Adı:
Aşk Tuzağı
Alt başlık:
Özel Baskı
Baskı tarihi:
Mart 2013
Sayfa sayısı:
432
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786053480990
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Martı Yayınları
Baskılar:
Aşk Tuzağı
Aşk Tuzağı
Bütün aşklar imkânsız mıdır? Denemeden bilemezsiniz. New York Times Bestseller yazarı Linda Howard, aşkın ve gerilimin köşe kapmaca oynadığı bu çok satan romanında sizi, en ince ayrıntısına kadar düşünülüp planlanmış kusursuz bir düğün törenine davet ediyor. Ancak bu törende damat ve gelin karşılıklı sözler veremeyecek, birbirlerine yüzüklerini takamayacak, masum bir öpücüğün tadına varamayacak ve gelin bu özel günün ışıltısını yüreğinde hissedemeyecek; çünkü acımasız bir katil, gelini öldürmek için sinsice vaktinin gelmesini beklemektedir. Gelinle yaşadığı sorunlar yüzünden bir numaralı şüpheli durumuna düşen düğün organizatörü Jaclyn ile olayı soruşturmakla görevlendirilen Dedektif Eric Wilder’ın yolları cinayetin hemen öncesinde kesişmiş, birlikte tutkulu saatler geçirmişlerdir. Ama oyun değişmiştir artık. Geçmişteki kötü deneyimleri yüzünden kalbini yeni maceralara kapatan Jaclyn’le Dedektif Wilder arasındaki ilişki yavaş yavaş aşka dönüşürken soğukkanlı katil de adım adım yeni hedefine doğru yaklaşmaktadır.
392 syf.
·2 günde·10/10 puan
Harika ötesi bir aşk, harika ötesi bir gerilim romanı.
Muhteşemdi bana göre aşk, tutku, gizem , gerilim, aksiyon bir arada...Akıcı ve kolay anlaşılır , sıkmayan bir dille yazılmış.
Kitabı okurken bazı yerler de kahkahalarla güldüm. Anlayın işte kitapta yok yok arkadaşım.
Konusuna gelince; Düğün organizatörü Jaclyn çok huysuz bir gelinle karşı karşıyadır. Gelin ne istediğini bilmez ve etrafındakilere sürekli emreden bir tiptir. Olaylı günün sonunda Gelin adayı vahşi bir şekilde öldürülür ve onun öncesinden Jaclyn'le aralarında tartışma olmuştur ve şüpheli Jaclyn'dır.
Onun yanı sıra cinayeti araştıran Dedektif Eric ikilem içindedir ve Jaclyn tarafından sevilmemeye başlar, nedeni ise cinayetin öncesinde ikili tanışmıştır ve aralarında bir şeyler olmuştur.
392 syf.
·2 günde·8/10 puan
Ah bu yazara aşığım. Çıkan kitapların tekrar tekrar okuyorum ve asla bıkmıyorum. Kitaplarında aşk, polisiye ve aksiyon hiç eksik olmuyor.
Uff eski kitaplarını başa sarıp okumakla beraber keşke yeni kitaplarına kavuşabilsek..


Düğün organizatörü Jaclyn, işinde oldukça başarılı biri. Epeyce yoğun iş temposuna ayak uydurabilen tam bir işkolik. Kısa süre önce tanıştığı Dedektif Eric ile minnak bir kaçamak yapar ve bir daha hiç karşılaşmam diye düşünür. Tabi bu düşünce, en çılgın en acımasız en şımarık müşterisi Carrie’nin ofisinde öldürülmesiyle sona erer. Zira kendisi cinayetin baş şüphelisi olarak Eric’in karşısına çıkar. Sorgular, aşklar ve aksiyonlar en sevdiğim 3/1 şey.


Yine yeniden okuduğum için mutluyum.


Kitabın baskısı var mı bilmiyorum şayet gördüğünüzde yerde sorgusuz sualsiz alın OKUYUN ve OKUTUN

KitapRüyasından Sevgilerle
392 syf.
·5 günde·6/10 puan
Yazarın diğer kitaplarına kıyasla sıradan geldi bana. Yani klasik cinayet/polisiye romanı diyebiliriz. Linda Howard ile tanışmak için uygun bir kitap çünkü Sweeney ve Kara Melek’i okuduysanız eğer tatmin olmayacaksınız.

Aşk Tuzağı
392 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10 puan
Baş karakterin dedektif yahut polis olduğu ve bu baş karakterin araştırdığı davanın, diğer baş karakterle bir ilgisinin olduğu hikayelere zaafım var. Bu konuda birçok kitap okudum ve hepsini çok sevdim. Aşk Tuzağı'da sevdiğim kitaplardan biri oldu.

