Adı:
Aşk Tuzağı
Baskı tarihi:
Ekim 2011
Sayfa sayısı:
392
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055420437
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Veil Of Night
Çeviri:
Nilgün Birgül
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Martı Yayınları
Bütün aşklar imkânsız mıdır?

Denemeden bilemezsiniz.

New York Times Bestseller yazarı Linda Howard, aşkın ve gerilimin köşe kapmaca oynadığı bu çok satan romanında sizi, en ince ayrıntısına kadar düşünülüp planlanmış kusursuz bir düğün törenine davet ediyor.

Ancak bu törende damat ve gelin karşılıklı sözler veremeyecek, birbirlerine yüzüklerini takamayacak, masum bir öpücüğün tadına varamayacak ve gelin bu özel günün ışıltısını yüreğinde hissedemeyecek; çünkü acımasız bir katil, gelini öldürmek için sinsice vaktinin gelmesini beklemektedir.

Gelinle yaşadığı sorunlar yüzünden bir numaralı şüpheli durumuna düşen düğün organizatörü Jaclyn ile olayı soruşturmakla görevlendirilen Dedektif Eric Wilder’ın yolları cinayetin hemen öncesinde kesişmiş, birlikte tutkulu saatler geçirmişlerdir. Ama oyun değişmiştir artık. Geçmişteki kötü deneyimleri yüzünden kalbini yeni maceralara kapatan Jaclyn’le Dedektif Wilder arasındaki ilişki yavaş yavaş aşka dönüşürken soğukkanlı katil de adım adım yeni hedefine doğru yaklaşmaktadır.

“Linda Howard tam anlamıyla muhteşem bir yazar.”

Iris Johansen

“Romantizm, gerilim ve eğlence ancak Linda Howard sayesinde

bir araya gelebilir.”

Sandra Brown

“Linda Howard ismi artık

heyecanla eş anlamlı hale geldi.”

Romantic Times

“Yakıcı bir aşk, dizginlenemez duygular ve elinizden

düşüremeyeceğiniz bir gerilim.”

Publishers Weekly
Heyecan, aşk, tutku, aksiyon bu kitapta hiç eksik olmuyor. Yazarın kalemi sizi hiç sıkmadan heyecandan aşka oradan da aksiyona sürüklüyor. Bu akıcı kitabı elinizden hiç düşüremeyeceksiniz.
Yıllar önce Linda Howard’ın Sweeney kitabını okumuştum. Kitap umduğumdan güzel çıkmıştı. Beğenerek okumuştum. Şimdi bile bazı bölümleri aklımdadır.

Linda Howard’ın kitaplarında genellikle sadece romantizm olmuyor. İşin içine cinayet, polisiye de giriyor. Böylece iki türü de sevenlere hitap etmiş oluyor. Aynı formül Aşk Tuzağı’nda da vardı. Kitap; bir cinayet, bu cinayeti araştıran dedektif ve hem cinayetin bir numaralı şüphelisi hem de dedektifin bir şeyler hissettiği bir kadın ekseninde dönüyor. Bu tarz kitapları okumayı seviyorsanız öncelikle Sweeney’i öneririm.
Romanı elime aldım. Arka kapağı okudum, romana başladım... Pek bir tanıdık. Bir yandan okumaya devam edip bir yandan da tanıdıklık hissini çözmeye uğraşıyorum. Ve birden aydınlandım: "Aşk Ölümden Uyanıştır-Tess Gerritsen". Her iki romanı da okuyanlar şimdi hadi canım sen de diyecekler ve kısmen de evet haklılar. Ana temada ikisi birbirinden farklı romanlar. Fakat romanın genel çizgisindeki gelişme noktaları birbiriyle oldukça benzerlik gösteriyor. Kopya mevzusuna girmeden böyle bir çarpıcılığa dikkat çekmeden geçemedim. Gelelim romanımıza;
Ana karakterimiz Jacklyn Wilde bir düğün organizatörüdür. Ve kötü geçen bir günün başlangıcında karşılaştığı ve tabir caizse o an çarpıldığı Dedektif Eric Wilder ile yolları kısa zaman içinde tekrar kesişir. Fakat bu ilişkiyi zihninde bir yere oturtmasına imkan bulamadan kendisini bir cinayetin baş şüphelisi olarak dedektifle karşı karşıya kalmış bir halde bulur.

