Aşk Tuzağı

7,3/10  (19 Oy) · 
64 okunma  · 
9 beğeni  · 
921 gösterim
Bütün aşklar imkânsız mıdır?

Denemeden bilemezsiniz.

New York Times Bestseller yazarı Linda Howard, aşkın ve gerilimin köşe kapmaca oynadığı bu çok satan romanında sizi, en ince ayrıntısına kadar düşünülüp planlanmış kusursuz bir düğün törenine davet ediyor.

Ancak bu törende damat ve gelin karşılıklı sözler veremeyecek, birbirlerine yüzüklerini takamayacak, masum bir öpücüğün tadına varamayacak ve gelin bu özel günün ışıltısını yüreğinde hissedemeyecek; çünkü acımasız bir katil, gelini öldürmek için sinsice vaktinin gelmesini beklemektedir.

Gelinle yaşadığı sorunlar yüzünden bir numaralı şüpheli durumuna düşen düğün organizatörü Jaclyn ile olayı soruşturmakla görevlendirilen Dedektif Eric Wilder’ın yolları cinayetin hemen öncesinde kesişmiş, birlikte tutkulu saatler geçirmişlerdir. Ama oyun değişmiştir artık. Geçmişteki kötü deneyimleri yüzünden kalbini yeni maceralara kapatan Jaclyn’le Dedektif Wilder arasındaki ilişki yavaş yavaş aşka dönüşürken soğukkanlı katil de adım adım yeni hedefine doğru yaklaşmaktadır.

“Linda Howard tam anlamıyla muhteşem bir yazar.”

Iris Johansen

“Romantizm, gerilim ve eğlence ancak Linda Howard sayesinde

bir araya gelebilir.”

Sandra Brown

“Linda Howard ismi artık

heyecanla eş anlamlı hale geldi.”

Romantic Times

“Yakıcı bir aşk, dizginlenemez duygular ve elinizden

düşüremeyeceğiniz bir gerilim.”

Publishers Weekly
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2011
 • Sayfa Sayısı:
  392
 • ISBN:
  9786055420437
 • Orijinal Adı:
  Veil Of Night
 • Çeviri:
  Nilgün Birgül
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Librarian 
08 Tem 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Romanı elime aldım. Arka kapağı okudum, romana başladım... Pek bir tanıdık. Bir yandan okumaya devam edip bir yandan da tanıdıklık hissini çözmeye uğraşıyorum. Ve birden aydınlandım: "Aşk Ölümden Uyanıştır-Tess Gerritsen". Her iki romanı da okuyanlar şimdi hadi canım sen de diyecekler ve kısmen de evet haklılar. Ana temada ikisi birbirinden farklı romanlar. Fakat romanın genel çizgisindeki gelişme noktaları birbiriyle oldukça benzerlik gösteriyor. Kopya mevzusuna girmeden böyle bir çarpıcılığa dikkat çekmeden geçemedim. Gelelim romanımıza;
Ana karakterimiz Jacklyn Wilde bir düğün organizatörüdür. Ve kötü geçen bir günün başlangıcında karşılaştığı ve tabir caizse o an çarpıldığı Dedektif Eric Wilder ile yolları kısa zaman içinde tekrar kesişir. Fakat bu ilişkiyi zihninde bir yere oturtmasına imkan bulamadan kendisini bir cinayetin baş şüphelisi olarak dedektifle karşı karşıya kalmış bir halde bulur.

Güzel bir kurgu. Kahramanlarımızın hepsi de tam yerinde ve ölçüsünde betimlemelerle romandaki yerlerini almışlar. Olayların akışında acele edilmemiş. Ta ki son evreye kadar. Kısaca kitabı bitirdiğimde kendi kendime şu şekilde söyleniyordum: Ah be Linda Howard, şu romana biraz daha zaman ayırıverseydin n'olurdu!

Nur D. 
16 Kas 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 7/10 puan

Biri Eric'e kahve versin! Aromasız.

Okuduğum ilk Linda Howard kitabıydı. Kitapla ilgili göz attığım yorumlardan çıkarımım Aşk Tuzağı Linda Howard için ortalama bulunan bir kitap. Eğer gerçekten böyleyse muhtemelen yazarı kitaplarını okudukça daha çok seveceğim.

