisinin olumuyle basliyor ve sonra Dragonun kurdugu tuzaklarla Ben ve Pilgrimin yollari kesisiyor. Dragon dedigim kisi bir koruma sirketinin basi bu alelade bir koruma değil Afganistan,irak, suriye, bütün ortadogu , avrupa ve amerikada aglari bulunan bir sirket. Dragonun amaci Mahzeni ele geçirmek. Cetin ugraslar sonunda Dragon alt ediliyor. Ama sonu benim icin huzunlu bitti. Yinede harika bir kitap. Iyiki okudum dediklerimden.

Fatmanur Çelik 
 29 Eyl 2013 · Kitabı yarım bıraktı · 2/10 puan

Erken bir değerlendirme olacak belki bu yorum ancak yazmadan edemedim. Daha önce Jeff Abbott kitabı okumadığım için yazarın tarzından mı çeviriden mi (bence çeviri hatalarından) tam karar veremedim ama kitap bir türlü ilerlemiyor. Yarım bırakmayı sevmem, o yüzden bitirmeyi düşünüyorum ama ilk 100 sayfasından pek de keyif aldığımı söyleyemeyeceğim.

Fatma Koçoğlu 
 26 Kas 2016 · Kitabı okudu · 20 günde · Puan vermedi

Birkaç yıl önce arkadaşım, kitaplarını birilerine verme konusunda çok katı olsa da, "Sana bir kitap vereyim de, içinde bulunduğun tatlı havadan sıyrıl, birlikte aksiyona geçelim." demişti. O zamandan beri kitaba bir türlü ısınamamış, kitaplığa alıp alıp geri koymuş, içini karıştırıp da bir türlü başlayamamıştım. Bu ona da bana da haksızlıktı bir nevi. Kitabı okuyan bir başka kişi ile bu sohbetten yıllarca mahrum kaldığımı yeni yeni fark ediyorum.

En sonunda farklı bir türde kitap okuyayım diye başladım. Başladığım gün ile bitirdiğim gün arasında çok fark vardı. Ama bitirdiğimde ciddi anlama aksiyonun her sayfada olduğunu, ardı arkası kesilmediğini fark ettim. Merakla biraz sonra kimin ölümünü 'izleyeceğimi' düşünürken okudum bitene kadar.

Belki çok basım hatası vardı. Belki arkadaşımın ki orjinal değildi, bilmiyorum. Yanlış basılan kelimelere dem vurarak kitabı yargılayamam. Kolay planlanmayan bir kurgusu olduğunu düşünüyorum, bu yüzden okuduğum için -geç olsa da- mutluyum.

Aslıhan Aydoğan 
20 Oca 2016 · Kitabı yarım bıraktı · Puan vermedi

jeff abbott'un kitabı olduğu için alır almaz başlamıştım...Ama bitirene kadar dayanamadım.Elbette bu kitabı sevenlerde olabilir.Ama bence illada Jeff Abbott'un bir kitabını okumak istiyorsanız o kitap bu kitap olmasın..Belki başka bir zaman bitirebilirim bende.

Engin AD 
04 Eki 2016 · Kitabı okudu · 185 günde · Beğendi · 8/10 puan

Kitabı okumaya başladığımda kafamı çok karıştırdı. Ya ben tam başlamak için günümde değildim yada gerçekten karışık bir başlangıcı var. Kitapla ilgili hevesimi kırdı diyebilirim. Umarım sonunda bayılmış halde yorumlayabilirim.

Ertap ALTUNKAYNAK 
18 Kas 2014 · Kitabı okudu · 3/10 puan

Beğendiğimi söyleyemeceğim.. Güzel bir konu, kopuk cümleler, gereksiz tasvirler..

Hale UYAR 
15 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · 5/10 puan

Bu kitaptan anladığım en yakın arkadaşına bile güvenmemek . Onlar hep sizin yanınızda gibi gözükür ama arkanızdan iş çevirler ve hatta sizi kullanabilirler .

İrem topaloğlu 
30 Haz 13:15 · Kitabı okuyor · Puan vermedi

Sürükleyici ve olaylar gitgide karışıyor daha eğlenceli bir hal alıyor hız aksiyon dolu bir kitap?( dkdkdndnfkdmfndkdmfnfkfkdnfmfkdmrnfkfkrkfnfmdkfmfntl)

Kitaptan 11 Alıntı

İsmail | Captain Price 
 23 Ara 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Çömelerek kal, beni takip et ve eğer vurulursam koşmaya devam et.
Ben başını salladı."Eğer ben vurulursam?"
"O zaman , ben koşmaya devam edeceğim " dedi Pilgrim.

Mahzen, Jeff AbbottMahzen, Jeff Abbott
Ertap ALTUNKAYNAK 
29 Kas 2014 · Kitabı okudu · İnceledi · 3/10 puan

Onlarda bana nasıl öldürüleceğini öğretecekler. Öldürmenin basit tekniklerini değil. Ama bana tereddüt etmemeyi öğretecekler. J, bunun öldürmenin sırrı olduğunu söyledi. Tereddüt edemezsin.

Mahzen, Jeff Abbott (Sayfa 153)Mahzen, Jeff Abbott (Sayfa 153)
Fatma Koçoğlu 
18 Eki 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Gerçek bir arkadaş bilmem gereken her şeyi söylerdi. Belki insanları asla bildiğimizi sandığımız kadar iyi tanımıyoruz.

Mahzen, Jeff AbbottMahzen, Jeff Abbott
Hale UYAR 
11 Eyl 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 5/10 puan

İnsanlar ölür çünkü sonun başlangıcına katılmazlar . -:ALCMAEON -

Mahzen, Jeff Abbott (Sayfa 5)Mahzen, Jeff Abbott (Sayfa 5)
Hale UYAR 
14 Eyl 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 5/10 puan

" Belki de insanları asla bildiğimizi sandığımız kadar iyi tanımıyoruz "

Mahzen, Jeff Abbott (Sayfa 340)Mahzen, Jeff Abbott (Sayfa 340)
2 /