Kitap
Tantra

Tantra

Cinsel Yaşam Enerjisi

OKUYACAKLARIMA EKLE
7.5
4 Kişi
6
Okunma
3
Beğeni
407
Gösterim
208 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 5 sa. 54 dk.
Adı
Tantra (Cinsel Yaşam Enerjisi)
Basım
Türkçe · Türkiye · Siyah Beyaz Yayınevi · Ağustos 2014 · Karton kapak · 9786054777570
Tantra kadim Hindistan'dan çıkan öğretilerden biridir. Cinselliğin yüceltildiği Tantra'yabir aydınlanma öğretisi de denebilir. Beş bin yıllık geçmişi olduğu söylenen bu gizemliaydınlanma öğretisi 19. yüzyıldan itibaren ve özellikle II. Dünya Savaşı'ndan sonra Batı dünyasına yayılmıştır. Uzak Doğu'nun bilge insanları günümüzden beş bin yıl kadar önce cinselliğin önemini kavramışlardı. Bu olgu Batı'da ancak 21. yüzyıl başlarında cinsellikle ilgili evrensel görüşlerin içinde yer alabildi. Geçmişten günümüze ustadan çırağa, ağızdan kulağa ve layık olana sunulan bir öğretidir. Tantra'ya cinsel doyumun doruklarda yaşandığı bir öğreti de diyebiliriz. Biz de bu kitapla Batı'da bu öğretinin nasıl yansıtıldığını, seminerlerin nasıl yapıldığını, "gençlik iksirini",oturumlarda, ayinlerde neler yaşandığını, cinsel enerjinin nasıl yükseltildiğini ayrıntıları ile okurlarımıza aktaracağız. Aile kurumunun korunmasında çok önemli katkısı olduğunu düşündüğümüz derin felsefesi olan bu Uzakdoğu öğretisi Tantra insanlarımıza daha dingin bir yaşam ve cinsel yeteneklerini geliştirerek daha doyumlu sağlıklı günler getirecektir. En önemlisi bu öğreti sayesinde erkekler "erken boşalma" sorunundan ve kadınlar "orgazm olamama sorunundan"kurtulacaklardır. Herkesin kesinlikle okuması gereken bir kitap...
4 mağazanın 3 ürününün ortalama fiyatı: ₺12,15
7.5
10 üzerinden
4 Puan · 3 İnceleme
208 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
#tantra ; Hindistan’dan çıkan öğretilerden biridir. Tıpkı #kamasutra gibi; Aile kurumunun korunmasında büyük rolü olan, insanların daha dingin bir yaşam ve sağlıklı günler yaşamasını sağlayan bir öğretidir. Bazı kişiler kamasutra ve tantra’nın sadece cinsel bölümleriyle ilgilendiği/okuduğu için bu konular yada bu #kitaplar hakkında sizlerde önyargılı olabilirsiniz (!), ben sizlere TANTRA VE KAMASUTRA gibi öğretileri araştırmanızı öneriyorum. Göreceksiniz ki; #meditasyon gibi birer öğretidir ve birbirlerini tamamlarlar. Önyargı konusunda kararınız nedir bilemem ama söylemek isterim ki; bu kitap zaten #cinselyaşam ike ilgili.. Ama siz öğretinin bu bölümünden korkuyorsanız, diğer bölümlerini (bir önceki bahsettiğim kitabı) okuyabilirsiniz... #kitap ; defalarca aynı bilgileri tekrarladığı için: ilk öğrenenler için akılda kalıcı olurken, daha önce araştırmaya başlayanları birazcık sıkabilir..
Tantra
7.5/10
· 6 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
Kismet Parpar
Tantra'yı inceledi.
208 syf.
·
6 günde
Tantra Hindistan'da çıkan bir felsefi öğretidir:cinsel yaşam enerjisi. Bu öğreti, doğal cinselliği koşulsuz kabul eder. Tantra kadını yüceltir. Tantrayı anlayabilmek için yaşamak gerekir. Bu öğretide sadece an var, yarın yok. Bu öğretideki yöntemler sayesinde erkek erken boşalmadan kurtulacak, kadın orgazm olmayı öğrenecek. Tantra gençlik iksiri ve yaşam enerjisidir. Kitapta çok fazla bilimsel terim yok, anlaşılması kolay. Tantraya sadece giriş yapabiliyorsunuz, fazla ayrıntı yok. Bizim Türk kültürüne aykırı olan bazı yerlerini gördüm. Uzakdoğunun mistik ve ilginç bir yaşam felsefesini daha öğrenmiş olduk.
Tantra
7.5/10
· 6 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
Mihrimah
Tantra'yı inceledi.
208 syf.
·
Beğendi
·
7/10 puan
İççinde bulunduğun yaşam senin için ne kadar canlı? Hiç bir içsel sıkıntının olmadığı taptaze uyanışların var mı ? Kendinle kalmanın tadını alıyor musun? İçine bir nefes olarak yaşamakiçin bir nevi yoğa terapisi denebilir. İyi okumalar. Var olun.
Tantra
7.5/10
· 6 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
13