Güven Bana

7,1/10  (16 Oy) · 
43 okunma  · 
11 beğeni  · 
982 gösterim
Luke Dantry ergenlik çağındayken bir yolculuğa uğurladığı babasının beklenmedik ölümüyle sarsılmıştır ve bu olay kişiliğinde derin izler bırakarak, bir profesör olan babasının bindiği uçağı sabote eden teröristlerin psikolojik yapısını anlamayı hedef haline getirmesine neden olmuştur.

Henüz üniversite eğitimine devam eden ve başarılı bir psikolog olacağının işaretlerini veren Luke, babasının yakın dostlarından biri olan ve zaman içinde annesiyle evlenerek üvey babası haline gelen Henry Shawcross’tan, internet üzerinde sosyal ağları kullanan potansiyel teröristlerin psikolojik profillerini çıkarması ve veri toplaması için teklif alır. Amaç, bu tür insanların sunabileceği veriler sayesinde, Henry’nin politik düşünce grubunun daha tutarlı terör tehdidi analizleri yapmasını sağlamaktır.

Luke, veri topladığı ve iletişim kurduğu profilleri Gece Yolu adı altında birleştirir ve bulgularını Henry’ye sunar. Daha önceki terör tehdidi uyarılarının ciddiye alınmamasından yakınan Henry’nin niyeti gerçekte farklıdır: Bu verileri ve çok zengin bir Arap prensinden aldığı fonu kullanarak, en büyük vahşeti ve yıkımı yaratabilecek teröristleri bulup, sanal bir yapısı olan ama somut hasarlar yaratan bir organizasyon kurmaktır. Ne var ki Jane adında bir İngiliz kadın bu olayı haber alınca, işler fena halde karışır.

“Temelde modern teknolojinin ve sosyoekonomik şartların, ideolojik amaçlar için nasıl imkânlar sunabileceğini işleyen etkileyici bir iyiler-kötüler savaşı senaryosu… Beklenmedik açılımlara götüren sırlar zinciri hoş bir etki ve sürükleyicilik yaratıyor. Kesinlikle okunacak kitaplar listesinin en başında olmalı. ”

-GOODREADS.COM

“Abbott yine maceranın üstadı olduğunu kanıtlamış. Bu kitap sizi peşinden sürükleyecek!”

-OBSERVER

“Sırların iç içe geçtiği, akıl almaz bir maceraya davetlisiniz. Huzurlarınızda Jeff Abbott…”

-PUBLISHERS WEEKLY

“Jeff Abbott bu hikâyeyle yeniden aklınıza kazınacak ve uzun süre çıkmayacak. Yine aynı aksiyon, gerilim ve maceranın uyum içinde okuyuculara sunulduğu Güven Bana’ da karşınıza çıkan hiçbir karaktere kolay kolay güvenemeyeceksiniz…”

-THE NEW YORK TIMES
 • Baskı Tarihi:
  2011
 • Sayfa Sayısı:
  580
 • ISBN:
  6054335923
 • Orijinal Adı:
  Trust Me
 • Çeviri:
  Selim Yeniçeri
 • Yayınevi:
  Martı
 • Kitabın Türü:
ibiaryu 
30 Kas 2017 · Kitabı okudu · 36 günde · Beğendi · 7/10 puan

Son derece hızlı ilerleyen konusuyla ve roman kahramanlarıyla sizi zekice romana bağlayan yazar gıyabında Dark Net ile ilgili çarpıcı bilgiler de veriyor ben layıkıyla beğendim yazarın bir müdavimi olarak.

Yağmur 
02 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 15 günde · Puan vermedi

Jeff Abbott ile tanıştığım bir kitaptı. Başlangıçta sürükleyiciydi, ortalarına geldiğimde sıkılmaya başladım. Fakat sonlarında tekrar sürükleyici olmaya başladı. Sanırım Luke denen karakteri unutmayacağım. Sonlarında çok fazla şaşırdım ama yine de ortalarında da şaşırmak isterdim. Kitap, bence güzeldi. Okumanızı tavsiye edebilirim.

Güven Bana benzeri kitaplar

Esma Tezgi 
25 Oca 2016 · Kitabı okudu · 7 günde · 7/10 puan

Kitabın konusu güzel, çok orijinal ve farklı bir konu değil ancak gizem ve aksiyonla birleşince çok sorun olmuyor bu sıradanlık. Aslında kitap tam aksiyon dolu bir Amerikan filmi tadında. Çok hareketli dolu dolu bir sürü sahne var heyecan dorukta ancak her şey tahmin edilebilir bir düzeyde. Okuyup bitirdikten sonra çok şaşırmadığınızı, aşina olduğunuz şeyleri bir başka biçimde daha okuduğunuzu fark ediyorsunuz.

Ben okurken sıkılmadım, hatta bazı sahnelerde aksiyon doruklara ulaştı ve o sıra kitabı elimden bırakamadım. Onun dışında kitaptaki sıradanlık, kitabın unutulmaz olmasını ve sizde iz bırakmasını engelliyor. Mükemmel olmasa da okurken sıkılmadığım bir kitap oldu. Bol aksiyonlu hatta salt aksiyon dolu diyebileceğimiz bir kitap okumak istiyorsanız Güven Bana'yı okuyabilirsiniz. Beklentiniz büyük değilse zaman geçirmek için güzel bir polisiye-aksiyon.

http://yorumatolyesi.blogspot.com/2016/01/guven-bana.html

Kitaptan 53 Alıntı

ibiaryu 
13 Kas 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

'' Delirmek iyidir. Delirmek hayatta kalmamızı sağlar. ''

Güven Bana, Jeff AbbottGüven Bana, Jeff Abbott
ibiaryu 
14 Kas 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Pencerelerle dolu bir odada insanın klostrofobi hissetmesi tuhaftı.

Güven Bana, Jeff AbbottGüven Bana, Jeff Abbott