Avcı (Melez Sözleşmeleri (Covenant) Serisi 5)

·
Okunma
·
Beğeni
·
2.011
Gösterim
Adı:
Avcı
Alt başlık:
Melez Sözleşmeleri (Covenant) Serisi 5
Baskı tarihi:
Ocak 2014
Sayfa sayısı:
368
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786050918502
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Sentinel
Çeviri:
Barış Emre Alkım
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Dex Yayınevi
Melez Sözleşmeleri'nden unutulmaz bir final!

Ölümlü dünya yavaş yavaş tanrıların yarattığı kaosa teslim olurken, Alexandria Andros, onu kendi yeteneklerinden şüpheye düşüren korkunç mağlubiyetin yaralarını bir an önce sarıp, savaşı sona erdirmek zorunda.

Alex ve sonsuz aşkı Aiden St. Delphi engelleri aşıp, tüm zamanların en tehlikeli tanrısını serbest bırakmak için Yeraltı'na giderken, ezeli düşmanlarına güvenmeliler.

Alex korkunç bir seçimle karşı karşıya: ya her şeyi ve ona güvenen herkesi imha edecek… ya da kendini.

New York Times ve USA Today'in çoksatan listelerinden uzun süre inmeyen Melez Sözleşmeleri; Melez, Safkan, Tanrı ve Apollyon'dan sonra beşinci kitap Avcı ile çarpıcı bir şekilde son buluyor!
(Tanıtım Bülteninden)
Bir serinin daha sonuna geldim
Nasıl desem böyle beklemiyordum bir garip hissediyorum kendimi
Hiç ama hiç beklediğim şeyler olmadı ama tek şeyi biliyordum oda Seth olayıydi. Seth i neden sevdiklerini iyi anladım yaptığı şey gerçekten harikaydı. Ama savaş yaşanılan şeyler nedense bana böyle garip geldi eksik desem haksızlık etmiş olurum sanırım ama garipti tek diyeceğim
Ama seri üçten sonra güzeldi sevdim çok duygusunu sevdim kitapta tek takıldığım nokta birleşme olduğu noktaydi bu muydu yani dedim öyle çok bahsedildi korkutucu gösterildi ama beklediğim gibi değildi ahahah orada çok güldüm tabi kendi yorumum özellikle Titan savaş tanrısı olmasa idi işleri kötüydü neyse sonu iyiydi hemde hayalimdekinden de
Üzücü ama her güzel şey gibi bu seri de bitti yeni kitaplar zamanı
"Bir melez iblis ordusuyla savaşmak mı dediniz? Lafı bile olmaz. Kudurmuş furilerle dalaşmak mı? Tutmayın beni... Yasak bir öpücük uğruna bir düzine kural çiğnemek mi? Yaptım, gitti. Ama gözlerimi açmak belli ki fazla geliyordu."

Maalesef en çok sevdiğim serinin de sonuna gelmiş bulunmaktayım. Tüm dünya bitirdi bir ben bitiremedim yahu bu seriyi... Azmettim ön siparişle aldığım kitabı aman seri bitmesin diye her seferinde erteledim ama kaçınılmaz son geldi ;) Son kitabı okudum ve seri tamamlandı.

Jen'in bir çok kitabını okudum. Lux serisini de okudum, o da sıradışı güzel bir seriydi ama ben Melez Sözleşmeleri'nde aldığım tadı hiç bir kitaptan alamadım. En, en sevdiğim fantastik serilerden biri oldu Melez Sözleşmeleri... Seri ilk kitaptan bambaşka yerlere ulaştı, bu artık sadece Alex'in savaşı değil tüm dünyanın savaşı oldu. Titanların Savaşı'nda olduğu gibi Tanrılar artık sırtlarını dönüp gidemediler çünkü bu herkesin savaşıydı. Ve Aiden, ahh Aiden ♡♡♡ yahuu bu Alex ne şanslı hatun... Artık ikisini okurken gözlerim pörtlediii ♡

"Frankenstein'a benziyorum."
"Çok güzelsin." ♥
"Saçı kuaförlük okulundan terk biri tarafından kesilmiş bir Frankenstein'a hem de."
Gözlerimiz yine buluştu. "Benim gözümde hiç şu ankinden güzel olmamıştın." ♥
"Gözlerini bir doktora göster sen."
Hafifçe gülümsedi. "Sen de kafanı göster."