Güzel bir kurgu. Kahramanlarımızın hepsi de tam yerinde ve ölçüsünde betimlemelerle romandaki yerlerini almışlar. Olayların akışında acele edilmemiş. Ta ki son evreye kadar. Kısaca kitabı bitirdiğimde kendi kendime şu şekilde söyleniyordum: Ah be Linda Howard, şu romana biraz daha zaman ayırıverseydin n'olurdu!
Hızlı okunabilen, akıcı ve kolay anlaşılır , sıkmayan bir dille yazılmış. İçinde yok yok yani... Aşk, tutku, romantik komedi, cinayet , gerilim hepsi iç içe ve son derece ustaca işlenerek anlatılmış. İşin özü okuması zevkli bir kitap. Tavsiye edilir..
Biri Eric'e kahve versin! Aromasız.

Okuduğum ilk Linda Howard kitabıydı. Kitapla ilgili göz attığım yorumlardan çıkarımım Aşk Tuzağı Linda Howard için ortalama bulunan bir kitap. Eğer gerçekten böyleyse muhtemelen yazarı kitaplarını okudukça daha çok seveceğim.

İkili arasında biraz daha diyalog görebilseydik daha da hoş olurdu ama genel olarak romantizm, polisiye ve komedi güzelce harmanlanmıştı, keyif alarak okudum.
LINDA HOWARD, genellikle belli bir kalıbın içinde aynı olay örgüsü üstünde roman yazan bir yazardır. Yazarın üç tane romanını okudum üçünde de benzer konuların okuyucuya sunulması, yazar ne kadar akıcı kaleme sahip olsa da bir nebze de olsa romandaki olayları basitleştiriyor ve aynı zamanda kitabın sonunu tahmin edebilmek hiçte zor olmuyor böylelikle. Yazarın ufkunun ve olaylara bakış açısının değişmesi gerekiyor bence. Bir yazar okuyucuyu her bir kitabında hiç umulmadık farklı olay örgüleriyle, şaşırılacak bir sonla ters köşe yapmayı başarabilmelidir. Ancak o zaman yazarın kaleminin profesyonelliği ortaya çıkar. Bu yazarda bu özellik maalesef yok. Ama yine de yazarın kitapları hiç okunmayacak kadar kötü mü? Diye soracak olursanız; benden her ne kadar benzer konuları işleyen bir yazar olsa bile kitaplarını tavsiye edebilirim cevabını alırsınız.
Linda ya başladım ve kitabı çok beğendim
Nasıl da heyecanla aşk beklerken bildiğin gizem polisiye çıktı ahahah
Neyse hoş anlamlı ve güzeldi. Linda cümleleri boş olmayan bir kadın onu anladım.
Konuya gelince kızımız düğün organize işlerinde
Oğlumuz Eric ise bir polis
Bir çarpışma etkilenme
Tamam tamam şaka dermisim ama gerçekten öyle
Sonrası ise soluk kesen türden cinayet ve araştırma artı aşk
Hadi bakalım gelsin ikinci kitabı not:seri değil
Kitap gerçekten çok iyidi. İnsanı sıkmayan, -ki bu aralar en çok ihtiyacım olan şeydi!- akıcı bir kitaptı. Konusu, anlatım dili hepsi çok güzel ve yerindeydi. Linda Howard'ın, Zamansız Fırtına isimli kitabını okumuş, fazla beğenmemiştim sonra Gözyaşlarımı Sildiğim Gün'ü okudum çok beğendim; şimdi durum böyle olunca üçüncü bir kitapta daha bi' tereddütlü oluyor insan ama şükür ki Aşk Tuzağı da çok beğendiğim bir kitap oldu.
Bir iki yerde, düğün organizasyonlarından bahsedilirken fazla ayrıntıya girilmiş gibi hissettim ama çok sıkıntı değildi. Kitaptaki o birlik beraberlik duygusu çok güzel işlenmişti ve en çok hoşuma giden kısım da bu oldu. Hatta kendimi Jacly'in yerine koyarak, güzel duygular paylaşmış oldum. Kitaptaki en delirdiğim, nefret duyduğum kısımlar ise tabii ki Carrie'nin olduğu ve o lanet çenesini açtığı yerlerdi. Resmen yanımda olsa da, ona nefretimi kussam ve saçlarını tek tek yolsam, istedim. Ciddiyim, bu kitabı okuyupta böyle hissetmeyecek insan yoktur bence. Diğer bir durum dedektif Eric Wilder, Jacly ile aralarında çekimi sevdim; eğlenceli, güzel bir çiftti, hele ki kitabın sonundaki o diyologlara bayıldım. Bir de kitabın sonunda beklediğim bi' durum vardı, o gerçekleşmedi, olsaydı güzel olurdu ama yine de sonu da iyidi.