Jaclyn'in ailesi ve arkadaşları, inanılmaz eğlenceli karakterlerdi. Eric'e yönelik tavırlarını ve Eric'in bu tavırlara karşı tutumunu okumayı çok sevdim. Eric ve Jaclyn de eğlenceli tipler olduklarından, onların diyaloglarını okumak da aynı şekilde çok keyifliydi. İlişkileri de çok tatlı ve samimiydi. Aşk yönünden başarılı bir kitaptı kısacası.

Kitabın polisiye kısmı içinse aynı şeyi söylemem mümkün olmadı ne yazık ki. Gerilim, heyecan ve aksiyon çok azdı kitapta. Neyin ne olduğunu tahmin etmek zor değildi. Kitabın sonu da çok aceleye getirilmiş gibi geldi bana.

Yine de severek okudum kitabı. Polisiye kısmı hariç, başarılı ve güzel bir Linda Howard kitabıydı.
392 syf.
·Beğendi·9/10 puan
ASK...
Kuskusuz dunya uzerinde karsi konulamayan en guclu duygu. Nereye ve ne kadar kacarsaniz kacin, ne sekilde olursa olsun kapiyi caldiginda acmamaniz mumkun degildir. Ama iyi ya da kotu paha bicilemez bir duygudur bence.
Betimlemelerin uzunlugu haric hersey mukemmeldi. Ozellikle en sevdigim 3 bolum ; Eric'in kahve almak icin gectigi mekanlarda basina gelenler...
392 syf.
·37 günde·Puan vermedi
Yıllar önce Linda Howard’ın Sweeney kitabını okumuştum. Kitap umduğumdan güzel çıkmıştı. Beğenerek okumuştum. Şimdi bile bazı bölümleri aklımdadır.

