Kış Cinayeti

7,5/10  (6 Oy) · 
9 okunma  · 
3 beğeni  · 
520 gösterim
Van Dine'ın yapıtları hiçbir psikolojik ve toplumsal etkene yer vermeyen geleneksel İngiliz okuluyla; bu öğeleri göz önüne alan Amerikan okulunun bir sentezidir; ancak S. S. Van Dine romanlarında ilginç husus insanüstü bir varlık olan detektifin nitelikleridir. S. S. Van Dine'ın kişisel kanımızca talihsizliği edebiyat eleştirmenliğindeki seçmeci yaklaşımından bir türlü kurtulamamasıdır; bunun sonucu polisiye romana yüksek kültür düzeyini yansıtmaya çalışır, işi dipnotlar koymaya kadar götürür; edebi örnekler ve Latince yazılmış vecizeler kullanır.
-Erol Üyepazarcı-

"Higgins hemen girişin arkasında duruyordu. Yüzü tebeşir gibi olmuş, sulu gözleri ağlamaktan şişmişti. Ayakta durup ellerini göğsüne götürürken korku ve dehşet tüm vücudunu sarmış gibiydi. "Tanrıya şükür ki buradasınız Bay Vance." Konuşurken sesi o kadar titriyordu ki, kelimeler ancak seçilebiliyordu. "Bay Richard'ı bulamadım, çabuk gelin. Korkunç bir şey..." Aceleyle ana merdivenlerin arkasından Rexon'un çalışma odasına girdi. Malikânenin sahibi şöminenin önünde yerde yatıyordu."
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2012
 • Sayfa Sayısı:
  96
 • ISBN:
  9786058657717
 • Çeviri:
  Övgü Karataş
 • Yayınevi:
  Labirent Yayınları
 • Kitabın Türü:
Nuray Durmuş 
02 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Kısa ve öz bir kitaptı Kış Cinayeti.. S.S.Van Dıne ilk kez okuduğum bir yazar. Değişik bir tarza sahip ve ben severek okudum . Ayrıca yazar kitabın sonunda 'Polisiye Roman Yazmanın 20 Kuralı'ını yazmış ki, bu benden fazlasıyla artı puan aldı. Yazarın diğer kitaplarını en kısa zamanda temin edeceğim. .

Oblomov 
14 Mar 2016 · Kitabı okudu · 23 günde · 6/10 puan

Yazarın gerçek adı Willard Huntington Wright. Pipo serisi kapsamında yazdığı 12 kitaptan şu an yalnızca 3 Türkçe'ye çevrilmiş.Yazar polisiye roman yazmanın 20 kuralını yazmış, kitapta da yer almış. Bence sıradan bir polisiye hikayesi. Okunmazsa bir şey kaybedilmez.

Serdar Poirot 
09 Oca 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Pipo serisinin ikinci kitabı
Yine Philo Vance ve yancısı var.
Bu kitapta da pahalı zümrütlerle ilgili olarak bir hırsızlık ve cinayetler Philo Vance'ın ilgi alanına giriyor.
İlk roman kadar olmasa da okunması gerekenlerden