Adı:
Kırık Kalpler
Baskı tarihi:
Aralık 2015
Sayfa sayısı:
352
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055016630
Kitabın türü:
Orijinal adı:
The Book of Broken Hearts
Çeviri:
Bilge Begüm Büyüksaraç
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Yabancı Yayınevi
Her şey kalp kırıklığına işaret ettiğinde, aşkın iyileştirici gücüne inanabilir misiniz?

Jude ablalarından çok şey öğrenmişti ama en önemlisi, Vargas erkeklerinden uzak durması gerektiğiydi. Bir Vargas erkeğini sevmenin yol açabileceği felakete, gözyaşlarına şahit olmuş ve ablalarıyla birlikte bir yemin etmişti: Asla bir Vargas'la birlikte olmayacaktı.

Jude yaz tatilini hasta babasının klasik motorsikletini tamir ederek onu yeniden hayata bağlamaya adamıştı, ki bu da, bu işten anlayan birisini bulması anlamına geliyordu. Bulduğu kişinin sevimli bir çocuk olması Jude'un suçu muydu? Ve şaşırtıcı derecede tatlı? Ve ayrıca Vargas?

Jude kendi kendine Emilio ile aralarında geçenlerin tamamen motorsikletle ilgili olduğunu söylüyordu. Ablaları asla bu durumu öğrenmeyecekti ve ayrıca Jude, Vargas erkeklerinin flörtöz hareketlerinin kilometrelerce uzaktan fark edebiliyordu, asla bir tanesine âşık olmazdı. Fakat işler Jude'un planladığı gibi gitmiyordu, tarih tekerrürden ibaretse kendisi hızla bir felakete doğru koşuyor demekti, tabii eğer ablaları yanılmamışsa...

"Dokunaklı bir baba-kız hikâyesi, gerçekçi aile sorunlarıyla ve Jude'un ailesi içinde kendi yerini bulma arzusuyla daha da güçlü hale getirilmiş." -Kirkus Reviews

