Olmayan Ülke Renkli Resimli

8,8/10  (36 Oy) · 
98 okunma  · 
35 beğeni  · 
2.887 gösterim
"… Büyücüler, ay tozundan yaratıldıkları için topraktan gelen insanları küçümsermiş. İnsanlar da büyücülerin kendilerinden daha yetenekli olmasını çekemez, onları uğursuz sayarmış. Böylece bu iki zeki varlık karşılıklı hep düşmanlık besler, birbiriyle hep savaşırmış.

Bu savaşların sonuncusu, yeryüzünün en güzel köşelerinden biri olan Gül Ovası'nda, insanların kurduğu akıl ülkesinin topraklarından birinde yaşanmış…

Akıl Ülkesinin Padişah'ı, Hayal Ülkesi'nin Büyücü Kralı'nı yenmiş…"

Usta yazar Ahmet Ümit'ten küçük ama enginlere sığmaz bir masal Olmayan Ülke; tüm evreni içinde barındıran bir su damlası gibi…
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2014
 • Sayfa Sayısı:
  170
 • ISBN:
  9786051417103
 • Yayınevi:
  Everest Yayınları
 • Kitabın Türü:
Nurgül TUNÇBİLEK 
28 Kas 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Aslında kitabı çocuklar okusun diye almıştım .Fakat yazar Ahmet Ümit olunca okumam kaçınılmazdı.Daha önce de yazarımızın ’ Masal Masal İçinde’ sini aynı heyecanla okumuştum. İki masal kitabından biri olan bu kitabı daha çok beğendim. Su hanım ve Rüzgar ‘la o büyülü dünya da gezinip durdum. Çok muazzam bir tat ve gülümseme bıraktı . Hırsların çıkarların olmadığı Özgür ve temiz bir dünya temennisiyle önce kendiniz okuyun sonra da mutlaka çocuklarınıza okutunuz . Hepimiz için bir nefes olacağına eminim.

Kitap okumak 
28 Şub 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Yazarın her zaman ki akıcılığı ile kaleme aldığı güzel bir masal. Çocuklar okumalı ama büyüklerde hem kendileri hem de küçüklerine anlatabilecek bir şeyleri olması için okumalı. Merak etmeyin elinize alınca bırakmadan bitireceksiniz.

Anna URYUPINA 
08 Şub 20:58 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Çok güzel bir hikaye idi. İçerik olarak Masal masal içinde kitabı ile benzer yönleri olsa da yine de farklı bir anlatımı var. Kitapta kahramanların resimleri çok güzel çizilmiş.

Kitaptan 10 Alıntı

Zagor 
12 Kas 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Aşktan sarhoş olduğum doğru, ama kime zararı var bunun?

Olmayan Ülke, Ahmet Ümit (Sayfa 109 - Doğan Egmont Yayıncılık 1.Baskı 2011)Olmayan Ülke, Ahmet Ümit (Sayfa 109 - Doğan Egmont Yayıncılık 1.Baskı 2011)
Zagor 
12 Kas 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Gönül artık masumiyetini yitirmiştir, sevda artık eskisi kadar temiz değildir. Ama kızgın değilim sana, çok gençsin, çok toysun daha. Büyüyünce bugünleri hatırla, öfke ve nefreti değil; sevgiyi miras bırak çocuklarına.

Olmayan Ülke, Ahmet Ümit (Sayfa 59 - Doğan Egmont Yayıncılık 1.Baskı 2011)Olmayan Ülke, Ahmet Ümit (Sayfa 59 - Doğan Egmont Yayıncılık 1.Baskı 2011)
Zagor 
12 Kas 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Onlar iyiliği görev gereği değil, cennete gitmek için de değil, cehennemde yanmamak için de değil, başkasına hoş görünmek için hiç değil, içlerinden geldiği için yaparlarmış. İyilik, doğruluk ve güzellik onların varoluş biçimiymiş.

