Karanlık Ada

8,3/10  (15 Oy) · 
19 okunma  · 
11 beğeni  · 
609 gösterim
JAMES HERBERT EN İYİ KORKU ROMANI ÖDÜLÜ“Karanlık Ada’yı okurken ödüm patladı ve elimden bırakamadım. Korku dediğin işte böyle yazılır.” –Stephen King“Karanlık Ada, elinizden bırakamayacağınız, mükemmel ve hayli rahatsız edici bir roman. Şiddetle önerilir.” –Jonathan Maberry“Karanlık Ada’da Nick Cutter korku türüne yeni bir soluk getiriyor. Mükemmel bir roman.” –Mira Grantİşe yarar bir diyet hapının dünyayı ne ölçüde değiştireceğini hayal edin. Eğer kilo vermek bir şeker çözeltisinin yapabileceği kadar basit olsaydı ne olurdu? Bunun günlük hayatı nasıl da çarpıcı bir şekilde değiştireceğini bir düşünün. Bu, gerçekten devrim niteliğinde olurdu. Ve elbette bazı insanları da oldukça zengin ederdi...

Doktor Clive Edgerton’ın ilgilendiği ise para değil bilimdi. İnsan taşıyıcılarda kullanılacak bir hidatid üzerinde çalışıyordu. Bir hapla insan sistemine yerleşen ve kirli işini bitirdikten sonra diğerine geçen bir bağırsak solucanı çığır açıcıydı. Peki bu hap başka nelere yol açardı...

İzcibaşı Tim Riggs ve onun izci birliği, Kanada’nın ıssız bir adasında üç gün sürecek bir kamptaydı. Korkutucu zayıflıkta ve rahatsız edici solgunluktaki davetsiz bir misafir kulübelerine çıkageldiğinde işlerin dehşet verici bir hal alacağından habersizlerdi. Kamptakiler, hayatta kalmak ve evlerine dönmek için amansız bir mücadele vermek zorunda kalacaklardı.

Sineklerin Tanrısı ve 28 Gün Sonra’nın bir araya geldiği bu gerilim dolu romanda Nick Cutter, okurları ormanın derinliklerinde hiç unutamayacakları, dehşet dolu bir gezintiye çıkarıyor.
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2017
 • Sayfa Sayısı:
  448
 • ISBN:
  9786053757092
 • Çeviri:
  Burak Eren
 • Yayınevi:
  İthaki Yayınları
 • Kitabın Türü:
Tom Jones 
30 Eki 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Uzun zamandır böyle güzel gerilim romanı okumamıştım. Alaska' da bir adaya kamp yapmaya giden bir izci başı ve beş küçük çocuğun başına gelenleri anlatıyor kitap. Her şey sakin giderken adaya "aç" bir adam gelir ve işler karışır. Adam bir türlü doymak bilmemekte ve bulaşıcı bir "açlık" virüsü taşımaktadır. Önce izci başı hastalanır ve çocuklar kendi başının çaresine bakmak zorunda kalırlar. Kitap biraz da Sineklerin Tanrısı'nı anımsatmakta. Bazı yerlerde kusma noktasına gelebilirsiniz :) Gerilimi eksik olmayan bir kitao, mutlaka okuyun.