Şeytanın Labirenti

8,2/10  (14 Oy) · 
65 okunma  · 
13 beğeni  · 
1.124 gösterim
Bu işaret ilk kez 4. yüzyılda Roma lahitlerinin üzerinde görüldü.Daha sonra 16. yüzyılda bir İspanyol elyazmasıyla yeniden ortaya çıktı.Şimdiyse burnumuzun dibinde, tarihi bir binanın altında esrarının çözülmesini bekliyor.Kitapları her zaman en çok satanların arasında yer alan John Saul, otuz yılı aşkın süredir hayal gücünün derin">derinliklerindeki karanlık diyarlardan ilham alan eserlere imza atmaktadır. Her yeni kitabında, en derinlerde sakladığımız korkularımızla kedinin fareyle oynadığı gibi oynama konusunda daha da ustalaşmış ve her defasında işe biraz daha heyecan katmayı başarmıştır. Söz konusu Saul ise, endişenin sınırlarını zorlamak ve insanları korkularıyla yüzleştirmek asla ürkütücü bir iş değildir.
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2009
 • Sayfa Sayısı:
  453
 • ISBN:
  9786055872618
 • Orijinal Adı:
  The Devil's Labyrinth
 • Çeviri:
  Deniz Güreler
 • Yayınevi:
  Martı Kitabevi
 • Kitabın Türü:
elif bingül 
15 Şub 16:43 · Kitabı okudu · 3 günde · Puan vermedi

4. Yuzyildan günümüze gelen bir ambigram ve onun hikayesi anlatiliyor.tabi bu arada kisilerin basindan gecenlere de yer veriliyor. Babasinin ölümünden sonra annesi biriyle görüşmeye baslayinca ve okulda da problemleri olunca okul değiştirip karma yatili okula gecer. Kizlarin yatakhanesinde basilan iki sevgiliden erkek olan kurtulurken kiza ceza verilir. Kizin bedeninde seytan vardir ve bu cikarilir. Videosu papaya gonderilir. Papa gerçeğin gorunenden farkli olduğunu anlayip hemen oraya gitmeye karar verir ve gider.
Olaylar müthiş akıcı bir kalemle anlatılmış.o kadar surukleyiciydi ki sabah başladım aksama bitti.çevirisi de iyiydi.ancak yazar hic ters köşe yapmadi bütün sirlar sondan cooook once ortaya çıktı.yine de okuma istegi bitmiyor ama bende hayal kırıklığına yol acti.ben severek ve heyecanla okudum.umarim siz de seversiniz.kitapla kalin

Serdar Poirot 
21 Şub 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Oldukça güzel bir polisiye roman. St. İsaac adında bir din okulundan kaçan Kim adında bir öğrenci bir kadını bıçaklar ve polis tarafından öldürülür. Sakin bir genç olan Kim'in kanında herhangi bir maddeye rastlanmaz. Bu arada Ryan McIntyre adında bir genç, eski okulunda dayak yedikten sonra St. İsaac'a gönderilir. Burada Peder Sebastian, bir şeytan çıkarma ayini düzenler. Bu durum Papa'ya kadar gider ve Papa törendeki garipliği fark eder. Bu arada Ryan'ın babası öldüğünde ona bir haç emanet eder. Ryan'ın annesi ile ilgilenen Tom Kelly ve Peder Sebastian göründüğü gibi insanlar değildir ve işin ucunda Papa'ya suikast hazırlığı vardır. Acaba başarılı olabilecek midir? Bir solukta okunan bir roman.

Cansu Yetim 
26 Eki 2013 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Çok uzun zaman benim için en iyi kitap oldu. Hep en sevdiğim kitap şeytanın labirenti olarak belirttim. Mutlaka okuyun.

Kitaptan 4 Alıntı

elif bingül 
07 Şub 18:00 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Insan bedeni, icinde bulundugu hucreden cok daha ürkütücü bir zindandi.

Şeytanın Labirenti, John Saul (Sayfa 120)Şeytanın Labirenti, John Saul (Sayfa 120)
elif bingül 
07 Şub 16:21 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

"...hepimizin de bildigi gibi seytan sinsice firsat kollar. Ve hicbirimizin dokunulmazligi yok. Ve kabul edersiniz ki cocuklar,en korunmasiz olanlarimizdir."

Şeytanın Labirenti, John Saul (Sayfa 82)Şeytanın Labirenti, John Saul (Sayfa 82)

Hepimizin bildiği gibi şeytan sinsice fırsat kollar. Ve hiçbirimizin dokunulmazlığı yok. Ve kabul edersiniz ki çocuklar, en korunmasız olanlarımızdır." John Saul/Şeytanın Labirenti

Şeytanın Labirenti, John SaulŞeytanın Labirenti, John Saul
elif bingül 
08 Şub 10:15 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

"Tanri istedikten sonra imkansiz diye bir sey olamaz," dedi peder sebastian, "nefes aldigi surece inanci ve umudu bir araya getirebilen herkes, tanri dilerse selamete kavuşabilir."

Şeytanın Labirenti, John Saul (Sayfa 286)Şeytanın Labirenti, John Saul (Sayfa 286)