Sonlarda yazar yüreğimi kocaman bir şekilde hoplatsa da pek heyecanlıydı. Son kitaba yakışır bir aksiyon yaşadık. Jen yine yıkıp geçmiş ortalığı, seviyorum bu kadını yaa... Beklediğime değdi. Bu arada hikaye Titanlar Serisi olarak Seth'in hikayesiyle devam etmekte, biz de Return'ün Türkçe'ye çevrilmesini beklemekteyiz ;) Fantastik severler hala okumadıysanız bu seriyi sakın kaçırmayın derim. Şiddetle tavsiye edilir. ♥♥♥ Herkese iyi okumalarr :):)
 • Fısıltı
  8.2/10 (1.014 Oy)855 beğeni3.410 okunma94 alıntı26.321 gösterim
 • Çığlık
  8.2/10 (648 Oy)557 beğeni2.560 okunma29 alıntı12.532 gösterim
 • Sessizlik
  8.4/10 (544 Oy)472 beğeni2.149 okunma32 alıntı8.423 gösterim
 • Final
  8.7/10 (467 Oy)400 beğeni1.799 okunma54 alıntı8.288 gösterim
 • Apollyon
  8.9/10 (70 Oy)60 beğeni213 okunma20 alıntı1.407 gösterim
 • Melez
  8.6/10 (99 Oy)79 beğeni294 okunma4 alıntı2.902 gösterim
 • Tanrı
  8.8/10 (72 Oy)61 beğeni229 okunma3 alıntı1.804 gösterim
 • Safkan
  8.7/10 (84 Oy)66 beğeni252 okunma4 alıntı1.472 gösterim
 • Alacakaranlık
  8.0/10 (1.354 Oy)1.088 beğeni7.185 okunma66 alıntı20.987 gösterim
 • Grinin Elli Tonu
  7.0/10 (868 Oy)650 beğeni3.667 okunma171 alıntı23.255 gösterim
yani bu son için ne söylenir bilemiyorum,harikaydı ..bir Aiden taraftarı olarak Seth bu kitapta kalbimi fethetti,resmen şok oldum ,bayıldım,Seth'i çok merak ediyordum ki onun kitabı da gelecekmiş :) güzel bir seriydi ,o derece güzellikle de bitti.tabii hala merak ettiklerim var keşke yan karakterlerin durumunu biraz daha aydınlatsaymış ama neyse ,bu haliyle bile çok güzeldi :)
Ah Jennifer ah... Bu kadar güzel yazmak zorunda mısın sen? Serinin son kitabı yine efsaneydi. Hiç beklemediğim şeyler oldu ama sonu yine bol duygulu ve mutlu ediciydi. Bu kadının yazdığı herşey okunur. Okuyun okutturun gari :)
Final kısmı dışında çok başarılıydı.Sonu da aceleye gelmiş gibiydi.Bir anda her şey değişti ama bu değişiklik - 5 kitaplık seride - 20 sayfa işlendi.
Bitti mi?! BİTTİ Mİ?!!! Nasıl biter. Olamaz. Ya çok iyiydi ama. Aiden ve Alex ah... Sonunda mutlu sona ulaşmışlardı ve puffff. Bitti. Ve benim de içimde her güzel kitap bittiğinde olduğu gibi çok ama cidden çok bunaltıcı olan o his beni deriiin bir boşluğa attı sanki. Cidden çok güzel bir kitap... Çok güzel bir son. Eğer fantastik seviyorsanız (Vampir Akademisi Serisini de beğenmişseniz ) bu kitabı kesinlikle okuyun. Bu arada bunu bitiren ve beğenen kişilere de Vampir Akademisi'ni tavsiye ederim.
kitabın esas oğlanı Aiden olmasına rağmen Aiden'ın ağırbaşlı ve mantık çerçevesi babacık tavırlarına karşılık Seth ve onun sempatik kişiliğinin fanlarının sesini duyar gibiyim. Alex'in ikisi arasındaki gitgelleri ve iblisler tarafından kuşatılmasını anlatan bu serinin okunmaya değer birçok yanı var. Alex karakteri ele avuca sığmayan laf dinlemez yaramaz karakteriyle kendini sevdirirken onun ve kitabın diğer karakterlerinin maceralarını okurken kendinizi çok iyi hissedeceksiniz. Bu serinin okunmasını herkese tavsiye ederim
Mükemmel mükemmel mükemmelll!!!!!!
Yani anlatabilmek için kelimelerimi samanlıktaki iğne gibi aramam gerekiyor. Aşık olduğum serinin son kitabı... kesinlikle daha çok ilgi görmeli ama böyle de iyi ^^ Yine kapak harika, yine muhteşem. Seth için içim burkulsa da Titan serisi ile onunla buluşacağımız için mutluyum :)
Bir seri daha bitti...
İlk kitaptan beri favorim olan Seth beni şaşırtmadı. Bir ara her ne kadar gıcık etse de, kendini çok güzel bir şekilde affettirdi.
Bana, sonu biraz geçiştirilmiş gibi geldi. Alex'i herkesle bir arada görmek isterdim.
Babasıyla olan kısımlar çok azdı. Her şey bittikten sonra da keşke tekrar bir araya gelebildiklerini görseydik.
Bunların dışında güzel bir final kitabıydı.
Güzel bir sonla biten bu seri uzun bir süre boyunca benim en sevdiğim kitaplarım arasındaki kütüphanemde ki en baş yerde kalmayı başarmıştır. Son kısmını bazen yeri gelir tekrar tekrar okuduğumu bilirim
MELEZ SÖZLEŞMELERİ ~AVCI = JENNIFER L. ARTMENTROUT
.
Eveeeet. Artık serinin sonuna geldik. Açıkçası içim biraz buruk. Seri bende güzel bir yer edindi. Çok güzel bir yer.
.
Kısaca spoiler vermeden anlatayım. Ares ile Alex savaşının hazırlıklarına şahit oluyoruz. Dünya da da Ares'in kaosu hüküm sürdürmekte. Safkanlar ve Melezler arasında artık bir ayırım söz konusu değil herkes Arese karşı bir oldu fakat Ares On iki 'den biri. Bu yüzden mesele onu öldürmek değil yok etmek. Hal böyle olunca yardıma ihtiyaç duyuyorlar ve burası kitabın şaşırtıcı kısımlarından biriydi. Beklenmedik bir yardım alıyorlar. Seth karakteri bildiğiniz gibi benim için ön planda. Fakat burda Seth çok daha farklı. İlk kitaplarda ki gibi değil, farklı bir pozisyonda. .
Kitapta beni en derinden etkileyen kısım Seth'in yaptığı fedakarlıktı. Öyle bir şey yapıyor ki ; iliklerinize kadar hissediyorsunuz. .
Sevmediğim tek kısım sonu oldu. Olaylar bir anda değişti. 5 kitabın finali 20 sayfadan fazla olmalı diye düşünüyorum.
.

