Panik

8,0/10  (72 Oy) · 
190 okunma  · 
48 beğeni  · 
1.486 gösterim
Bütün hayatınızın bir yalandan ibaret olduğunu öğrenseniz ne yapardınız?
Evan Casher başarılı bir belgesel film yönetmenidir. Mükemmel bir hayat sürmektedir. Ta ki annesinin vahşice öldürüldüğü o güne kadar. Bir anda etrafı acımasız katillerle sarılan Evan, o güne dek hayatında bildiği her şeyin aslında özenle inşa edilmiş bir yalanlar ağı olduğunu öğrenir. Hayatta kalmak için tek bir şansı ve güvenebileceği kimsesi yoktur. Ailesi ve kendisiyle ilgili şok edici bir gerçeğin peşine düşmek zorundadır…

“PANİK, zekice ve ince düşünülerek yazılmış, göz alıcı bir macera romanı. Jeff Abbott hiç şüphesiz gerilim romanlarının yeni ismi.” ve “Jeff Abbott, aile içinde yaşanan bir trajediyi, uluslararası bir entrikayı ve aşkın kurtarıcı gücünü birleştirerek tek bir romanda topluyor.”
Harlan Coben

“Şok edici… Sayfalarını son sürat okuyacağınız usta bir anlatım…” Michael Connelly

“Heyecandan koltuğunuza yapışacaksınız. Zekâ seviyesi göklerde.” Entertainment Weekly

“Olayların gidişatını tahmin etmeye bile çalışmayın, sadece sıkı tutunun ve nefes almayı unutmayın” Laura Lippman

“Ürkütücü ve amansız.” Time Out New York

“Dikkat, bağımlılık yapar.” The Dallas Morning News

“Rahatsız edici.” Publishers Weekly

“Muhteşem bir gerilim.” New York Daily News

“Son derece etkili.” Booklist.

“Panik, orijinal ve sürükleyici bir kurguyla, okuyucunun son derece zevk alacağı bir roman.” Tony Hillerman

“Panik, çağımızın klasiği olacaktır.” Lee Child.

“Panik’in benzersiz kurgusu ve karmaşık labirenti birçok farklı yerde kendini gösteriyor: Bir yandan, aksiyon yüklü bir casusluk romanı, bir yandan gerilim dolu, ürkütücü bir polisiye ve bir yandan da kimliğini arayan genç bir adamla ilgili muhteşem bir karakter çalışması. Abbott tansiyonu nasıl kontrol edeceğini çok iyi biliyor. Okuyucuyu inanılmaz olanın sınırlarına kadar götürüp dizginleri tam zamanında geri çekiyor. Abbott inanılırlığını yitirmeden sizi her zaman etkilemeyi beceriyor.”
South Florida Sun-Sentine

Bütün hayatınızın bir yalandan ibaret olduğunu öğrenseydiniz ne yapardınız?

En güvendiklerinizin aslında sizin hiç de aklınızın köşesinden dahi geçmeyecek işler yaptığını öğrenseydiniz tepkiniz ne olurdu? Ve birden bir cinayetler, ihanetler, aşk, sadakat, endişe, şüphe içinde bulsaydınız kendinizi?

Evan Casher romanın ana karakteri ve yazar çok doğal ve gerçekçi olarak hayat vermiş ona.

Panik gerçekten okunması gereken kitapların başında geliyor bence. Çünkü benim Top 10 sıralamamda zirveye oturdu bile. 520 sayfalık bu kitabı bir her yerde okumak isteyeceksiniz; evde, okulda, otobüste, banka sırasında, tenefüste, reklam arasında…

Macera ve gerilimden hoşlanıyorsanız bu kityap size göre. Ben kitabı 2 günde bitirdim ama tatilde okumuş olsaydım sanırım elimden bırakamadan aynı gün bitirirdim çünkü yazarın kalemi çok güçlü ve bir sürü olayı ve bir sürü duyguyu çok gerçekçi bir şekilde birbirine bağlıyor. Bu kitap bir sonraki adımda neler olabileceğini tahmin edebileceğiniz türden bir kitap değil. sizde sürekli bir merak uyandıracağına eminim. Keyifli okumalar!
 • Baskı Tarihi:
  2009
 • Sayfa Sayısı:
  520
 • ISBN:
  6055872564
 • Orijinal Adı:
  Panic
 • Çeviri:
  Elif Sezginci
 • Yayınevi:
  Martı
 • Kitabın Türü:
ESRA KADIOGLU 
21 Ara 2015 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 8/10 puan

Merhaba 1K dostlarım :) Daha ilk sayfadan öylesine bir gizem ve heyecan ile başladı ki, beni hemen içine aldı. Çok başarılı, lakin sonuna kadar olaylar çok yön değiştirdi, tahmin edemedim. Hep 'acaba' lar ile okudum. Bu tarz sevenler için okunmasını tavsiye ederim. Sıkılmadan merakla okuyacaksınız :) Sevgiyle kalın....

Şiir Ceketli Adam 
 29 Tem 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Jeff Abbott, aile içinde yaşanan bir trajediyi, uluslararası bir entrikayı ve aşkın kurtarıcı gücünü birleştirerek tek bir romanda toplamış.
Panik, çağımızın klasiği olacaktır.