Linda Howard’ın kitaplarında genellikle sadece romantizm olmuyor. İşin içine cinayet, polisiye de giriyor. Böylece iki türü de sevenlere hitap etmiş oluyor. Aynı formül Aşk Tuzağı’nda da vardı. Kitap; bir cinayet, bu cinayeti araştıran dedektif ve hem cinayetin bir numaralı şüphelisi hem de dedektifin bir şeyler hissettiği bir kadın ekseninde dönüyor. Bu tarz kitapları okumayı seviyorsanız öncelikle Sweeney’i öneririm.
392 syf.
·9/10 puan
En ince ayrıntısına kadar düşünülüp planlanmış kusursuz bir düğün töreni... Ancak bu törende damat ve gelin 
karşılıklı sözler veremeyecek, birbirlerine yüzüklerini takamayacak, masum bir öpücüğün tadına varamayacak ve gelin bu özel günün ışıltısını yüreğinde hissedemeyecek; çünkü acımasız bir katil, gelini öldürmek için sinsice vaktinin gelmesini beklemektedir. 
Gelinle yaşadığı sorunlar yüzünden bir numaralı şüpheli durumuna düşen düğün organizatörü Jaclyn ile olayı soruşturmakla görevlendirilen Dedektif Eric Wilder’ın yolları cinayetin hemen öncesinde kesişmiş, birlikte tutkulu saatler geçirmişlerdir. Ama oyun değişmiştir artık. Geçmişteki kötü deneyimleri yüzünden kalbini yeni maceralara kapatan Jaclyn’le Dedektif Wilder arasındaki ilişki yavaş yavaş aşka dönüşürken soğukkanlı katil de adım adım yeni hedefine doğru yaklaşmaktadır. .
.
Kitap üçüncü kişi ağzından anlatılıyor. Buna rağmen kitabın dili çok akıcı ve sadeydi. Linda Howard kitaplarını severim. Bu kitabınıda çok sevdim gerçekten. Kısaca biraz bahsetmek gerekirse  kitap ask ve polisiye tarzı yazılmıs bir kitap. Jaclyn bir düğün organizatörüdür. Birgün organizasyon için huysuz bir gelin adayı ile karşı karşıya gelir. Gelin huysuz, hiçbir şeyi beğenmeyen tiplerdendir. Birgün gelin adayı vahşi bir şekilde öldürülür. Onun öncesinde Jaclyn ile Gelin adayı arasında tartışma olmuştur ve şüpheli Jaclyn olmuştur. Onun yanı sıra cinayeti araştıran Dedektif Eric ikilem içindedir. Bu olaydan birkaç gün önce ise Dedektif Eric ile Jacyln tanışmıslardır ve aralarında bir şeyler olmuştur. Aslında sonu belliydi kitabın. Yani tahmin ettiydim. Yinede çok güzel bir kitaptı. Akıcı ve sade dili olan bir kitaptı.
392 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10 puan
Heyecan, aşk, tutku, aksiyon bu kitapta hiç eksik olmuyor. Yazarın kalemi sizi hiç sıkmadan heyecandan aşka oradan da aksiyona sürüklüyor. Bu akıcı kitabı elinizden hiç düşüremeyeceksiniz.
392 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Bu ara düğün organizatörü-katil-dedektif üçgeni o kadar çok işleniyor ki eğer aynı tarz başka kitaplar okumasaydım kitabı beğenebilirdim. Yinede belirtmek isterim ki sıkıcı olmayan kadın karakteri gayet iyi işlenmiş ve her ne kadar saçmada olsa en azından tahmin edilmeyen bir son yazılmış. Ben daha farklı bir konu ve son beklerdi bu kitaptan yinede sıkılmadan okunabilecek bir kitap.
392 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10 puan
Kitap gerçekten çok iyidi. İnsanı sıkmayan, -ki bu aralar en çok ihtiyacım olan şeydi!- akıcı bir kitaptı. Konusu, anlatım dili hepsi çok güzel ve yerindeydi. Linda Howard'ın, Zamansız Fırtına isimli kitabını okumuş, fazla beğenmemiştim sonra Gözyaşlarımı Sildiğim Gün'ü okudum çok beğendim; şimdi durum böyle olunca üçüncü bir kitapta daha bi' tereddütlü oluyor insan ama şükür ki Aşk Tuzağı da çok beğendiğim bir kitap oldu.
Bir iki yerde, düğün organizasyonlarından bahsedilirken fazla ayrıntıya girilmiş gibi hissettim ama çok sıkıntı değildi. Kitaptaki o birlik beraberlik duygusu çok güzel işlenmişti ve en çok hoşuma giden kısım da bu oldu. Hatta kendimi Jacly'in yerine koyarak, güzel duygular paylaşmış oldum. Kitaptaki en delirdiğim, nefret duyduğum kısımlar ise tabii ki Carrie'nin olduğu ve o lanet çenesini açtığı yerlerdi. Resmen yanımda olsa da, ona nefretimi kussam ve saçlarını tek tek yolsam, istedim. Ciddiyim, bu kitabı okuyupta böyle hissetmeyecek insan yoktur bence. Diğer bir durum dedektif Eric Wilder, Jacly ile aralarında çekimi sevdim; eğlenceli, güzel bir çiftti, hele ki kitabın sonundaki o diyologlara bayıldım. Bir de kitabın sonunda beklediğim bi' durum vardı, o gerçekleşmedi, olsaydı güzel olurdu ama yine de sonu da iyidi.
Jacly, düğün organizatörüdür ve oldukça yoğun bir haftanın içindedir. Ve yapılacak düğünlerin arasında bir gelin vardır ki katlanmak zordur, araları, daha doğrusu gelinin arası kimseyle iyi değildir. Yine bir görüşme sonrasında gelinin öldüğü haberini alan ve baş şüphelinin kendisi olduğunu öğrenen Jacly'in hayatı allak bullak olur. Dedektif Eric Wilden ile daha önce farklı bir şekilde tanışan Jacly, bu davaya bakıp, onu sorgulayanın Eric olmasından oldukça rahatsızdır. Ve bôylece olaylar silsilesi baş gösterir ve tehlike çanları çalmaya başlar.
Hızlıca okunan güzel bir kitaptı.
392 syf.
·2 günde·7/10 puan
Biri Eric'e kahve versin! Aromasız.

Okuduğum ilk Linda Howard kitabıydı. Kitapla ilgili göz attığım yorumlardan çıkarımım Aşk Tuzağı Linda Howard için ortalama bulunan bir kitap. Eğer gerçekten böyleyse muhtemelen yazarı kitaplarını okudukça daha çok seveceğim.

İkili arasında biraz daha diyalog görebilseydik daha da hoş olurdu ama genel olarak romantizm, polisiye ve komedi güzelce harmanlanmıştı, keyif alarak okudum.
392 syf.
·7/10 puan
Romanı elime aldım. Arka kapağı okudum, romana başladım... Pek bir tanıdık. Bir yandan okumaya devam edip bir yandan da tanıdıklık hissini çözmeye uğraşıyorum. Ve birden aydınlandım: "Aşk Ölümden Uyanıştır-Tess Gerritsen". Her iki romanı da okuyanlar şimdi hadi canım sen de diyecekler ve kısmen de evet haklılar. Ana temada ikisi birbirinden farklı romanlar. Fakat romanın genel çizgisindeki gelişme noktaları birbiriyle oldukça benzerlik gösteriyor. Kopya mevzusuna girmeden böyle bir çarpıcılığa dikkat çekmeden geçemedim. Gelelim romanımıza;
Ana karakterimiz Jacklyn Wilde bir düğün organizatörüdür. Ve kötü geçen bir günün başlangıcında karşılaştığı ve tabir caizse o an çarpıldığı Dedektif Eric Wilder ile yolları kısa zaman içinde tekrar kesişir. Fakat bu ilişkiyi zihninde bir yere oturtmasına imkan bulamadan kendisini bir cinayetin baş şüphelisi olarak dedektifle karşı karşıya kalmış bir halde bulur.

