Kırık Kalpler

8,1/10  (17 Oy) · 
20 okunma  · 
11 beğeni  · 
1.099 gösterim
Her şey kalp kırıklığına işaret ettiğinde, aşkın iyileştirici gücüne inanabilir misiniz?

Jude ablalarından çok şey öğrenmişti ama en önemlisi, Vargas erkeklerinden uzak durması gerektiğiydi. Bir Vargas erkeğini sevmenin yol açabileceği felakete, gözyaşlarına şahit olmuş ve ablalarıyla birlikte bir yemin etmişti: Asla bir Vargas'la birlikte olmayacaktı.

Jude yaz tatilini hasta babasının klasik motorsikletini tamir ederek onu yeniden hayata bağlamaya adamıştı, ki bu da, bu işten anlayan birisini bulması anlamına geliyordu. Bulduğu kişinin sevimli bir çocuk olması Jude'un suçu muydu? Ve şaşırtıcı derecede tatlı? Ve ayrıca Vargas?

Jude kendi kendine Emilio ile aralarında geçenlerin tamamen motorsikletle ilgili olduğunu söylüyordu. Ablaları asla bu durumu öğrenmeyecekti ve ayrıca Jude, Vargas erkeklerinin flörtöz hareketlerinin kilometrelerce uzaktan fark edebiliyordu, asla bir tanesine âşık olmazdı. Fakat işler Jude'un planladığı gibi gitmiyordu, tarih tekerrürden ibaretse kendisi hızla bir felakete doğru koşuyor demekti, tabii eğer ablaları yanılmamışsa...

"Dokunaklı bir baba-kız hikâyesi, gerçekçi aile sorunlarıyla ve Jude'un ailesi içinde kendi yerini bulma arzusuyla daha da güçlü hale getirilmiş." -Kirkus Reviews

"...Ockler'ın Jude'un babasının hastalığına yaklaşımı son derece gerçekçi ve trajik. Hikâyenin şiirsel anlatımı Jude'un yaşadığı karmaşık duyguları okurların kendi içlerinde hissetmelerini sağlıyor." -Publishers Weekly
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2015
 • Sayfa Sayısı:
  352
 • ISBN:
  9786055016630
 • Orijinal Adı:
  The Book of Broken Hearts
 • Çeviri:
  Bilge Begüm Büyüksaraç
 • Yayınevi:
  Yabancı Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Sefanur Aktaş 
21 Oca 2017 · Kitabı okudu · 8 günde · 10/10 puan

Kitabın kapağına bakınca sadece aşkı konu alan bir kitap olduğunu düşünebilirsiniz ama öyle değil. Kardeşlik, arkadaşlık da fazlasıyla ön planda idi ve yazar öyle güzel yansıtmış ki bu duyguları hayran kaldım. Karakterler oldukça özgündü benim için. Ayrıca anlatımı ağır değildi ve sıkmadan kendini okutan bir kitaptı.

Nuray Durmuş 
09 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Kitabın kapağına ve ismine aldanmayın,öyle aşk hikayesi okumuyoruz. Daha çok aile bağları, kardeş sevgisi ve baba kız arasındaki ilişkilerden bahsediliyor. Yazarı bu konuda tebrik ediyorum, duyguları okuyucuya çok güzel aktarmış.
Jude, erken yaşta Aizheimer hastası olan babasını mutlu etmek ve ona güzel anıları tekrar yaşatmak için, depoda bulunan 1961 model motosikleti tamir ettirmeye karar verir.
Kitabın konusu ilgi çekici ama öyle çokta beğendim diyemem. Etkilendiğim yerler oldu fakat bence daha çok gençlere yazılmış gibi geldi.
Bu arada yabancı yayınlarının kapak tasarımı ve baskısı müthiş. Ben kitabın kapağına bayıldım

busunkitapligi 
29 May 2016 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 7/10 puan

Kitabı sevdim, epeyce sevdim aslında. Anlatımı hafiften durgundu ama yazarın çoğu şeye yaklaşımı, araya sıkıştırdığı espriler gerçekten güzeldi. Kitapta babası Alzheimer olmaya başlayan bir kızın yaşadıkları anlatılıyor. Olayları kabullenme, anlama, hayata dair yeni bi bakış açısı edinme gibi değerli şeyler ve aile ilişkileri üzerinde duruyor yazar. Gerçek dostların en çok kötü günde destekçi olması gerektiğini çok güzel hissettiriyor. Tavsiye ettiğim, sizde tebessüm bırakacak bir kitap.

Kitaptan 7 Alıntı

yasmin 
25 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

İşler artık eskiden olduğu gibi olmayacaktı, çünkü artık tek sahip olduğumuz şimdiydi. Tek bir an. Sonra başka bir tane. O anı nasıl kullanacağın sana bağlıydı. Pişmanlık yok.

Kırık Kalpler, Sarah Ockler (Sayfa 323)Kırık Kalpler, Sarah Ockler (Sayfa 323)
Betül Kalkan 
18 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Sadece tek bir hayatımız vardı. Günlerimizi oturup geçmişe özlem duyarak geçirebilirdik. Eski resimlere bakıp kendimize aynı eski hikâyeleri anlatabilirdik ama onlar sadece hikâyeydiler. Birer anı. Yaşanmış ve bitmişlerdi. Belki harika ve hayret vericiydiler, belki hayatlarımızı bir daha hiç değişmeyecek şekilde değiştirmişlerdi, ama artık yoktular.

Kırık Kalpler, Sarah Ockler (Sayfa 322)Kırık Kalpler, Sarah Ockler (Sayfa 322)
busunkitapligi 
28 May 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Emilio'nun gözleri yaz mevsimi gibi pırıl pırıldı, sanki tüm mevsim onunla var olmuştu.

Kırık Kalpler, Sarah OcklerKırık Kalpler, Sarah Ockler
Betül Kalkan 
18 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

" Biraz gün ışığının iyileştiremeyeceği bir şey yoktur."

Kırık Kalpler, Sarah Ockler (Sayfa 91)Kırık Kalpler, Sarah Ockler (Sayfa 91)

Fotoğraflar sayesinde gerçeklikten kesitler alabiliyorduk. Sadece istediğimiz anları seçiyor, gerisini sanki hiç yaşanmamış gibi ayırıyorduk.

Kırık Kalpler, Sarah Ockler (Sayfa 247)Kırık Kalpler, Sarah Ockler (Sayfa 247)

Bu dünyada iki tip insan vardır. Diğer insanların kendilerine ne yapacağını söylemesine izin verenler ve vermeyenler.

Kırık Kalpler, Sarah Ockler (Sayfa 336)Kırık Kalpler, Sarah Ockler (Sayfa 336)
busunkitapligi 
24 May 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

"Hayır. Hiçbir koşul altında, ne İspanyolcada ne İngilizcede Emilio Vargas'a iyi bir fikir denilebilir."

Kırık Kalpler, Sarah OcklerKırık Kalpler, Sarah Ockler