Olmayan Ülke, Ahmet Ümit (Sayfa 142 - Doğan Egmont Yayıncılık 1.Baskı 2011)Olmayan Ülke, Ahmet Ümit (Sayfa 142 - Doğan Egmont Yayıncılık 1.Baskı 2011)
malefizz 
08 Mar 23:39 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

aklınla yaptıgın yanlışı
gücünle duzeltemezsin ....
......
....
aklınla yıktıgını
kendini acındırarak kuramazsın ...
......

Olmayan Ülke, Ahmet ÜmitOlmayan Ülke, Ahmet Ümit
Filiz Saraç 
27 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

"Biz ne sadece aklın, ne de sadece büyülerin ardından gideceğiz. Çünkü akıl ve büyü, güzelliğin hizmetinde olduğu sürece anlamlıdır. Ve bu yol bizi yeryüzünün en güzel ülkesine, Olmayan Ülke'ye götürecek. Canlıların birbirine saygı duyduğu, birbirlerini yok etmeden birlikte yaşamayı seçtiği, hoşgörü ve barış ülkesine... "

Olmayan Ülke, Ahmet Ümit (Sayfa 139 - /)Olmayan Ülke, Ahmet Ümit (Sayfa 139 - /)
Mehmet A. 
15 Oca 01:44 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Seni görmeden önce, kendi kozasında yaşayan bir kelebektim, seni gördüm uçmaya başladım.

Olmayan Ülke, Ahmet Ümit (Sayfa 43 - Everest Yayınları - 16. Basım)Olmayan Ülke, Ahmet Ümit (Sayfa 43 - Everest Yayınları - 16. Basım)
Mehmet A. 
15 Oca 01:45 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Rüzgazlık hali biraz özgürlüğe benzer. Ben de özgürlüğüme düşkünüm, dünyanın her yerinde gezmek dolaşmak isterim.

Olmayan Ülke, Ahmet Ümit (Sayfa 59 - Everest Yayınları - 16. Basım)Olmayan Ülke, Ahmet Ümit (Sayfa 59 - Everest Yayınları - 16. Basım)
Mehmet A. 
15 Oca 01:43 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Gerçekten de beni yazar yapan olguların başında okuduğum kitaplar, yaşadığım hayat kadar, belki de hepsinden daha fazla, annemden miras kalan anlatma yeteneği gelir.

Olmayan Ülke, Ahmet Ümit (Sayfa 13 - Everest Yayınları - 16. Basım)Olmayan Ülke, Ahmet Ümit (Sayfa 13 - Everest Yayınları - 16. Basım)
Mehmet A. 
15 Oca 01:46 · Kitabı okudu · 8/10 puan

"Yazık, çok yazık. Sen büyük bir padişahsın ama hoşgörün yok. Eğer yüreğin kinle değil, sevgiyle dolu olsaydı; eğer aklın nefret için değil, hoşgörü için çalışsaydı, inan bana dünya daha güzel bir yer olurdu."

Olmayan Ülke, Ahmet Ümit (Sayfa 79 - Everest Yayınları - 16. Basım)Olmayan Ülke, Ahmet Ümit (Sayfa 79 - Everest Yayınları - 16. Basım)
Mehmet A. 
15 Oca 01:47 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Aşağıdaki ovaya indiklerinde Su Hanım, yanında yürüyen Rüzgar'a sormuş:
"Sahi biz nereye gidiyoruz?"
Rüzgar büyük bir güvenle bakmış genç kıza, sonra eliyle gökyüzündeki Kutup Yıldızı'nı göstermiş. 

"Bu, Kutup Yıldızı'dır. İnsanlar ile büyücüler yüzyıllardır bu yıldızı takip ederek başka ülkeleri işgal ettiler, başka halkları ele geçirdiler, onların zenginliklerini yağmaladılar. Çok para kazandılar, çok servet yaptılar, ama vicdanlarını yitirdiler. Vicdanlarıyla birlikte yitirdikleri bir şey daha vardı: Mutlulukları. O yüzden, biz Kutup Yıldızı'nı izlemeyeceğiz."

Olmayan Ülke, Ahmet Ümit (Sayfa 165 - Everest Yayınları - 16. Basım)Olmayan Ülke, Ahmet Ümit (Sayfa 165 - Everest Yayınları - 16. Basım)