Olmayan Ülke Renkli Resimli

8,6/10  (15 Oy) · 
46 okunma  · 
15 beğeni  · 
1.924 gösterim
"… Büyücüler, ay tozundan yaratıldıkları için topraktan gelen insanları küçümsermiş. İnsanlar da büyücülerin kendilerinden daha yetenekli olmasını çekemez, onları uğursuz sayarmış. Böylece bu iki zeki varlık karşılıklı hep düşmanlık besler, birbiriyle hep savaşırmış.

Bu savaşların sonuncusu, yeryüzünün en güzel köşelerinden biri olan Gül Ovası'nda, insanların kurduğu akıl ülkesinin topraklarından birinde yaşanmış…

Akıl Ülkesinin Padişah'ı, Hayal Ülkesi'nin Büyücü Kralı'nı yenmiş…"

Usta yazar Ahmet Ümit'ten küçük ama enginlere sığmaz bir masal Olmayan Ülke; tüm evreni içinde barındıran bir su damlası gibi…
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2014
 • Sayfa Sayısı:
  170
 • ISBN:
  9786051417103
 • Yayınevi:
  Everest Yayınları
 • Kitabın Türü:
Kitap okumak 
28 Şub 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Yazarın her zaman ki akıcılığı ile kaleme aldığı güzel bir masal. Çocuklar okumalı ama büyüklerde hem kendileri hem de küçüklerine anlatabilecek bir şeyleri olması için okumalı. Merak etmeyin elinize alınca bırakmadan bitireceksiniz.

Kitaptan 1 Alıntı

Filiz'in Kitaplığı 
27 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

"Biz ne sadece aklın, ne de sadece büyülerin ardından gideceğiz. Çünkü akıl ve büyü, güzelliğin hizmetinde olduğu sürece anlamlıdır. Ve bu yol bizi yeryüzünün en güzel ülkesine, Olmayan Ülke'ye götürecek. Canlıların birbirine saygı duyduğu, birbirlerini yok etmeden birlikte yaşamayı seçtiği, hoşgörü ve barış ülkesine... "

Olmayan Ülke, Ahmet Ümit (Sayfa 139 - /)Olmayan Ülke, Ahmet Ümit (Sayfa 139 - /)