Güler Bilkay Aygün 
06 May 2017 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Belgesel film yapımcısı olan Evan, annesinden ısrarla yanına gelmesini isteyen bir telefon alır. Annesinin evine ulaştığında annesinin cesedi ile karşılaşır, aynı katiller kendisini de öldürmeye çalışırlar. Bir şekilde katilleri elinden kurtulmayı başarır ve kendisini çok tehlikeli bir yeraltı örgütünün içinde bulur. Araştırmalarını derinleştirdiğinde, anne babasının göründüğü gibi kişiler olmadığını öğrenir. Heyecan dozunun hiç düşmediği, bir solukta okuduğum çok güzel bir kitap.

GAMZE SAYLAN 
02 Ara 2015 · Kitabı okudu · 8 günde · 8/10 puan

Son derece akıcı ve sürükleyici cinayet-polisiye-gerilim türünde çok başarılı. bu türü sevenlere şiddetle tavsiye edeceğim bir roman.

Black Garden 
 28 May 2017 · Kitabı okudu · 5 günde · 7/10 puan

Aksiyon filmi gibi. Silahlı çatışmalar, araba ile kovalamalar, cinayetler, komplolar, çeteler... edebi yönü var mı tartışılır...

Jeff Abbot, polisiye roman tarzında Amerika'da önemli bir yeri olan, isim sahibi bir yazar. Ülkemizde romanları Martı Yayınları'ndan yayınlanmaktadır.

Yücelhan Yıldırım 
05 Kas 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 9/10 puan

Sürekli aksiyon, hasta olmama rağmen bırakamadığım bir kitap.Kime güveneceğinizi şaşırırsanız ve bildiğinizi sandıklarınız aslında bilmediklerinizden oluşuyorsa... Tavsiye ederim.

senayklbs 
26 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 15 günde · 10/10 puan

sürekli olarak bir sonraki satırı merak ederek okudum. bu kadar sürükleyici ve sonunda beni şaşırtan bir kitapta daha olduğunu hatırlamıyorum...

ibiaryu 
28 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Yazım dili oldukça önemli bir romanda ağdalı ve kendini tekrar etmemeli konular arasında boşluk bırakmamalıdır kanımca aradığım tüm bu özelliklere sahip bir roman oldu ''Panik'' okuduğuma üstüne birde beğendiğime oldukça memnunum.

Hale UYAR 
02 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Bu kitabı farketmeden 2. kez okudum , nasıl bir şey olduğunu bile hatırlamıyordum . Okuyunca çok beğendim . Olaylara yaklaşımı süperdi . İhanetin içinde başka bir ihanet . Her önüme gelene güvenmeden ve tedbirle ve kararla istedigin seyi basarmak . Babası ve sevdigi kız için kendi canı pahasına mücadele etmek . Süperdi .

Sevda Kurtoğlu 
15 Kas 2016 · Kitabı okumayı düşünüyor · Beğendi · 10/10 puan

Harika, tek kelimeyle!
Şuana kadar okuduğum en iyi polisiye kitaplarından birisi bence kesinlikle okunmalı ustaca bir kitap Jeff abbott harika bir yazar

2 /

Kitaptan 12 Alıntı

En iyi yalancılar gerçeğin etrafında dolananlardı, gerçeğe yeterince yakın kalmaya çalışanlar.

Panik, Jeff AbbottPanik, Jeff Abbott
kübra ballı 
29 Oca 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Paranoya dedikleri şey bu muydu acaba? Derisinin altında, kemiklerine kadar işleyen, bir daha gitmemek üzere zihnine yerleşen ve olduğu kişiyi sonsuza dek değiştirerek bambaşka bir insana çeviren?

Panik, Jeff AbbottPanik, Jeff Abbott
İsmail | Jericho Owen 
30 Haz 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

''Budala insanlar bir dizi olay zinciri başlatırlar ama sonra korkup sinerler'' dedi Khan.

Panik, Jeff AbbottPanik, Jeff Abbott
Melike Dönmez 
07 Şub 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Her tuzağı, öyle dikkatli bir şekilde inşa etmelisin ki, eğer avın kaçacak olursa, senin tarafından yapılmış bir tuzakta olduğunu anlamasın.

Panik, Jeff AbbottPanik, Jeff Abbott
MONSTER 
04 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Başarısızlıklarımızın hepsi bizde,iç kanamalarının sonsuz boşluğu bırakıyordu.

Panik, Jeff AbbottPanik, Jeff Abbott
MONSTER 
27 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Göğüs kafesime dayanmış bir mg-3 clock,tetiğe basmaya hazır..Ölüyorum.

Panik, Jeff AbbottPanik, Jeff Abbott
feyza polat 
14 Ara 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Carrie gülümseyip Evan'a sokulmuş,başını göğsüne yaslamış ve dudaklarını Evan'ın kalbine yaklaştırmıştı.''Bende seni seviyorum ''demişti.
''Yüzüme bakıp söyle''demişti Evan.
''Ben kalbine söylüyorum''Carrie'nin yanağından bir damla yaş süzülüp Evan'ın göğsüne düşmüştü.

Panik, Jeff AbbottPanik, Jeff Abbott
2 /