Kuşku

8,0/10  (25 Oy) · 
79 okunma  · 
15 beğeni  · 
813 gösterim
Miles Kendrick mafyadan saklanan bir muhbirdir, en yakın arkadaşının ölümü yüzünden sıkıntılı anlar yaşamaktadır. Psikiyatristini gizli isteği üzerine ona yardımcı olmaya çalışan Miles, kendisini bir cinayetin ortasında bulur. Cinayet karanlıktır ve beraberinde Miles, illegal bir tıbbi araştırmaya da tanık olmak zorunda kalmıştır. Bu araştırma hem kendisine hem de milyonlarca stress hastalığına sahip insanlara yardımcı olacak bir ilacın üretilmesiyle ilgilidir. İlaç, kullanan kişinin tüm korkularını yenmesini sağlar. Yanlış zamanda yanlış yerde bulunan Miles, şimdi de eski bir FBI ajanı-şimdi ise bir kiralık katil olan-Dennis Groote’un hedefindedir. Groote, kızının hastalığına çare bulmak için aradığı ilacın Miles’ta olduğunu düşünür. Bu ilaç, piyasada olacak olsa paha biçilemez bir değeri olacaktır…
Groote ve gizli ajanlardan kaçıp hayatını kurtarmaya çalışan Miles, eski tecrübelerini kullanarak, bu ölümcül kovalamaca dan sıyrılmaya çalışacaktır. Bu macerada kendisine iki ilginç dost edinir: ruhen çökmüş bir emekli asker ve şiddetten münzevi bir kadın. Hepsini kurtarmak için çabalayan Miles, bir zamanlar olduğu gibi güçlü bir konumda olmak için son şansını kullanacaktır.
 • Baskı Tarihi:
  2010
 • Sayfa Sayısı:
  483
 • ISBN:
  6054335015
 • Orijinal Adı:
  Fear
 • Çeviri:
  Fatih Kıyman
 • Yayınevi:
  Martı
 • Kitabın Türü:
Dicle Serin 
27 Tem 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kitaptaki benzetmeler farklı. Genel itibariyle sürükleyici. Aksiyon sahneleri sevenler için ilgi çekici olabilir. Kitap daha erken sonuca bağlansa daha iyi olabilirdi diye düşünüyorum. En beğendiğim bölüm ise roman kahramanının kafasında yaşayan eski arkadaşı ile konuştuğu bölümlerdi.

Şehram Sadiqzade 
04 Şub 23:25 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 7/10 puan

Jeff Abbottun oxuduğum ilk kitabı idi. Tövsiyə edə biləcəyim yazardı. Oxuduğunuz dedektif romanlardan fərqli olduğunu görəcəksiz. Tam da əjdaha, şedevr kitabdı deyə bilməyəcəm çünki ara sıra tempo düşüşü və elə də çarpıcı sonu yox idi. Yenə də bu yazar gözaltına alına biləcək yazarlardan)) Peşman olmazsız)

Esma Tezgi 
31 Mar 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Aslında ilk sayfalar çok güzeldi karakterlerin hikayelerine giriş başarılı ve güzeldi. İlerleyen sayfalar girişler kadar güzel değildi açıkçası, aksiyon sahnesi çok fazlaydı ancak hiç etkileyici değildi. Gereksiz ve fazla ölüm vardı.
TSSB ve etkileri, Andy hoşuma giden detaylardı. Sonu beni şaşırtmasa da kötü diyemem.

Kitaptan 2 Alıntı