Jacly, düğün organizatörüdür ve oldukça yoğun bir haftanın içindedir. Ve yapılacak düğünlerin arasında bir gelin vardır ki katlanmak zordur, araları, daha doğrusu gelinin arası kimseyle iyi değildir. Yine bir görüşme sonrasında gelinin öldüğü haberini alan ve baş şüphelinin kendisi olduğunu öğrenen Jacly'in hayatı allak bullak olur. Dedektif Eric Wilden ile daha önce farklı bir şekilde tanışan Jacly, bu davaya bakıp, onu sorgulayanın Eric olmasından oldukça rahatsızdır. Ve bôylece olaylar silsilesi baş gösterir ve tehlike çanları çalmaya başlar.
Hızlıca okunan güzel bir kitaptı.
Bir linda howard klasiğidir.çözülmeyi bekleyen bir cinayet,yakışlı bir polis ve başı dertte olan güzel bir kadının etrafında oluşan bir olay örgüsünü ele alır sıkılmadan bir gecede bitirilebilecek bir kitaptır .linda'nın okumadığım hiç bir kitabı kalmadığı için en iyisidir diyemem fakat linda howard kötü yazmaz en vasat dediğim kitabı bile şahanedir :)
En ince ayrıntısına kadar düşünülüp planlanmış kusursuz bir düğün töreni... Ancak bu törende damat ve gelin 
karşılıklı sözler veremeyecek, birbirlerine yüzüklerini takamayacak, masum bir öpücüğün tadına varamayacak ve gelin bu özel günün ışıltısını yüreğinde hissedemeyecek; çünkü acımasız bir katil, gelini öldürmek için sinsice vaktinin gelmesini beklemektedir. 
Gelinle yaşadığı sorunlar yüzünden bir numaralı şüpheli durumuna düşen düğün organizatörü Jaclyn ile olayı soruşturmakla görevlendirilen Dedektif Eric Wilder’ın yolları cinayetin hemen öncesinde kesişmiş, birlikte tutkulu saatler geçirmişlerdir. Ama oyun değişmiştir artık. Geçmişteki kötü deneyimleri yüzünden kalbini yeni maceralara kapatan Jaclyn’le Dedektif Wilder arasındaki ilişki yavaş yavaş aşka dönüşürken soğukkanlı katil de adım adım yeni hedefine doğru yaklaşmaktadır. .
.
Kitap üçüncü kişi ağzından anlatılıyor. Buna rağmen kitabın dili çok akıcı ve sadeydi. Linda Howard kitaplarını severim. Bu kitabınıda çok sevdim gerçekten. Kısaca biraz bahsetmek gerekirse  kitap ask ve polisiye tarzı yazılmıs bir kitap. Jaclyn bir düğün organizatörüdür. Birgün organizasyon için huysuz bir gelin adayı ile karşı karşıya gelir. Gelin huysuz, hiçbir şeyi beğenmeyen tiplerdendir. Birgün gelin adayı vahşi bir şekilde öldürülür. Onun öncesinde Jaclyn ile Gelin adayı arasında tartışma olmuştur ve şüpheli Jaclyn olmuştur. Onun yanı sıra cinayeti araştıran Dedektif Eric ikilem içindedir. Bu olaydan birkaç gün önce ise Dedektif Eric ile Jacyln tanışmıslardır ve aralarında bir şeyler olmuştur. Aslında sonu belliydi kitabın. Yani tahmin ettiydim. Yinede çok güzel bir kitaptı. Akıcı ve sade dili olan bir kitaptı.
Onun iğrenç kahvesini, güven sorunlarını, her şeyini istiyordu. Kimseyi ya da hiçbir şeyi bu kadar çok istememişti.
Hüzünlü bir gerçekti ama ne zaman bir kadın öldürülse katil çoğu zaman ona en yakın erkeklerden biri olurdu.
Linda Howard
Martı Yayınları
Aşk demek körlemesine bir atlayış,bir başkasına güvenmek ve ona önem vermek demektir.
Gerekli olmayan durumlarda yalan söylemenin anlamı yoktur. Mümkün olan her yerde doğruyu söylerseniz, yalan söylediğiniz zaman bile insanlar size inanma eğiliminde olur.
Jaclyn'in elini tuttu. İtiraz gelmedi. "Ağlama tatlım. Artık seni incitemez. Bitti." Jaclyn elini hızla çekerken diğer eliyle de ıslanan yüzünü sildi. "O yüzden ağlamıyorum, seni... aptal, budala!"
Ah! Onun için ağlıyordu. O zaman sorun yoktu. "Ben iyiyim," dedi sırıtmamaya çalışarak; bundan hoşlanmayacağını biliyordu.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Aşk Tuzağı
Baskı tarihi:
Ekim 2011
Sayfa sayısı:
392
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055420437
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Veil Of Night
Çeviri:
Nilgün Birgül
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Martı Yayınları
Bütün aşklar imkânsız mıdır?