İkili arasında biraz daha diyalog görebilseydik daha da hoş olurdu ama genel olarak romantizm, polisiye ve komedi güzelce harmanlanmıştı, keyif alarak okudum.

Nejla GÜNEŞ 
13 Haz 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Hızlı okunabilen, akıcı ve kolay anlaşılır , sıkmayan bir dille yazılmış. İçinde yok yok yani... Aşk, tutku, romantik komedi, cinayet , gerilim hepsi iç içe ve son derece ustaca işlenerek anlatılmış. İşin özü okuması zevkli bir kitap. Tavsiye edilir..

Ceren Acer 
03 Nis 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

LINDA HOWARD, genellikle belli bir kalıbın içinde aynı olay örgüsü üstünde roman yazan bir yazardır. Yazarın üç tane romanını okudum üçünde de benzer konuların okuyucuya sunulması, yazar ne kadar akıcı kaleme sahip olsa da bir nebze de olsa romandaki olayları basitleştiriyor ve aynı zamanda kitabın sonunu tahmin edebilmek hiçte zor olmuyor böylelikle. Yazarın ufkunun ve olaylara bakış açısının değişmesi gerekiyor bence. Bir yazar okuyucuyu her bir kitabında hiç umulmadık farklı olay örgüleriyle, şaşırılacak bir sonla ters köşe yapmayı başarabilmelidir. Ancak o zaman yazarın kaleminin profesyonelliği ortaya çıkar. Bu yazarda bu özellik maalesef yok. Ama yine de yazarın kitapları hiç okunmayacak kadar kötü mü? Diye soracak olursanız; benden her ne kadar benzer konuları işleyen bir yazar olsa bile kitaplarını tavsiye edebilirim cevabını alırsınız.

PINAR DEĞİRMENCİ 
03 Eki 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · 8/10 puan

Linda ya başladım ve kitabı çok beğendim
Nasıl da heyecanla aşk beklerken bildiğin gizem polisiye çıktı ahahah
Neyse hoş anlamlı ve güzeldi. Linda cümleleri boş olmayan bir kadın onu anladım.
Konuya gelince kızımız düğün organize işlerinde
Oğlumuz Eric ise bir polis
Bir çarpışma etkilenme
Tamam tamam şaka dermisim ama gerçekten öyle
Sonrası ise soluk kesen türden cinayet ve araştırma artı aşk
Hadi bakalım gelsin ikinci kitabı not:seri değil

göziizm 
07 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 6/10 puan

Bir linda howard klasiğidir.çözülmeyi bekleyen bir cinayet,yakışlı bir polis ve başı dertte olan güzel bir kadının etrafında oluşan bir olay örgüsünü ele alır sıkılmadan bir gecede bitirilebilecek bir kitaptır .linda'nın okumadığım hiç bir kitabı kalmadığı için en iyisidir diyemem fakat linda howard kötü yazmaz en vasat dediğim kitabı bile şahanedir :)

Müge Göktürk 
09 Tem 18:25 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 7/10 puan

Yazarın okuduğum ilk kitabıydı. Dilini çok beğendim. Hikaye insanı hiç sıkmıyor, keyifli. Beni çok fazla etkilemedi ama bir çırpıda okunuyor. Türünü sevenlere öneririm.

Kitaptan 2 Alıntı

Yağmur SÖNMEZ 
31 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Aşk demek körlemesine bir atlayış,bir başkasına güvenmek ve ona önem vermek demektir.

Aşk Tuzağı, Linda Howard (Sayfa 147)Aşk Tuzağı, Linda Howard (Sayfa 147)
Yağmur SÖNMEZ 
01 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Gerekli olmayan durumlarda yalan söylemenin anlamı yoktur. Mümkün olan her yerde doğruyu söylerseniz, yalan söylediğiniz zaman bile insanlar size inanma eğiliminde olur.

Aşk Tuzağı, Linda Howard (Sayfa 265)Aşk Tuzağı, Linda Howard (Sayfa 265)