1000Kitap Logosu
Krizantemler
Krizantemler
Krizantemler

Krizantemler

OKUYACAKLARIMA EKLE
7.3
117 Kişi
393
Okunma
87
Beğeni
5,5bin
Gösterim
64 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 1 sa. 49 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · İnka Yayınları · Kasım 2019 · Karton kapak · 9786058029521
Diğer baskılar
Krizantemler
Kasımpatları
Kasımpatları
Kasımpatları
Adaletsiz bir toplumda yaşama tutunmaya çalışan, haksız düzenle uyuşamayan bireylerin öykülerini anlatan John Steinbeck, Krizantemler adlı öyküsünde de benzer bir mücadeleyi sürdüren insanların hayatlarına ışık tutuyor. Steinbeck edebiyatının bütün özgün çizgilerini yansıtan Krizantemler, birçoklarına göre, yazarın öyküleri arasında zirvede yer alıyor... Kırsalda yaşayan bir ev kadınıyla, ansızın çıkagelen tuhaf bir yabancının karşılaşmasını konu alan öykü, bütünü itibariyle bundan çok daha fazlasını barındırıyor. Krizantemler, cinsiyet rollerini, kimliği, arzuları ve hayalgücünü sorguluyor. Harold Bloom Krizantemler, bir yandan bireysel, toplumsal ve cinsel anlamda kendini tamamlamasına izin verilmemiş yetkin ve güçlü bir kadının öyküsünü anlatırken, diğer yandan erkeklerin hükmettiği bir dünyada, erkekler tarafından kadına biçilen rolü tasvir ediyor. Stanley Renner Steinbeck, Krizantemler'de kendi döneminin kadınlarını resmederken, Elisa, 1930'lu yılların kadınının simgesi olarak karşımıza çıkıyor: Kadın-erkek eşitliği idealinin ve kaçınılmaz mağlubiyetin sembolü. Charles A. Sweet, Jr (Tanıtım Bülteninden)
7 mağazanın 7 ürününün ortalama fiyatı: ₺22,99
7.3
10 üzerinden
117 Puan · 20 İnceleme
Mehmet DOĞAN
Krizantemler'i inceledi.
64 syf.
·
1 günde
·
8/10 puan
Krizantemler John Steinbeck'in kısa bir öyküsüdür. Bu öyküde de yer Salinas vadisidir. Krizantem yetiştiren Elisa ile kap kacak tamiri yapan bir yabancının karşılaşması ile yaşanan kısa bir zaman dilimini anlatmış. Öykünün usta bir yazarın elinde çıktığı belli oluyor. Öykü kadar belki ondan daha çok kitabın tasarımı hoşuma gitti. Carmen Bueno'nun illüstrasyonları öyküye bir derinlik katmış sanki öyküyü tamamlamış. Kitabın bu baskısı hem okumak hemde görsel bir şölen olan illüstrasyonlara bakıp hayal dünyasına dalmak için harika bir eser. Bunun için yayınevini kutluyorum.
Krizantemler
7.3/10
· 393 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
4
Asuman özel
Kasımpatları'ı inceledi.
71 syf.
·
10 günde
·
Beğendi
·
7/10 puan
Yazarım okuduğum ilk hikayesi..Kitap Kasımpatları, Sabah Kahvaltısı, Öldürme, Yılan, Kaçış, Dünyayı Düzene Koyanlar olmak üzere 6 adet öyküden oluşuyor.Betimlemelerdeki ustalığına diyecek yok; ancak hayatınızda derin değişikliklere yol açabilecek hikayelerden oluşuyor diyeceğiniz kadar da etkileyici bir eserdir diyemiyorum. Şayet betimlemeye ağırlık veren eserleri okumaktan hoşnut olan bir okuyucuysanız sakın kaçırmayın derim. Steinbeck'i ilk defa okuyacak iseniz ilk seçiminiz bu kitap olmasın. Kitaplarla ve sevgiyle kalın..
Kasımpatları
7.3/10
· 393 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
17
Gizem Aydemir
Kasımpatları'ı inceledi.
72 syf.
·
Puan vermedi
6 kısa hikâye, 6 güzel yolculuk. Şüphesiz John Steinbeck tarafından yazılan eserlerin kötü olma ihtimali çok düşük. Bu 6 hikâyede de olduğu gibi. Ama kitabın benim için en güzel yanı, Kasımpatı Çiçeğini favori çiçeğim olarak bana aşılamasıdır muhakkak. :) Tüm okuyacaklara güzel yolculuklar dilerim. (:
Kasımpatları
7.3/10
· 393 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
7
Sarp
Kasımpatları'ı inceledi.
72 syf.
·
Puan vermedi
Bir klasik olarak okunmalı mı?
Kısa ve hoş bir hikaye okusanız güzel, okumasanız da önemsiz. Betimlemeler, anlatım vesaire de güzel. Steinbeck okudunuz Fareler ve İnsanlar, Gazap Üzümleri vs. bunu okuyabilirsiniz. (Önerim) Ama Steinbeck'i ilk defa okuyacak iseniz ilk seçiminiz bu kitap olmasın.
Kasımpatları
7.3/10
· 393 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
1