Denemeden bilemezsiniz.

New York Times Bestseller yazarı Linda Howard, aşkın ve gerilimin köşe kapmaca oynadığı bu çok satan romanında sizi, en ince ayrıntısına kadar düşünülüp planlanmış kusursuz bir düğün törenine davet ediyor.

Ancak bu törende damat ve gelin karşılıklı sözler veremeyecek, birbirlerine yüzüklerini takamayacak, masum bir öpücüğün tadına varamayacak ve gelin bu özel günün ışıltısını yüreğinde hissedemeyecek; çünkü acımasız bir katil, gelini öldürmek için sinsice vaktinin gelmesini beklemektedir.

Gelinle yaşadığı sorunlar yüzünden bir numaralı şüpheli durumuna düşen düğün organizatörü Jaclyn ile olayı soruşturmakla görevlendirilen Dedektif Eric Wilder’ın yolları cinayetin hemen öncesinde kesişmiş, birlikte tutkulu saatler geçirmişlerdir. Ama oyun değişmiştir artık. Geçmişteki kötü deneyimleri yüzünden kalbini yeni maceralara kapatan Jaclyn’le Dedektif Wilder arasındaki ilişki yavaş yavaş aşka dönüşürken soğukkanlı katil de adım adım yeni hedefine doğru yaklaşmaktadır.

“Linda Howard tam anlamıyla muhteşem bir yazar.”

Iris Johansen

“Romantizm, gerilim ve eğlence ancak Linda Howard sayesinde

bir araya gelebilir.”

Sandra Brown

“Linda Howard ismi artık

heyecanla eş anlamlı hale geldi.”

Romantic Times

“Yakıcı bir aşk, dizginlenemez duygular ve elinizden

düşüremeyeceğiniz bir gerilim.”

Publishers Weekly

Kitabı okuyanlar 96 okur

  • mesude sert
  • Ebru ÖNDERSEV
  • Burcu Taylan
  • merve çelik
  • Hazal Eraydın
  • Serpil tepe
  • Bedriye Akçay
  • NERGİS ALTAN
  • Sevimnur Cançelik
  • Şeyda durmuş

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%1.5
14-17 Yaş
%1.5
18-24 Yaş
%21.5
25-34 Yaş
%38.5
35-44 Yaş
%27.7
45-54 Yaş
%9.2
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%98.8
Erkek
%1.2

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%25 (8)
9
%15.6 (5)
8
%21.9 (7)
7
%15.6 (5)
6
%12.5 (4)
5
%3.1 (1)
4
%0
3
%0
2
%0
1
%6.3 (2)