"...Ockler'ın Jude'un babasının hastalığına yaklaşımı son derece gerçekçi ve trajik. Hikâyenin şiirsel anlatımı Jude'un yaşadığı karmaşık duyguları okurların kendi içlerinde hissetmelerini sağlıyor." -Publishers Weekly
352 syf.
·9 günde·7/10 puan
Çok tatlı bir hikayeydi bence, ayrıca kötü bitmemesine de sevindim. Genelde böyle kitaplar kötü son ile biter ama, bu klasiklikten çıkması yazarın hoşuma gitti. Genel olarak, vakit geçirmek için güzel bir kitap olduğunu düşünüyorum.
352 syf.
·7/10 puan
Eveeet, bugün kapağıyla alakası olmayan ve bu ayın romantik  kitap kategorisi icon seçtiğim ama aslında böyle olmadığını anladığım bir kitap oldu.
.
Elbette icinde cok tatli bir aşk vardı ama duygu yoğunluğu aşk üzerine değil de aile bağları uzerineydi. Jude Alzheimer olan babasına iyi geleceği düşüncesiyle eski motosikletini tamir ettirmeye çalışır . Emilio bunun icin biçilmiş kaftandı ama o da yasaklı bir aileden gelen yakışıklıydı. 
.
Kitap cok akıcı,duygu geçişleri ve okuyucuya aktarılması da cok güzel.  Ama benim beklentim biraz farklıydı sanırım, kitaba müthiş demem için beni tutan ismini koyamadığım birşey var . Yine de, buna rağmen,  kitapta  sevdiğim  cok fazla şey vardı, bence bir şans verebilirsiniz. 
.
352 syf.
·2 günde·7/10 puan
Beklediğimden çok daha iyiydi. Saçma sapan bir aşk hikayesi beklerken, aile bağlarının güçlülüğüyle ilgili bir kitap okudum. İçinde aşkta vardı ama tam kararındaydı. Bence bir şans verilebilir..
350 syf.
·29 günde·Beğendi·8/10 puan
Kitap çok farklı şeylere sahip değil ama anlatım o kadar güzel ki, diyaloglar, olaylar. Okunabilecek bir kitap, kafa dağıtmak için ideal, tavsiye ederim
352 syf.
·Beğendi·7/10 puan
Kitabın kapağına ve ismine aldanmayın,öyle aşk hikayesi okumuyoruz. Daha çok aile bağları, kardeş sevgisi ve baba kız arasındaki ilişkilerden bahsediliyor. Yazarı bu konuda tebrik ediyorum, duyguları okuyucuya çok güzel aktarmış.
Jude, erken yaşta Aizheimer hastası olan babasını mutlu etmek ve ona güzel anıları tekrar yaşatmak için, depoda bulunan 1961 model motosikleti tamir ettirmeye karar verir.
Kitabın konusu ilgi çekici ama öyle çokta beğendim diyemem. Etkilendiğim yerler oldu fakat bence daha çok gençlere yazılmış gibi geldi.
Bu arada yabancı yayınlarının kapak tasarımı ve baskısı müthiş. Ben kitabın kapağına bayıldım
352 syf.
·6 günde·Beğendi·7/10 puan
Kitabı sevdim, epeyce sevdim aslında. Anlatımı hafiften durgundu ama yazarın çoğu şeye yaklaşımı, araya sıkıştırdığı espriler gerçekten güzeldi. Kitapta babası Alzheimer olmaya başlayan bir kızın yaşadıkları anlatılıyor. Olayları kabullenme, anlama, hayata dair yeni bi bakış açısı edinme gibi değerli şeyler ve aile ilişkileri üzerinde duruyor yazar. Gerçek dostların en çok kötü günde destekçi olması gerektiğini çok güzel hissettiriyor. Tavsiye ettiğim, sizde tebessüm bırakacak bir kitap.
352 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10 puan
Uzun Veda. Böyle diyor jud babasının erken dönem Alzheimer hastalığı için. Kitabı henüz bitirmedim ama yazarın dili, konunun gerçekliği , anlatımı ve evet karakterlerin gerçekliği çok güzel çok içten ve duygusal ve yaşanabilirlik ihtimali dahada duygusallaştırıyor hikayeyi. Aile bağları ve kalp kırıklıkları ergenlik aşkları ve arkadaşlıklar üzerine bir genç kızın bakış açısıyla anlatılmış güzel bir hikaye bence okunmalı
Kırık Kalpler
352 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10 puan
Harika bir kitap. Bir bölümünde beni ağlatıp tam her şey bitti deyip umudumu kaybettiğimde tekrardan sürpriz yapan bir kitap. Kitabı aldığımda büyük bir aşk hikayesiyle karşılaşacağımı düşünmüştüm. Tipik bir kırık kalp ve pişmanlıklarla dolu bir aşk hikayesi. ama yanıldım. Tamam biraz aşk var ama bunun yanında pişmanlıklar, kaçan bir hayat, aile bağları, kendini bulma ve umutlarda var. Yazarın anlatım tarzına bayıldım. Yer yer kahkaha attığımda doğrudur. Çevirmenin de hakkını vermek lazım. Çünkü bazı çevirmenler gerçekten de kitabı mahvetmeyi iyi biliyorlar. Jude ve Emilio' nun hikayesine bayılacaksınız.
352 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10 puan
Merhaba arkadaşlar bugün size çok çok çok severek okuduğum bir kitabın yorumu ile daha geldim. Bugün ki ikinci gönderim. Dayanamadım çünkü bitirir bitirmez yorum girmek istedim. Bu sıralar aşk ve aile kitaplarını daha çok seviyorum. Ve bu kitabada bayıldım. Belki benimde bir gün harley motoruna binip uzun bir yolculuğa çıkma hayalim olduğu içinde olabilir. Tabi kitabın konusu sadece bu değil. Kitabın ismi o kadar uymuş ki içeriğe. Yani benim için tabiki. Başka olsaydı diyenlerde olabilir. Kesinlikle bu kitabı soran herkese önereceğim çünkü çok güzeldi. Ve inanılmaz ders çıkarılması gereken yerler vardı. Özellikle jude ve babası papi nin arasındaki diyaloglar beni aglaticakti. Sonunda göz yaşlarımı zor tuttum diyebilirim. Bu kitabı alın ve okuyun mutlaka. Şimdi ufak bir konusunu anlatıp bitiricem ama nolur okuyun pişman olmazsınız

