Başkomser Nevzat: Çiçekçinin Ölümü

8,8/10  (14 Oy) · 
62 okunma  · 
17 beğeni  · 
982 gösterim
Çizgi Roman Severler Müjde! Türkiye’nin en önemli polisiye yazarı Ahmet Ümit’le yine en önemli çizerlerimizden İsmail Gülgeç bir araya gelip sizin için olağanüstü bir çizgi roman ortaya çıkardılar. Çizgi roman severlerin gözü aydın! Yeni bir çizgi romanımız oldu!
Mehmet Admış 
 12 May 14:57 · Kitabı okudu · 1 günde · 7/10 puan

Ahmet Ümit, polisiye roman ve öykü dışında üç tür denedi. Bunlar, şiir, masal ve çizgi romandır. Masal ve şiir konusunda başarılı buldum Ümit'i. Ama çizgi roman konusunda pek de başarılı bulduğumu söyleyemem.

Yarattığı Başkomser Nevzat karakteri güçlü, hikaye de başarılı ama bence çizgi roman yerine polisiye bir roman olmuş olsaydı belki daha başarılı olurdu. Bilmiyorum ama ben böyle düşünüyorum.

Bakalım sonraki iki serisi nasıl olacak? Bence esas yargıya o zaman varmak gerekiyor. Ama bu inceleme de ilk izlenimlerim olarak kalsın..

Ama Ümit ve polisiye severler için farklı bir tarz güzel olabilir. Çizimler konuyu gözlerinizde canlandırmanıza yardımcı olabilir. Bulursanız (çünkü bulması kolay olmadı) okuyun. Bir saatte bitirilebilecek bir kitap olmasından dolayı kaybedeceğiniz bir şey olmaz.. En azından çizgi roman okumuş olursunuz.. ;)

Ayten Ernaz Tiryaki 
18 Ara 2015 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Başkomser Nevzat'ı ve ekibini çizgi roman sayfalarının arasında okuyup izlemek çok eğlenceli ve ilginçti. Çocukluğumda bıraktığım çizgi romanlardaki heyecanı tekrar yaşattı bana. Seriye devam diyorum! :)))

Kitaptan 2 Alıntı

Mehmet Admış 
12 May 14:09 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Bunca yıl polislikten sonra anlamıştı. İnsanlar kötülüğün getirdiği heyecanı seviyorlardı...

Başkomser Nevzat: Çiçekçinin Ölümü, Ahmet Ümit (Sayfa 16 - Everest Yayınları - 3. Basım, Çizim: İsmail Gülgeç)Başkomser Nevzat: Çiçekçinin Ölümü, Ahmet Ümit (Sayfa 16 - Everest Yayınları - 3. Basım, Çizim: İsmail Gülgeç)