Koruyucu Unearthly Serisi 1

8,3/10  (7 Oy) · 
14 okunma  · 
5 beğeni  · 
469 gösterim
Clara Gardner yarı melek olduğunu yeni öğrendi.
Damarlarında melek kanının akıyor olması onu insanlardan daha zeki, daha güçlü ve daha hızlı kılmakla kalmıyor, ona verilen bir görevle, bu dünyaya gönderilmesinin bir amacı olduğu anlamına da geliyor.
Ancak sorun şu ki bu görevin ne olduğunu kimse bilmiyor, öğrenmek de kolay değil.
Hayallerinde gördüğü bir orman yangını ve bir yabancı, onu yeni bir kasabaya, yeni bir okula götürüyor. Hayallerindeki çocuğu, Christianı gördüğü anda her şey hem bir anlam kazanıyor hem de bütün anlamını kaybediyor. Çünkü ortada, Claranın melek olmayan tarafını cezbeden bir başka erkek daha var: Tucker.
Clara, hiç bilmediği bu dünyada yolunu bulmaya çalışırken birden ortaya çıkan tehlikelerle yüzleşmek ve hiç istemediği seçimler yapmak zorunda kalıyor. Dürüstlük mü, ihanet mi? Aşk mı, görev mi? İyi mi, kötü mü?
Hayallerindeki yangın nihayet dindiğinde Clara kaderiyle yüzleşmeye hazır olacak mı?
Cynthia Handin yeni serisinin ilk kitabı olan Koruyucu, bir koruyucu melek olan Claranın, kurallara uymakla kalbinin sesini dinlemek arasında kalışını anlatan, bir aşk ve kader hikayesi.
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2011
 • Sayfa Sayısı:
  328
 • ISBN:
  9786050903720
 • Orijinal Adı:
  Unearthly
 • Çeviri:
  Berna Kılınçer
 • Yayınevi:
  Dex Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Deniz Atakan 
26 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Uzun zamandır melekler hakkında kitap okumuyordum. En son okuduğum Hush hush serisiydi sanırım... Malum vampirler gibi bu konunun da suyu çıkmıştı. Ama bu seri arada kaynamış, üzüldüm açıkçası... Kitabı bayağı beğendim ben... Oldukça akıcı bir anlatımı vardı, bir solukta bitti kitap... Karakterleri de sevdim, meleklere bakış açısını da sevdim. Kitabın sonuna kadar heyecanı ve gizem devam etti. Benim dw gönlüm en başından beri Tucker'dan yanaydı... Clara haklı yani... Ne zaman sevgili olacaklar diye dört gözle bekledim. Christian'ı niyeyse pek sevemedim ben ya... Onda hep bişeyler olduğundan şüpheleniyodum, Clara'ya kızıyordum, hatta bu çocuk yavru Kara melek kötü bu falan diyodum :) Neyse vizyon çok başka yollara sürükleyecek hepsini demek ki... Merakla 2.kitaba geçiyorum. Allah'tan beklemicem, kitap elimde var. İyi okumalar :)