Kısa Kes

7,4/10  (17 Oy) · 
50 okunma  · 
12 beğeni  · 
840 gösterim
Masumiyetini yitirmiş bir adam, vahşi cinayetler işleyen bir katil... Kimliğini saklayabilen usta bir oyuncu ve her an, her yerde sizinle birlikte.

Gölgeler içinde kaybolmuş bir dedektif, kontrolden çıkmış yaşamlar... İçeriğini, gerçeğe daha yakın hale getiren psikolojik etkisi ile bütünlük sağlayan bir anlatı. Kısa ve öz bölümleri ile birlikte insanı sürükleyen ve buna ek olarak ince detaylara önem veren, dikkatli okuyucunun elinden düşüremeyeceği, heyecan verici bir roman...

Dedektif Geraldine Steel, kendini, bir anda katille birlikte oynadığı bir saklambaç oyununun içinde bulur. Katili bulmada kanıtların akılcı yöntemlerin yetersiz kaldığı yerde, dedektifin ince zekâsı ile birlikte, özellikle iç güdüsel yeteneği ön plana çıkar. Zamanla yarışmak ve katili yakalamak tek amaçtır.

Karşımızdaki insanların gerçek yüzlerinin, aslında gördüğümüzden farklı olduğunu hatırlatan bir roman.

"Kısa Kes" şık, birinci kalite bir suç romanı; psikolojik davranışların ve sağlam polisiye prosedürünün kusursuz bir harmanı... Emin olun Dedektif Geraldine Steel'i çok seveceksiniz."
-Jeffery Deaver-

"Russell, bir taraftan hayran kazanacağından emin olan, duygu yüklü ve sevecen bir kadın kahraman geliştirirken, diğer taraftan da küçük bir İngiliz topluluğunun dikkatli ve entrikalarla dolu bir portresini ortaya koymaktadır."
-Publisher's Weekly-

"Tek kelimeyle mükemmel! Leigh Russell'ın bu romanı nefesinizi kesecek."
-eurocrime.co.uk-

"Tam isabet! Muhteşem, usta işi, mükemmel bir gerilim."
-Watford Observer-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2011
 • Sayfa Sayısı:
  416
 • ISBN:
  9786056227530
 • Orijinal Adı:
  Cut Short
 • Çeviri:
  Hüseyin Topan
 • Yayınevi:
  Arvo Yayınları
 • Kitabın Türü:
elvan bağatur 
27 Şub 2016 · Kitabı okudu · 15 günde

Şimdiye dek okuduğum polisiye romanlar arasında en iyi kitaptı diyebilirim. Gerilim dolu okudukça heyecan verici, merak uyandırıcı bir eserdi.
Ayrıca Dedektif Geraldine Steel i çok sevdim o ince düşünen zekasına ve akılcı yöntemlerine hayran kaldım.

arzu amaç 
26 Nis 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Yazarın başka eserini okumamış olsaydım, diğer eserlerini de görmezden gelirdim sanırım. Sürükleyici bir polisiye hikaye, çeviri sayesinde maalesef mahvolmuş. Yazarın tanığımız karakteri müfettiş Geraldine Steel yine iş başında. Çeviriye katlanabilecekler için okunabilir.

Yasin KARADAĞ 
21 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Gerçekten güzel bir kitap gerilim heyecan tarzı okumayı sevenler okuyabilir güzel bir kitap.
Olayların heyecanına ayak uydurunca zamanın nasıl geçtiği anlaşılmıyor. :)

Feyzullah genç 
21 Ara 2014 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Zamanla unutulmaya mahkum kitaplardan. Daha sonra okuduğunuzu bile zor hatırlayabilirsiniz.

Beni bir türlü içine çekmeyi başaramadı bu kitap. Polisiye sevmeme rağmen, anlatımındaki basitlik yüzünden kitaptan etkilenemediğimi söyleyebilirim. Bir dedektifin cinayeti çözme aşamasında tuttuğu günlüğe benzeyen kurgusuyla benden yüksek puan almayı başaramadı.

Yasin Uslu 
05 Tem 20:16 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Katilin kitabın ilk sayfasında belli olduğu bir polisiye roman. Bu yüzden bence çekiciliği yok. Polisiye romanlar film tadında olduğu için okunabilir bir kitap. Onun dışında merak uyandıran veya heyecanlandıran hiçbir şey yok desem yanlış söylemiş olmam sanırım.

Şebnem ilarslan 
21 Oca 04:47 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 7/10 puan

İlk sayfalardan sonunu tahmin edebileceğiniz ,konusu sıradan bir polisiye roman.Çeviri problemi çok fazla bu da eksiklerinden, yine de sıkılmadan okuyabilinecek bir kitap.

mnbdhc jkdnch sö 
22 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 3 günde · 6/10 puan

Polisiye bir roman çok güzel diyemem ama okunabilir. Kitaptaki karakterler çok fazla o biraz kafa karıştırıyor polisiye roman sevenler için iyi.