Sweeney

7,7/10  (17 Oy) · 
66 okunma  · 
10 beğeni  · 
1.246 gösterim
Otuzlu yaşlarında olan yetenekli ressam, Paris Sweeney herkesi kıskandıracak bir başarıya imza atmıştı: Çalışmaları New York'un en seçkin galerisinde satışa sunulmuştu ve popülerliğinin zirvesindeydi. Hayat güzeldi ve Sweeney'in tercih ettiği anlatımla, memnun ediciydi.

Sonraları Sweeney'nin rüyaları ıslak, etkili ve renklere bulanmış içinde büyüyen huzursuzluğun yansıması gibi rahatsız edici olmaya başlamıştı. Bu sırada, Sweeney aniden kendini milyoner Richard Worth ile arzu dolu bir gecenin ve ilişkinin içinde buluvermişti. Şimdi Sweeney için gerçek tehlike onun en son beklediği yerde gelişiyordu, tablolarında.

Coşkulu bir boyamanın ardından ancak kendine gelmişti ki, Sweeney şiddet dolu bir resim yaptığının farkına vardı bir cinayet sahnesiydi. Birçok kere içgüdülerine karşı gelerek tuvalin başına döndü ve her seferinde bir ayrıntıyı tamamladı. Yaptığı tablo gerçek hayattaki katilin yansımasıydı ve Sweeney şüpheli durumuna düşmekteydi. Attığı her fırça darbesiyle kendini bir cinayet davasının içinde bulma riski artmaktaydı. Ve duyduğu her arzu, buna Richard'a duyduğu açlık da dahil katilin maskesini düşürmeye çalışırken şüphe doluydu.
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2008
 • Sayfa Sayısı:
  345
 • ISBN:
  9789758461950
 • Orijinal Adı:
  Now You See Her
 • Çeviri:
  İlkin İnanç
 • Yayınevi:
  Martı Kitabevi
 • Kitabın Türü:
Yeşim Gökyıldız 
 21 Ağu 16:02 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 8/10 puan

Linda Howard ile tanışma kitabım olan Sweeney'nin yorumunu okuyorsunuz.Linda Howard,ülkemizde oldukça beğenilen,sevilen bir yazar.Ben de yazarın kalemini çok sevdim diyebilirim.Sweeney, hakkında yapılan olumlu yorumları sonuna kadar hak eden bir kitap.

31 yaşındaki Paris Samille Sweeney, bir yıldır süren paranormal güçleri olan,yalnızlığıyla mutlu bir kadındır.Ölen insanların hayaletlerini görebilmekte,televizyon diyaloglarını önceden bilebilmekte,nereye giderse gitsin bitkileri taze kalabilmekte,hava çok sıcak olsa bile üşüme krizlerine girebilmektedir.Sweeney, bu yaşama alışmışken tüyler ürperten bir gerçeği öğrenir: Cinayet sahnelerini resmediyordur, çizdiği resimlerdeki olaylar birbir gerçekleşiyor ve uykusunda resim çiziyordur.Üstelik bunu sadece sevgilisi Richard biliyordur.Hiç beklenmeyen bir cinayetin gerçekleşmesiyle,Sweeney kendini bir karmaşa içinde bulur.

Üçüncü şahıs ağzından,akıcı,çok sade bir dille bize aktarılıyor.Çok fazla betimleme ve detay yok.Sayfaları birbiri ardına çevirdim diyebilirim.Ilk sayfalarında çok sıkıldım ama sonra birden hareketlendi.Korku ve gerilim ögelerini aşkla harmanlayan kitap,okuyucuya nefes kesen bir okumayı garanti ediyor.Tablolarda gizli sırlar,entrika,cinayet,aşk üçgenleri ve mutlu son.

Baştan uyarmak isterim ki kitapta cinsellik,küfür,şiddet bolca var.Ama gerilim türünü seviyorsanız okumanız gereken yegane kitaplardan biridir bence.Kesinlikle bir şans vermelisiniz.

Yazarın mükemmel ana karakter yaratma hususu yok. Sweeney'yi bazı yönleriyle kendime çok benzettim.Sweeney, Richard, Candra,Kai, Margo ve Carson'ın hikayesi uzun süre zihnime kazınacak kadar etkili,duygusal, samimi, yüksek gerilimli ve entrikalıydı.

Yazar,çarpıcı bir kurgu oluşturmuş ve aşkla beraber gerilimi de çok iyi işlemiş.Sweeney, özgün ve ilgi çekici bir konuya sahip.Sıkıldığınız vampir,kurt adam,melek konulu kitapları bir kenara atmış yazar ve hayalet konulu harika bir roman yazmış.Sweeney'yi herkese tavsiye ederim.

Son olarak değinmek istediğim şey kapağına aldanıp ön yargılı yaklaşmayın.Kapağının kitapla en ufak alakası bile yok.Bende eski basımı var ve yeşil gecelikli sarışın kadının kitapla ne ilgisi olduğunu hala çözebilmiş değilim. Kapak önemli tabii ki ama içerik ve konusu için okumalısınız bu kitabı.Herkese bol okumalı, huzurlu, keyifli günler.

PINAR DEĞİRMENCİ 
03 Eki 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · 8/10 puan

Günün ikinci kitabı
Aman Yarabbim bu kadın fena gizem yazıyor yahu
Kitab çok hoştu bazı yerlerinde korktum inanin.
Kızımız bir ressam ama gizemli bir ressam Hayaletleri görüyor ve cinayetleri resmediyor
Oğlumuz ise kızımızi gördüğü yerde ısıtma halinde
Resimleri yaptığı hal uyku hali ve soğuk ürpertici bir soğukluk
Ben bile ürperdim ya
Kitabı sevdim gizem cinayet aşk yine ama tadında hersey beğendim kesinlikle beğendim kitabı sadece böyle korkutucu şeyleri ikinci kez okuyamam sanırım hahaha

Çalışkanarı Çiğdem Özdemir 
30 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Kafa böyle dağıtılır.
Sweeney; tam daraldım ,biraz rahatlamak istiyorum ya da aşk romanına ihtiyacım var diyen her kadının imdadına yetişecek; basit ama etkili bi aşk romanı...

göziizm 
07 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Bana bu yazarı sevdiren kitaplardan birisidir,sıkılmadan,gecenin nasıl bittiğini anlamadan bir sonra ki sayfada acaba ne olacak diye merakala bititip,sonunda bittiğine üzüldüğüm bir kitaptı doğrusu.Bazı yerlerde sweeney'in kıvırcık saçlarına hayran kalsam da o aşırı üşüdüğü sayfalarda haline üzülmüştüm doğrusu.özetle okuyun :)

Kitaptan 1 Alıntı