Başkomser Nevzat: Davulcu Davut'u Kim Öldürdü?

7,6/10  (13 Oy) · 
45 okunma  · 
11 beğeni  · 
1.086 gösterim
Polisiye edebiyatın Türkiye'deki en önemli temsilcilerinden Ahmet Ümit'in en ünlü kahramanlarından Başkomser Nevzat'ın "Davulcu Davut'u Kim Öldürdü?" macerası da çizgi roman olarak yayımlandı.

Ümit'in "Şeytan Ayrıntıda Gizlidir", "Agatha'nın Anahtarı", "Kavim ve İstanbul Hatırası" adlı romanlarının başkahramanı Başkomser Nevzat'ın maceraları çizgi roman olarak yayımlandı.

İsmail Gülgeç’in çizdiği "Çiçekçi’nin Ölümü" ve "Tapınak Fahişeleri" yeniden basılırken, Aptülkadir Elçioğlu'nun çizdiği "Davulcu Davut'u Kim Öldürdü?" macerası ise ilk kez yayımlandı.

Başkomser Nevzat'ı konu alan öyküler daha önce dizi filmlerde de karşımıza çıkmıştı. Karanlıkta Koşanlar'da Başkomser Nevzat’ı Uğur Yücel; Şeytan Ayrıntıda Gizlidir'de Çetin Tekindor, 'Kanun Namına'da ise Altan Erkekli canlandırmıştı.
Fatos 
01 Şub 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Ahmet ümit polisiye romanlarında çok başarılı. Bu kitabı da üniversitede uyumadigim gecelerde okudum. Çünkü sürükleyici ve merak uyandırıcı. Akıcı ve yalın diliyle yorulmadan keyifle okuyabilirsiniz

Kitaptan 2 Alıntı

Mehmet A. 
15 Oca 02:06 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Eskiden bizler 'gericilik' diye eski yazıyı öğrenmek istemezdik. Oysa ne kadar yanlış düşünceymiş. Eski kaynaklara ulaşmak için Osmanlıca bilmek o kadar önemli ki.

Başkomser Nevzat: Davulcu Davut'u Kim Öldürdü?, Ahmet Ümit (Sayfa 3 - Everest Yayınları - 2. Basım, Çizim: Aptülika)Başkomser Nevzat: Davulcu Davut'u Kim Öldürdü?, Ahmet Ümit (Sayfa 3 - Everest Yayınları - 2. Basım, Çizim: Aptülika)
Mehmet A. 
15 Oca 02:08 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Nazım Hikmet
Beykoz'da oturmalı 
Beykoz'da çalışan adam. 
Fakat Kuzguncuk şirin yerdir
ve gayet nefis yapar gül reçelini 
pansiyoncu Madam 
ve kızı Raşel...
Aynada bir kartpostal
bir manzara Nis şehrinden. 
İskemle, karyola, konsol...
Denize nazırdı pencereleri...
Güneşte tavana suların ışıltısı vurur, 
karanlık şilepler geçerdi geceleri 
insanı olduğu yerde 
eli böğründe bırakarak...
Selim`in odası havadardı. 
Kırmızı yazmalar kururdu yandaki boş arsada. 
Sağda Cevdet Paşa yalısı
Yalıda bir tavus kuşu 
bir de Mebrure Hanım vardı.
Merhum Cevdet Paşa yalısında 
Mebrure Hanımı unutmuşlardı...

Başkomser Nevzat: Davulcu Davut'u Kim Öldürdü?, Ahmet Ümit (Sayfa 5 - Everest Yayınları - 2. Basım, Çizim: Aptülika)Başkomser Nevzat: Davulcu Davut'u Kim Öldürdü?, Ahmet Ümit (Sayfa 5 - Everest Yayınları - 2. Basım, Çizim: Aptülika)