Kış Masalı

·
Okunma
·
Beğeni
·
5458
Gösterim
Adı:
Kış Masalı
Baskı tarihi:
Temmuz 2015
Sayfa sayısı:
1116
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059817059
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Agapi Yayıncılık
Birçok kişinin hayallerinde bile sahip olamadığı hayata sahip olan Kerem, hayatındaki en büyük savaşını Hande´yi gördüğünde verir. Bu savaş, onun son savaşı olmayacaktır. Hande, hayatın koşturmacası içerisinde, her şeyden habersiz, Kerem Sarper´le yaptığı röportaj sonrasında gelişen olaylarla şaşkındır. Artık sahip olunanları yeniden kazanmaya çalışmanın, inanmanın, güvenmenin, aşkın ve masalların zamanıdır. Herkes doğduğu mevsimi severmiş, bu yüzden sevmeler de mevsim mevsimmiş.
(Tanıtım Bülteninden)
 
1116 syf.
·6/10
Bu roman hakkında o kadar çok söyleyecek şeyler var ki... Ama bunların neredeyse hepsi olumsuz yöndeki düşüncelerim... Kış Masalı kitabı, bana bir romanı sırf merak ediyorum diye okumamam gerektiğini çok net bir şekilde öğretti. 1116 sayfalık bir roman ama içi bomboştu. Kerem ve Hande aşkı hiç ilgimi çekmedi desem abartmış sayılmam. Kitap çok yoğun bir şekilde, okuyanı sıkma derecesine getirecek kadar aşkı içeren cümlelerle dolu... Birde yazar sürekli olay örgüsü tekrarlarıyla yani zaten okuduğumuz geçmişi hatırlatmalarla doldurmuş kitabını. Tabi 1116 sayfa başka nasıl doldurulur ki diye çok düşünmüş yazar bence. Klasik aşk konulu, bilindik Türk filmlerini anımsatıyor roman. Fazlaca uzun bir kitap olduğu için, her ne kadar çabuk bitirmeye çalışsam da anca bugün bitirebildim nihayet. Lale Sarhan final bölümünde okuyucuyu kendince şaşırtmak istemiş ama, şaşırsam dahi finali de kayda değer bulamadım ne yazık ki... Romanın olay örgüsünü aşırı abartılı bulduğumu (Aşk romanlarında bana göre fazla abartıya yer verilmemesi gerekir.) ve yazarın işleyişlerde fazlaca gereksiz ayrıntılara girdiğini düşünüyorum. Agapi Yayınından çıkan Kış Masalı romanının kapak tasarımını beğendim yalnızca.
1116 syf.
·10/10
Bu kitaba nasıl bir yorum yapsam ki , kitap tek kelimeyle mükemmel. Şuan kitap biteli 1 saat oldu ve ben hâlâ karakterlere ve kitaba hayranlık derecesinde bakıyorum. Bir aşk böyle mi güzel olur, böyle güzel mi anlatılır yani yazara bol bol öpücüklerimi gönderiyorum. Kerem Sarper bir adamın bir kadını nasıl güzel sevebileceğinin resmen kanıtı, Hande Sarper ise sadakat,güven, sevgi, saygı herşeyi bulabileceğiniz mükemmel bir kadın. Hiçbir kitap da bu kadar güzel bir aşkı okumamıştım. Kitap da ağladım, güldüm,hüzünlendim, karakterlerle mutlu oldum bütün duyguları yaşadım. Kitaba yapabileceğimiz olumsuz hiçbir yorum yok aslında. Okumayan herkes okumalı bu kitabı. Kitap 1119 sayfa bu arada. Keşke 2 cilde bölünseydi ama bu kitabı böyle okumak da zevkliydi, hiçbir yerinde okurken sıkılmadım. Yazarın emeğine kalemine sağlık. Yayın evi AGAPİ YAYINLARINA 'na sonsuz teşekkürler.
1116 syf.
·27 günde·4/10
Kitaba sayfa sayısı sebebiyle korkarak başlamıştım ve akıcı olmasını ummuştum ama umduğum gerçekleşmedi ve ben, kitabı okurken oldukça sıkıldım. Bu aralar zaten kitap okumakta zorlanırken bir de uzun uzadıya, vıcık vıcık aşk okumak, bende hiçte hoş etki bırakmadı. Evet, vıcık vıcık aşk... Yazar, aralara olay katmış ama oldukça sönük kalmışlar. Şimdi şöyle bir durum var; evet, kitap okumakta zorlandığım bir dönemde olabilirim ama bu kitabı normal bir zamanımda da okumuş olsam yine aynı şeyleri söylerdim; çünkü konusu ve uzunluğu itibari ile başka bir alternatif bırakmıyor. Ben, romantik türünü çok sevmem, belki bunun da etkisi olabilir ama ne kadar? Her şeyi tadında bırakmak gerek. Bu kitabı bitirdiğimde aklımda kalan; fazlaca uzun bir aşk hikâyesi ve sonundaki anlamsız, gereksiz anlar ama en en sonunda güzel bir mutlu son. -neyseki!- Yazar, kendince son bir atak yapmak istemiş, biz okurlara ama dediğim gibi, gereksiz ve can sıkıcıydı; kitap zaten yeterince boğmuş, bari sonunda gereksiz şeylerle daha fazla sıkılmasaydık.

