Kemik

6,4/10  (10 Oy) · 
27 okunma  · 
5 beğeni  · 
893 gösterim
Selim Targan, 36 yaşında bir fotoğrafçı. Kendi alanını ve yalnızlığını seviyor. Farklı bir İstanbul'da, farklı bir Dünya'da yaşıyor. Bilim ve teknoloji bir yandan rüyalarının görüntülerini kaydetmeye, diğer yandan da insanlığın sonsuz koşusunun geleceğini avucunda hissetmesine yarıyor.

Yakın dostu dünyaca ünlü bilim insanı Naciye Yurdum'la yapacağı nefes kesici bir sohbet, onun gözünde davet edici bir kalça veya geçici bir flörtten daha az değerli değil. Sürekli olarak limitsiz servetini "para-iktitar-seks" üçgeninde kullanan karanlık işadamı Zozi Miko ise, onun katlanmaya mecbur olduğu yakın çevresinin bir gerçeği. Hoş rastlantıları ve kötü sürprizleriyle her an Dünya'nın oluşturduğu dev yap-boz'u yönlendiren görünmez güçler, Selim Targan'ı adım adım talep etmediği karışık ve tehlikeli bir yeni binyıl macersanının içine sürükleyecek...

Ressam-yazar Bedri Baykam'ın 12. kitabı ve ilk romanı olan KEMİK, felsefe ve ölümün, tarih ve bilimkurgunun, sosyoloji ve siyasetin, insan ilişkileri ve cinselliğin beraber örtüşmekten kaçınmadığı bir dalgakıran.
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2000
 • Sayfa Sayısı:
  591
 • ISBN:
  9789758554003
 • Yayınevi:
  Piramid Yayınları
 • Kitabın Türü:
Tolga Önver 
27 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Fütüristik, politik ve postmodern bir roman desem her halde yanlış olmaz...
Pornografik anlatımlar barındırdığı için, yasaklanıp toplattırılan bu roman, mahkeme sonucunda beraat edip, tekrar raflardaki yerini almıştı.
Kendi deyimiyle, (Olgun yetişkinlere bir roman) diyerek uyardığı okuyucularını, sarsacak sıradışı bir roman.