John Saul

Yazar 7,8/10 · 68 Oy · 8 kitap · 272 okunma ·  13 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

13 okur beğendi.
68 puanlama · 6 alıntı
0 haber · 1.767 gösterim
272 okur kitaplarını okudu.
62 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
2 okur kitaplarını şu anda okuyor.
1 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

John Saul'un Resimleri Resim Ekle

Henüz yazara ait resim eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

John Saul'un Biyografisi

John Saul (25 Şubat 1942'de doğan), Amerikalı bir özürlü ve korku romanının yazarı . Kitaplarının çoğu New York Times'ın En Çok Satanlar Listesi'nde göründü.
En çok satan gerilim kariyerine başlamadan önce Saul, kalem isimleri altında yaklaşık 10 kitap yayınladı. Bunlardan ilki, beklenmedik bir şekilde işini kaybettikten sonra, bir hafta sonu yazdı. İlk kitabı satışı sadece 200 $ kazandı.Bugün 60 milyondan fazla kitap var.

1976'da Dell Publishing, psikolojik bir gerilim filmi yazdığı konusunda kendisiyle temasa geçti . Ortaya çıkan roman, Suffer the Children , Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en çok satan listelerde yer aldı ve Kanada'da bir numaralı yere ulaştı. Romanlarında ek olarak, Saul, Los Angeles ve üretilen çeşitli tek perdelik oyun olmuştur.

Saul hem Pacific Northwest'te hem Seattle hem de San Juan Adaları'nda yarı zamanlı olarak yaşıyor ve Hawaii'nin Big Island'ında ikamet ediyor .Saul açıkça gey. Birkaç romanı üzerinde işbirliği yapan 32 yaşındaki ortağı ile yaşıyor.

John Saul'un Kitapları Kitap Ekle

7,9/ 10  (38 Oy) ·  166 Okunma
7,7/ 10  (22 Oy) ·  93 Okunma
7,3/ 10  (3 Oy) ·  6 Okunma
8,0/ 10  (1 Oy) ·  2 Okunma
8,0/ 10  (2 Oy) ·  2 Okunma
8,0/ 10  (1 Oy) ·  1 Okunma
0,0/ 10  (0 Oy) ·  1 Okunma
Elif Peksöz, bir alıntı ekledi.
07 Şub 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Insan bedeni, icinde bulundugu hucreden cok daha ürkütücü bir zindandi.

Şeytanın Labirenti, John Saul (Sayfa 120)Şeytanın Labirenti, John Saul (Sayfa 120)
Yasemin Taşkın, bir alıntı ekledi.
15 Oca 16:30 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Mesajı beğenmedin diye elçinin boynunu vuramazsın!

Şeytanın Sağ Eli, John Saul (Sayfa 17 - Martı yayıncılık)Şeytanın Sağ Eli, John Saul (Sayfa 17 - Martı yayıncılık)
Elif Peksöz, bir alıntı ekledi.
07 Şub 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

"...hepimizin de bildigi gibi seytan sinsice firsat kollar. Ve hicbirimizin dokunulmazligi yok. Ve kabul edersiniz ki cocuklar,en korunmasiz olanlarimizdir."

Şeytanın Labirenti, John Saul (Sayfa 82)Şeytanın Labirenti, John Saul (Sayfa 82)
ebru akgun, bir alıntı ekledi.
05 Eyl 2017

Hepimizin bildiği gibi şeytan sinsice fırsat kollar. Ve hiçbirimizin dokunulmazlığı yok. Ve kabul edersiniz ki çocuklar, en korunmasız olanlarımızdır." John Saul/Şeytanın Labirenti

Şeytanın Labirenti, John SaulŞeytanın Labirenti, John Saul
Elif Peksöz, bir alıntı ekledi.
08 Şub 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

"Tanri istedikten sonra imkansiz diye bir sey olamaz," dedi peder sebastian, "nefes aldigi surece inanci ve umudu bir araya getirebilen herkes, tanri dilerse selamete kavuşabilir."

Şeytanın Labirenti, John Saul (Sayfa 286)Şeytanın Labirenti, John Saul (Sayfa 286)
Serdar Poirot, İblis Bekliyordu'yu inceledi.
31 Tem 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Port Arbello da yaklaşık yüz yıl önce Conger ailesinden biri kızı Beth'e tecavüz ederek öldürür ve intihar eder. Ancak bu şehir efsanesi olmuştur. Yıllar sonra Conger ailesinden Jack ve Rose, bu durumu tekrar yaşar. Jack kızı Sarah'a saldırmıştır ve Sarah sessizliğe bürünmüştür. Büyük kızı Elizabeth Sarah'a sabırla bakmaktadır. Jack kasabanın gazetecisi, Rose da emlakçısıdır. Jack ve Rose'un da arası iyi değildir. Jack sekreteri Slyvia ile yakınlaşır. Ancak kasabada çocuklar kaybolmaya başlar. Polis şefi Ray Norton aramaları başlatır ancak bir sonuç alamaz. Kaybolan çocukların çoğu Conger korusunda görülmüştür en son. Herkes Sarah'dan şüphelenir. Bir gün Sarah elinde kanlı bir kol ile ormandan çıkar ve hastaneye yatırılır. Ancak on beş sene sonra Elizabeth evin sahibi olur ve Sarah ile buluşur. Bu arada Jack ve Rose da ölmüştür. Gerçekten Sarah mı yapmıştır bu cinayetleri yoksa Elizabeth göründüğü gibi biri değil midir? Keyifle bir solukta okunan bir roman. Mutlaka okunması gereken kitaplardan biri.