Papi tedavisi olmayan bir hastalığa alzheimer a yakalanmıştı. En küçük Kızı jude ise onun tek unutmayacağı şey olan Valentina'yi tamir ettirmek için tamir ettirmek için biriyle anlaştı. Ama bu anlaştığı kişi ablalarıyla beraber çocukken ettiği yemini bozuyordu. Çünkü o yemin kimsenin VARGOS soy adından biri ile olmamasıydı. Peki ya emilio Vargos diğerlerinden farklimi? Motoru tamir edebilicekmi? Jude verdiği sözü tutabilicekmi? Papi'nin hastalığı ne olucak? Hepsini okuyunca görüceksiniz.
352 syf.
·2 günde·6/10 puan
Kitap seçimimde kendi kütüphanem dışında zaman zaman kardeşiminkine de başvuruyorum. Ara ara romantik, romantik-komedi türünde kitaplar okumak güzel bir değişiklik oluyor. Kardeşimin de önerilerine güvendiğim için gönül rahatlığıyla okuyorum.
Kırık Kalpler de o kitaplardan biri. Bir genç kızın konuşması bile yasaklanmış olan bir ailenin oğluna aşkını anlatıyor. Tabii bunu bir Romeo ve Juliet gibi düşünmeyin. Ailenin daha büyük üyeleri arasında kötü sonuçlanmış başka aşk hikâyeleri bu yasağın sebebi. Okurken karakterin aile üyelerinden çekinmesi, korkması; karar verirken yaşadığı tereddütleri bana çok abartılı gelse de kurgu gereği bunu ergen benmerkezciliğine yoruyorum. Tabii kızımızın bir Vargas genciyle tanışmasının hikayesi ise kitabın diğer bir konusu. Onu da söylemeyeyim.
Kurgu, ne çok ilginç ne de fazla sıradan.
Genel olarak beğendiğimi söyleyebilirim. Sürükleyici ve çabucak okunması da artısı.
Ama bilirsiniz ki kitabın hızlı okunuyor olmasıyla beğenmek farklı şeyler. Benim için ortalama güzellikte bir kitap. Mutlaka okuyun, diyemem. Bu tür kitaplardan hoşlanıyorsanız aklınızda olsun.
Ayrıca motorlara ilginiz varsa da bu kitap hoşunuza gidecektir.
Sarah Ockler
Eski günler artık yoktu. Ne kadar uzun süre beklerseniz bekleyin, ne kadar çok dilerseniz dileyin, zaman ileriye akıyordu. Eninde sonunda her şey, fırtınalar, arkadaşlıklar, günler, sağlık, aşk, hayat, sona eriyordu.
Haklıydı. Sadece tek bir hayatımız vardı. Günlerimizi oturup geçmişe özlem duyarak geçirebilirdik. Eski resimlere bakıp kendimize aynı eski hikâyeleri anlatabilirdik ama onlar sadece hikâyeydiler. Birer anı. Yaşanmış ve bitmişlerdi. Belki harika ve hayret vericiydiler, belki hayatlarımızı bir daha hiç değişmeyecek şekilde değiştirmişlerdi, ama artık yoktular. Onlar da fotoğraflar gibiydiler. Bir tanesini hatırlayabilmek için durduğumuz anda yok olurlardı ve yine yok olmaya mahkûm olan yenileri karşımıza çıkardı.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Kırık Kalpler
Baskı tarihi:
Aralık 2015
Sayfa sayısı:
352
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055016630
Kitabın türü:
Orijinal adı:
The Book of Broken Hearts
Çeviri:
Bilge Begüm Büyüksaraç
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Yabancı Yayınevi
Her şey kalp kırıklığına işaret ettiğinde, aşkın iyileştirici gücüne inanabilir misiniz?

Jude ablalarından çok şey öğrenmişti ama en önemlisi, Vargas erkeklerinden uzak durması gerektiğiydi. Bir Vargas erkeğini sevmenin yol açabileceği felakete, gözyaşlarına şahit olmuş ve ablalarıyla birlikte bir yemin etmişti: Asla bir Vargas'la birlikte olmayacaktı.

Jude yaz tatilini hasta babasının klasik motorsikletini tamir ederek onu yeniden hayata bağlamaya adamıştı, ki bu da, bu işten anlayan birisini bulması anlamına geliyordu. Bulduğu kişinin sevimli bir çocuk olması Jude'un suçu muydu? Ve şaşırtıcı derecede tatlı? Ve ayrıca Vargas?

Jude kendi kendine Emilio ile aralarında geçenlerin tamamen motorsikletle ilgili olduğunu söylüyordu. Ablaları asla bu durumu öğrenmeyecekti ve ayrıca Jude, Vargas erkeklerinin flörtöz hareketlerinin kilometrelerce uzaktan fark edebiliyordu, asla bir tanesine âşık olmazdı. Fakat işler Jude'un planladığı gibi gitmiyordu, tarih tekerrürden ibaretse kendisi hızla bir felakete doğru koşuyor demekti, tabii eğer ablaları yanılmamışsa...

"Dokunaklı bir baba-kız hikâyesi, gerçekçi aile sorunlarıyla ve Jude'un ailesi içinde kendi yerini bulma arzusuyla daha da güçlü hale getirilmiş." -Kirkus Reviews

"...Ockler'ın Jude'un babasının hastalığına yaklaşımı son derece gerçekçi ve trajik. Hikâyenin şiirsel anlatımı Jude'un yaşadığı karmaşık duyguları okurların kendi içlerinde hissetmelerini sağlıyor." -Publishers Weekly

Kitabı okuyanlar 78 okur

  • Sude Yıldırım
  • Erdal karasöğüt
  • Zeynep Kocabey
  • uniquenessofbooks
  • Melisa
  • Beni Gökyüzünde Bekle
  • feyza
  • Gül
  • Faraza
  • şuşu ha

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-12 Yaş
%0
13-17 Yaş
%16.7
18-24 Yaş
%44.4
25-34 Yaş
%27.8
35-44 Yaş
%11.1
45-54 Yaş
%0
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%96.3
Erkek
%3.7

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%17.6 (6)
9
%14.7 (5)
8
%17.6 (6)
7
%29.4 (10)
6
%14.7 (5)
5
%0
4
%2.9 (1)
3
%2.9 (1)
2
%0
1
%0