Kitapta saçma bulduğum çok yer oldu; kızın sôzlerinin aynısını, güya farkında olmadan adamında söylemesi falan, buna benzer başka şeyler daha... Tamam, eşler ruh ikizidir diyoruz ama abartmasak?
Spoi vermek istemiyorum ama gerçekten adamla kızın, kızın farkında olmadan yaşamış olduğu şeyler falan... Yahu neredeyse hepsi abartı olmuştu.

Kitabın konusu; ünlü gazeteci Hande, ünlü ve zor adam Kerem Sarper'le röportaj yapmak ister ama bu, oldukça zordur ama bir anda kendini röportaj için Kerem Sarper'in evinde bulur sonrasında kayıt cihazını unutmasıyla tekrar bir araya gelmeleri ve birbirleri arasındaki çekime karşı koyamamaları durumu. Yaşanan birkaç talihsiz, üzücü olaylar...
1116 syf.
·Beğendi·10/10
Kitabı almadan önce okuyucuların yorumlarına bakmak istedim kitap hakkında kötü yorum yapılsada pek takılmadan için da azcık da olsa şüpheyle aldım. Sayfa sayısı fazlalığı gözümü korkutsada pişman değilim severek ve merakla okudum. Güzel bi kitaptı beğendim.
1116 syf.
·Beğendi·10/10
Çok kalın bir kitap olmasına rağmen 48 saat gibi bur sürede bitirdim ben ama normal bir okuma akışının dışındaydım o yüzden bu kadar kısa sürede bitti ve dili çok akıcı olduğu için kesinlikle okuma isteği son sayfaya kadar devam ediyor.konusu zaten çok hos Hande ve Kerem' in bir anda başlayan ve önünü alamadıkları aşkını konu alıyor. Dram,aşk,gizem hepsini bir arada okuyacağınız bir kitap.
1116 syf.
·8 günde·Beğendi·Puan vermedi
“Herkes doğduğu mevsimi severmiş, bu yüzden sevmeler de mevsim mevsimmiş.”

Bir aşk böyle mi güzel olur böyle içtenlikle mi anlatılır okurken resmen her duyguyu hissettim. Öyle etkileyici bir aşk romanıydı ki kendi hayatımdan da bir parça barındırdığını hissederek okuduğum anlarda gözyaşlarıma engel olamadım. Gecelerce uykusuz kalarak okudum ağlayarak uyuya kaldığım bile oldu.

Masallara ve mucizelere inanır mısınız?

Evet bende inanmazdım ama Kış Masalı nı okuyunca inandım.

Kerem’in Hande’ye tutkuyla bakarak “Güzelim kelimesinin en çok yakıştığı kadın” deyişiyle
kalbime dokundu. Kerem’in Hande’ye olan sevgisi beni bitirdi.

Bakmayın öyle taş gibi bir kitap olduğuna 1120 sayfa olması sizi korkutmasın. Öyle güzel bir aşka şahit olacaksınız ki şimdiden benden söylemesi ️️

Yazarımız Lale Sarhan’a sonsuz teşekkürler çok beğendim. ️
Güzel yüreğinize kaleminize sağlık
Bayılıyorum bu kitaba. Süper. Okudukça ağlamak istedim gerçekten hissedilerek yazılmış. Benim için şu ana kadar beni en etkileyen kitap. 3 defa okudum
1116 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Bu kitap iyi ki okuduğum kitaplar arasında. Mükemmel ötesi bir kitap, başlayınca duramıyorsunuz. Açıkça söylemek gerekirse kitabı ilk başta kırtasiyede gördügümde şaşırdım dedim ki bu kadar çok ey ne yazmış olabilir ki ama merak da ettim. aldım ve kitaba çok sonra baladım sonra olanlar oldu zaten. Kitaba bayıldım. Asla ön yargılarınız olmasın. Kitap o kadar mükemmel ki yani tarifi yok mükemmel hisler oluşturuyor içinizde. Lale Sarhan iyi ki varsın...
5 gün de bitirdim :)))))))))) harika iyiki almışım okumuşum öneririm şiddetle okumazsanız çok buyuk yanlış yaparsınız ya benden söylemesi
1116 syf.
·4 günde·Beğendi·8/10
Sayfa sayısı çok olmasına rağmen hiç sıkılmadan okudum. Akıcı bir anlatım dili vardı yazarın.
Hande ve Kerem' in aşkları anlatılıyor. Yer yer çok duygulanıp ağlayabileceğiniz yer yer güleceğiniz bir kitap.
Dram,aşk,gizem ve aksiyon hepsini bir arada okuyacağınız bir kitap.
Kalın bir kitap diye düşünmeyin ve bence okuyun. İyi okumalar...
1116 syf.
·Beğendi·10/10
"Beraber olursak aydınlatırız o karanlığı, bunu bize yapma kıyma bize Hande!" Lale Sarhan'ın yazmış olduğu Kış Masalı kitabı
Çok ama çok güzel bir kitap.
Herkese okumalarını tavsiye ederim.