Güzel bir kurgu. Kahramanlarımızın hepsi de tam yerinde ve ölçüsünde betimlemelerle romandaki yerlerini almışlar. Olayların akışında acele edilmemiş. Ta ki son evreye kadar. Kısaca kitabı bitirdiğimde kendi kendime şu şekilde söyleniyordum: Ah be Linda Howard, şu romana biraz daha zaman ayırıverseydin n'olurdu!
“Carrie.”
Kafasında sayısız ihtimal cirit atarken, Medelyn gözlerini kırpıştırdı. “Birini mi öldürdü? Ruh hastası küçük sürtk, şaşırdığımı söyleyemem. Canı cehenneme.”
“Hayır. Kimseyi öldürmedi. Biri onu öldürdü.”
“Yine de şaşırmadım. Ruh hastası bir sürtktü.”
Jaclyn susarak bekledi. Duymayı düşündüğü sözcük grubu gelmedi. “Canı cehenneme demedin?”
“Tanrı aşkına, öyle demek istemedim. Yani belki. Yalancı olacağıma merhametsiz olmayı tercih ederim. Her neyse. Canı cehenneme.”
Carrie zamanı etkilemeyi başarabilen nadide yeteneklerdendi; onunla geçirilen bir dakika adeta bir saate bedeldi. Bu bir saat ise cehennemde sonsuzlukla eşdeğerdi.
Gerekli olmayan durumlarda yalan söylemenin anlamı yoktur. Mümkün olan her yerde doğruyu söylerseniz, yalan söylediğiniz zaman bile insanlar size inanma eğiliminde olur.
Jaclyn'in elini tuttu. İtiraz gelmedi. "Ağlama tatlım. Artık seni incitemez. Bitti." Jaclyn elini hızla çekerken diğer eliyle de ıslanan yüzünü sildi. "O yüzden ağlamıyorum, seni... aptal, budala!"
Ah! Onun için ağlıyordu. O zaman sorun yoktu. "Ben iyiyim," dedi sırıtmamaya çalışarak; bundan hoşlanmayacağını biliyordu.
Hüzünlü bir gerçekti ama ne zaman bir kadın öldürülse katil çoğu zaman ona en yakın erkeklerden biri olurdu.
Linda Howard
Martı Yayınları
Onun iğrenç kahvesini, güven sorunlarını, her şeyini istiyordu. Kimseyi ya da hiçbir şeyi bu kadar çok istememişti.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Aşk Tuzağı
Alt başlık:
Özel Baskı
Baskı tarihi:
Mart 2013
Sayfa sayısı:
432
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786053480990
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Martı Yayınları
Baskılar:
Aşk Tuzağı
Aşk Tuzağı
Bütün aşklar imkânsız mıdır? Denemeden bilemezsiniz. New York Times Bestseller yazarı Linda Howard, aşkın ve gerilimin köşe kapmaca oynadığı bu çok satan romanında sizi, en ince ayrıntısına kadar düşünülüp planlanmış kusursuz bir düğün törenine davet ediyor. Ancak bu törende damat ve gelin karşılıklı sözler veremeyecek, birbirlerine yüzüklerini takamayacak, masum bir öpücüğün tadına varamayacak ve gelin bu özel günün ışıltısını yüreğinde hissedemeyecek; çünkü acımasız bir katil, gelini öldürmek için sinsice vaktinin gelmesini beklemektedir. Gelinle yaşadığı sorunlar yüzünden bir numaralı şüpheli durumuna düşen düğün organizatörü Jaclyn ile olayı soruşturmakla görevlendirilen Dedektif Eric Wilder’ın yolları cinayetin hemen öncesinde kesişmiş, birlikte tutkulu saatler geçirmişlerdir. Ama oyun değişmiştir artık. Geçmişteki kötü deneyimleri yüzünden kalbini yeni maceralara kapatan Jaclyn’le Dedektif Wilder arasındaki ilişki yavaş yavaş aşka dönüşürken soğukkanlı katil de adım adım yeni hedefine doğru yaklaşmaktadır.

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0