·
Okunma
·
Beğeni
·
1808
Gösterim
Adı:
Kasımpatları
Baskı tarihi:
1985
Sayfa sayısı:
94
Format:
Karton kapak
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
De Yayınevi
Baskılar:
Kasımpatları
Kasımpatları
Kasımpatları
72 syf.
·Puan vermedi
6 kısa hikâye, 6 güzel yolculuk.
Şüphesiz John Steinbeck tarafından yazılan eserlerin kötü olma ihtimali çok düşük. Bu 6 hikâyede de olduğu gibi.
Ama kitabın benim için en güzel yanı, Kasımpatı Çiçeğini favori çiçeğim olarak bana aşılamasıdır muhakkak. :) Tüm okuyacaklara güzel yolculuklar dilerim. (:
72 syf.
·4 günde·8/10
Tanıştırayım bunlar kasımpatları. Evet çelenklere takılanlardan. Bu da Steinbeckin pek bilinmeyen 6 öyküsünden oluşan kitabı. sınav döneminde okuduğumdan mıdır nedir her öykünün sonuna geldiğimde "ben şimdi ne okudum, somebody help me" falan olmuştum ama yine de insanın damağında bambaşka bir tat bırakıyor. Steinbeck anlaması zor ama bir o kadar da çarpıcı, keşfedilmemiş nadide bir eser bırakmış bizlere ama ne yazık kıymeti bilinmemiş. Keşke bir yerlerde bulsam da kütüphaneme katsam bu güzelliği.. Öyle bildiğimiz öyküler gibi değil anlatılanlar. Hikayelerin daha can alıcı bir sonla bitmesini bekliyor insan, sanki böyle hikaye havada kalmış gibi geliyor ama bence yazar olayı değil de durumu anlatmak için sonları bilerek böyle yazmış. Oluşturulan karakterler üzerinden haklı-haksızı; doğru-yanlışı; güzel-çirkini sorgulatmayı amaçlamış.. Sonuç olarak bu kitabı elinize aldığınızda sıradan bir kitap okumayacağınızın bilincinde olarak başlayın okumaya. Eğer yazarla daha önce tanışmamışsanız yazara karşı bir önyargıyla yaklaşmamak adına bu kitabı elinizden bırakıp başka bir kitapla okumaya başlayın. Keyifle okuyun güzel okur.
Kitaptaki Öyküler
1. Kasımpatları
2. Sabah Kahvaltısı
3. Öldürme
4. Yılan
5. Kaçış
6. Dünyayı Düzene Koyanlar
94 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Kitap Kasımpatları, Sabah Kahvaltısı, Öldürme, Yılan, Kaçış, Dünyayı Düzene Koyanlar olmak üzere 6 adet öyküden oluşuyor. Her bir öykü olabildiğince gerçekçi ve hüzünlü. Beni en çok Öldürme ve Kaçış etkiledi. İyi okumalar.
72 syf.
·7 günde·8/10
Kitap 6 tane öyküden oluşmakta. Karakterler oldukça gerçekçi, öyküler ise sert ve hüzünlüydü. Öykü isimlerini ve puanlarını sırasıyla yazarsam belki bir fikir edinebilirsiniz. Kasımpatları (9), Sabah Kahvaltısı(8), Öldürme(9), Yılan(6), Kaçış(7), Dünyayı Düzene Koyanlar(10).
72 syf.
Bu kitap Steinbeck'in az sayıda kaleme aldığı kısa öykülerin altı tanesini içeriyor. Edebiyatta fantezinin ağırlık kazandığı bir dönemde düz anlatımı, gerçekliği yüceltmiş olan güçlü bir yazardır. Kısa hikâyelerinde de ince ayrıntılarla karakter tasvirini unutamayacak kadar canlı tutmaya başarmıştır. Kitabın baskıları tükenmiş halbuki hala olması gereken güzel bir öykü kitabı.
72 syf.
·Puan vermedi
John Steinbeck'in bu eserinde toplam altı tane kısa hikaye yer almaktadır. Her hikaye güzel tasvir edilmiş, okuyucuyu hikayenin içine çeken unsurlar içermektedir.
72 syf.
·Puan vermedi
Kısa ve hoş bir hikaye okusanız güzel, okumasanız da önemsiz. Betimlemeler, anlatım vesaire de güzel. Steinbeck okudunuz Fareler ve İnsanlar, Gazap Üzümleri vs. bunu okuyabilirsiniz. (Önerim) Ama Steinbeck'i ilk defa okuyacak iseniz ilk seçiminiz bu kitap olmasın.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Kasımpatları
Baskı tarihi:
1985
Sayfa sayısı:
94
Format:
Karton kapak
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
De Yayınevi
Baskılar:
Kasımpatları
Kasımpatları
Kasımpatları

Kitabı okuyanlar 91 okur

  • KÜBRA KAVUK
  • Emin K.

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0