Elif Peksöz, Şeytanın Labirenti'yi inceledi.
15 Şub 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Puan vermedi

4. Yuzyildan günümüze gelen bir ambigram ve onun hikayesi anlatiliyor.tabi bu arada kisilerin basindan gecenlere de yer veriliyor. Babasinin ölümünden sonra annesi biriyle görüşmeye baslayinca ve okulda da problemleri olunca okul değiştirip karma yatili okula gecer. Kizlarin yatakhanesinde basilan iki sevgiliden erkek olan kurtulurken kiza ceza verilir. Kizin bedeninde seytan vardir ve bu cikarilir. Videosu papaya gonderilir. Papa gerçeğin gorunenden farkli olduğunu anlayip hemen oraya gitmeye karar verir ve gider.
Olaylar müthiş akıcı bir kalemle anlatılmış.o kadar surukleyiciydi ki sabah başladım aksama bitti.çevirisi de iyiydi.ancak yazar hic ters köşe yapmadi bütün sirlar sondan cooook once ortaya çıktı.yine de okuma istegi bitmiyor ama bende hayal kırıklığına yol acti.ben severek ve heyecanla okudum.umarim siz de seversiniz.kitapla kalin

Serdar Poirot, Şeytanın Labirenti'yi inceledi.
21 Şub 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Oldukça güzel bir polisiye roman. St. İsaac adında bir din okulundan kaçan Kim adında bir öğrenci bir kadını bıçaklar ve polis tarafından öldürülür. Sakin bir genç olan Kim'in kanında herhangi bir maddeye rastlanmaz. Bu arada Ryan McIntyre adında bir genç, eski okulunda dayak yedikten sonra St. İsaac'a gönderilir. Burada Peder Sebastian, bir şeytan çıkarma ayini düzenler. Bu durum Papa'ya kadar gider ve Papa törendeki garipliği fark eder. Bu arada Ryan'ın babası öldüğünde ona bir haç emanet eder. Ryan'ın annesi ile ilgilenen Tom Kelly ve Peder Sebastian göründüğü gibi insanlar değildir ve işin ucunda Papa'ya suikast hazırlığı vardır. Acaba başarılı olabilecek midir? Bir solukta okunan bir roman.

Serdar Poirot, Lanetli Rüzgar'ı inceledi.
21 Şub 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Oldukça güzel bir korku ve gerilim romanı. Amberton adında bir kasabada Edna adında bir kadın maden işletmektedir. Ve burada eski bir inanışa göre rüzgar estiği zaman ölü bebeklerin sesi duyulabilmektedir. Madenci bir adam ölür ve kızı Christie, Edna ile Diana'nın evinde yaşamaya başlar. Ancak rüzgar esmeye başladığında Diana değişmeler yaşamaktadır. Her ne kadar Edna çok kötü bir insan gibi görünse de her şey göründüğü gibi değildir. Kasabada küçük çocuklar ölmeye başlar ve Edna madeni yok etmek ister. Diana göründüğü kadar masum değildir maalesef. Yıllar sonra Christie kasabaya geri döner. Soluksuz okunan bir roman.

Ceylan, Şeytanın Sağ Eli'yi inceledi.
26 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Korku gerilim türünde olan bu romanın dilinin akıcılığını söylemek mümkün. Hayal gücü ise yazarın sınırsız.
Stephen King'e alternatif olur mu bilmem ama bence okunması çok zevkli bir romandı.

büşra yıldız, Şeytanın Sağ Eli'yi inceledi.
01 May 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Müthiş bir hayal gücü. Sanki bir filmi yaşıyormuşçasına güzel bir anlatım. Kesinlike böyle bir kurgu beklememiştim.. Bazı sayfalarda insanın tüyleri ürperiyor. Okunmalı. Tavsiye ederim.

failimuhtar, Şeytanın Sağ Eli'yi inceledi.
14 Eyl 2016 · 10/10 puan

Yine anlamsızca sevdiğim kitaplardan, genelde korku/gerilim tarzı kitaplardan zevk almam fakat bu diğerlerinden farklıydı benim için. Birçok yerde görmüşsünüzdür eminim, roman, tarzı ve konusu itibariyle bir film gibi, öyle pek ilginç şeyler yok: işte şeytanlar, şeytanın köleleri falan... Ki bana kalırsa büyük oranda saçma konular. Ancak kitabın güzelliği burada başlıyor çünkü gerçekten okumaktan haz aldığınızı iliklerinize kadar hissediyorsunuz.

Geriye dönüp baktığımda "Niye okudum ki?" diye sorguladığım kitaplardan olmayı sonuna kadar hak eden bir kitap Şeytanın Sağ Eli, ama sorgulayamıyorum. Sanırım yine olsa yine okurdum. Farklı hisler içerisine girmek ya da yorucu kitapların ardından dinlenmek üzere okuyabilirsiniz. Bu tarzı sevenler içinse kesinlikle tavsiye ederim zaten. Keyifli okumalar.

Cansu Yetim, Şeytanın Labirenti'yi inceledi.
26 Eki 2013 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Çok uzun zaman benim için en iyi kitap oldu. Hep en sevdiğim kitap şeytanın labirenti olarak belirttim. Mutlaka okuyun.