reyhan, bir alıntı ekledi.
16 dk. · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

İnsan, dileğinin yerine gelmeyeceğini bildiği sürece- belki de yıllar boyu- bir şey dileyebiliyordu. Ama dilediği düşün gerçekleşme olasılığı ansızın karşısında durunca, o zaman bir tek şey diliyordu: Onu hiç dilememiş olmayı.

Bitmeyecek Öykü, Michael Ende (Sayfa 225)Bitmeyecek Öykü, Michael Ende (Sayfa 225)
Ecem Öztürk, Çerçialan'ı inceledi.
39 dk. · 10/10 puan

Kolay kolay öykü kitabı okumam, bir öykü kitabından tad aldığım da çok nadir olmuştur. Fakat bu kitap gerçekten takdire şayandı. Her öykünün bir karakteri olduğu gibi bir de cinsiyeti vardı sanki. Mutlaka okunması ve irdelenmesi gerektiğine inanıyorum.

Büşra H., bir alıntı ekledi.
2 saat önce · Kitabı okudu · Puan vermedi

“Sana bir öykü anlatacağım.” dedi Zedka. “Çok güçlü bir büyücü, bütün bir ülkeyi yok etmek ister, o ülke halkından herkesin su çektiği bir kuyuya sihirli bir madde atar. Kuyunun suyunu kim içerse delirecektir. Ertesi sabah, herkes kuyudan su çekip içer, hepsi de delirir. Yalnızca kraliyet ailesi kendilerine ait özel bir kuyudan su çektiklerinden, sihirbaz da o kuyuyu zehirlemeyi beceremediğinden, delirmezler. Tabii kral çok kaygılanır, halkının sağlığını ve güvenliğini sağlamak için bir dizi emir verir. Ancak polisler ve müfettişler de halkın içtiği sudan içmiş olduklarından, kralın emirlerini saçma bulur, uygulamazlar.
Ülkede yaşayanlar kralın emirlerini duyduklarında onun çıldırdığına inanırlar, hep birlikte şatosunun önünde toplanıp tacını ve tahtını bırakması için gösteriler yaparlar. Umutsuzluk içindeki kral tahtından inmeye hazırlanırken kraliçe ona engel olarak der ki ‘Gel, biz de o kuyunun suyundan içelim, o zaman biz de onlar gibi oluruz.’
Ve öyle yaparlar: Kral ve kraliçe de cinnet suyunu içip anında saçma sapan konuşmaya başlarlar. Bu durumda halk taşkınlığından dolayı pişman olur; öyle ya madem bu kral bilgece konuşuyor, onu alaşağı etmenin bir anlamı yoktur.
Ülkede barış ve huzur yeniden hüküm sürer, bu halk komşularından epeyce farklı bir hayat tarzı benimsemiştir, ama kral ölümüne dek ülkesini yönetebilmiştir.”

Veronika Ölmek İstiyor, Paulo CoelhoVeronika Ölmek İstiyor, Paulo Coelho
Gökhan Kaygısız, bir alıntı ekledi.
 4 saat önce

Benimle alay ediyorlar.
Benim acım onlara öykü kadar hafif geliyor ki!

Mutlu Prens, Oscar Wilde (Sayfa 137)Mutlu Prens, Oscar Wilde (Sayfa 137)
Kadir Ekinci, Dublörün Dilemması'ı inceledi.
5 saat önce · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Albino bir genç hayatın gerçeklerini ve anlamını sezmiş entelektüel akıllı bir kişilik. En yakın arkadaşının bir icadı ile yapay maskeler ile diğer insanlara benzeyebiliyor para karşılığı zengin bir iş adamının hayatına ortak oluyor fakat bilmediği bir şey bu adamın büyük bir problemi olduğudur Albinomuz bu problemden habersiz işte Öykü böyle başlıyor....
Tek nefeste biten harika bir kitap emin olun olaylar bunlarla kısıtlı değil ... Sürükleyici bir kitap...

Kadir Ekinci, Bizim Büyük Çaresizliğimiz'i inceledi.
5 saat önce · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

İki yakın arkadaş hatta kardeş bile diyebiliriz. Birbirlerine aşık iki erkek kardeş düşünün hayatlarına bir kız girer ve ikiside allak bullak olur. İkside o kıza aşık olurlar biliyorum klişe geliyor ama değil inanın. Bu büyük çaresizliği Aşkın ve kardeşliğin arasındaki bağı kusursuz anlatan bir kitap kesinlikle okunması gereken bir öykü ...

Nesrin, Kumrunun Gördüğü'ü inceledi.
6 saat önce · Kitabı okudu · 5 günde · 7/10 puan

Uzun romanların arasında dinlenme niyetiyle okuduğum değişik tarzda öyküleri barındıran Kumrunun Gördüğü, yazarın okuduğum ikinci öykü kitabı. Bazı cümleleri gerçekten hoş hisler uyandırıyor. Ama yazarı okumaya İzmir Postasının Adamları'ndan başlamanızı tavsiye ederim.

Güler K., bir alıntı ekledi.
6 saat önce

Romantik bir öykü yaşamanın en kötü yanı şudur ki bittiği zaman kişiyi romantiklikten tümüyle uzaklaştırır.

Dorian Gray'in Portresi, Oscar Wilde (Sayfa 21)Dorian Gray'in Portresi, Oscar Wilde (Sayfa 21)
Hatice Gürsoy, bir alıntı ekledi.
17 saat önce

Ey mutluluğun sâde ülkesinin sakinleri
Ey yağmurda açılan pencerelerin komşuları
Onu bağışlayın
Onu bağışlayın
Çünkü büyülenmiş

Füruzan Diye Bir Öykü, Faruk ŞüyünFüruzan Diye Bir Öykü, Faruk Şüyün
Ferhat, Ölüme Boyun Eğmeyen Adam'ı inceledi.
17 saat önce · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kitapta 3 öykü bulunuyor. İçinde Vahşetin çağrısını beğendim sürükleyici bir öykü. Konusu buck adında bir kızak köpeğinin yaşam mücadelesi doğa hayvanlar ve insanlarla olan ilişkisini anlatıyor.Bu öykü için okunur diyorum. Saygılarımla...