Bana hediye olarak geldi bu kitap ve iyiki gelmiş diyorum 2 haftadan önce bitiremezsin dediler.
3 gün tam 3 gün de bitirdim !!! Kitap 1116 sayfa da
Iki kitap birleşmiş veya ücret çok olmasın diye böyle yapılmış bilmiyorum. Fark etmez de ha iki kitap okumuşum ya bir kitap haline gelmiş.
Sevdiysem gerisi teferruat. Bir röportaj nelere vesile olabilir??
Bunu göreceğiz aşkı göreceğiz
Her zaman sevgiyi göreceğiz
Her yiğit kerem gibi sevemez!!! Her Kız da Hande gibi kalbine kazıyamaz!! Bunlarınki unutsamda unutmam aşkı
Okursanız
Bu cümlenin neden bu kadar önemli olduğunu anlarsınız. Iyiki sonu da güzel bitti.
Yeri geldi ağladım ki 653. Sayfada ne demek istediğimi anlayacaksiniz!!
Fazla empati bu hale getiriyor da olabilir tabiiki ssnsjsj.
Neyse tmm ağladım güldüm küfür ettim kızdım ama en sonu yetti be!!
Çektikleri sonunda büyük vuslat!! Hande de biraz piskopat haa
Bak hatırladım .
Adama dansöz kıyafeti giydirmisti
Ay mukemmel di birdaha okuyayım!! Sizi de kerhan olmaya davet ediyorum.
Davete icabet etmemek çok ayıp ona göre!!
1116 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Muhteşem roman bayıldım. Kerem Hande harika bir aşk romanı. Her kızın kaderine bir Kerem yazılsın bence .Yazarın eline sağlık. Ben böyle güzel aşk görmedim.Bu kitap okumayan bence çok pişman olur.Sevdiğim kitaplar arasında yerini buldu.
"Kerem Bey, evlenmeyi düşünüyor musunuz?"
Kerem'le Hande, birden arkaları dönük bir şekilde durduktan sonra yavaşça döndüler. Hande, Kerem'in gözlerine bakamıyordu. Kerem, elini Hande'nin belinden çekip kolunun üzerine getirerek kendine iyice çekti, deminden beri gayet ciddi konuştuğu gazetecilere hafifçe tebessüm etti. Hande'ye dönüp onun da attığı ürkek bakışla gülümsemesi artmış bir şekilde, gözlerini kapatarak tüm basının önünde Hande'nin alnından öptü. Hande, Kerem'in dudakları alnına değip öptüğünde küçük çaplı bir şaşkınlık ve şoktan sonra gözlerini kapattı.
Lale Sarhan
Agapi Yayınları

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Kış Masalı
Baskı tarihi:
Temmuz 2015
Sayfa sayısı:
1116
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059817059
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Agapi Yayıncılık
Birçok kişinin hayallerinde bile sahip olamadığı hayata sahip olan Kerem, hayatındaki en büyük savaşını Hande´yi gördüğünde verir. Bu savaş, onun son savaşı olmayacaktır. Hande, hayatın koşturmacası içerisinde, her şeyden habersiz, Kerem Sarper´le yaptığı röportaj sonrasında gelişen olaylarla şaşkındır. Artık sahip olunanları yeniden kazanmaya çalışmanın, inanmanın, güvenmenin, aşkın ve masalların zamanıdır. Herkes doğduğu mevsimi severmiş, bu yüzden sevmeler de mevsim mevsimmiş.
(Tanıtım Bülteninden)
 

Kitabı okuyanlar 113 okur

  • Theatalayzadee
  • sena karadag
  • Brunette
  • Nilgün Karaman
  • seher tekin
  • Zeynep Çakır
  • Sadiş
  • birdemetkitap
  • Hatice Boyacı
  • beyza ozyurek

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%0
14-17 Yaş
%13
18-24 Yaş
%21.7
25-34 Yaş
%30.4
35-44 Yaş
%17.4
45-54 Yaş
%17.4
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%91.1
Erkek
%8.9

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%43.6 (24)
9
%10.9 (6)
8
%5.5 (3)
7
%5.5 (3)
6
%14.5 (8)
5
%5.5 (3)
4
%5.5 (3)
3
%3.6 (2)
2
%0
1
%5.5 (3)