Güzel bir seriydi. Lux serisini de sevmiştim ama bu bambaşka oldu benim için. Yunan mitolojisini uzaylı ırkına tercih ettiğim için belki de bilmiyorum. Umarım siz de benim kadar seversiniz. Bütün eleştirilerim ve yorumlarım mevcut. Okuyacak olanlara şimdiden iyi okumalar ️
.
#kitapsever #Reading #book #avci #jenniferlarmentrout #melezsözleşmeleri #kitapyorumum #kitaptavsiyesi #kitapalıntıları #bookstagram #bookstagramer #sentinel #kitapkurdu #kitapokumak #book #bookshelf #booklover #bookshelf #booktuber #bookphotography
"Aiden şimdi bile yanımda olmak için her şeyini riske atıyordu. İhtiyaç duyduğumda gücüm, beni sakinleştirebilecek biri gerektiğinde dostum, kanunlar önünde hep ondan aşağı olacağım bir dünya da dengim ve tanrılar biliyor ya, hayatımın aşkıydı."
Kimileri der ki,hayat sana limon verirse limonata yaparsın. Fakat hayat sana canına okumayı aklına koymuş,gözü dönmüş bir tanrı verirse savaşa hazırlanır,cennete gitmeyi umarsın.
Alexandria( Alex) Andros :D

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Avcı
Alt başlık:
Melez Sözleşmeleri (Covenant) Serisi 5
Baskı tarihi:
Ocak 2014
Sayfa sayısı:
368
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786050918502
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Sentinel
Çeviri:
Barış Emre Alkım
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Dex Yayınevi
Melez Sözleşmeleri'nden unutulmaz bir final!

Ölümlü dünya yavaş yavaş tanrıların yarattığı kaosa teslim olurken, Alexandria Andros, onu kendi yeteneklerinden şüpheye düşüren korkunç mağlubiyetin yaralarını bir an önce sarıp, savaşı sona erdirmek zorunda.

Alex ve sonsuz aşkı Aiden St. Delphi engelleri aşıp, tüm zamanların en tehlikeli tanrısını serbest bırakmak için Yeraltı'na giderken, ezeli düşmanlarına güvenmeliler.

Alex korkunç bir seçimle karşı karşıya: ya her şeyi ve ona güvenen herkesi imha edecek… ya da kendini.

New York Times ve USA Today'in çoksatan listelerinden uzun süre inmeyen Melez Sözleşmeleri; Melez, Safkan, Tanrı ve Apollyon'dan sonra beşinci kitap Avcı ile çarpıcı bir şekilde son buluyor!
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 207 okur

 • Neslihan Gedik
 • SB
 • KÜBRA
 • İrem ARIM
 • Kitapokurbiri
 • Candan Hamza
 • Huriye Koç Çolak
 • Selda Özkaya
 • cansu çiftçi
 • Seda Kaytanoğlu

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%4.1
14-17 Yaş
%6.2
18-24 Yaş
%42.3
25-34 Yaş
%28.9
35-44 Yaş
%12.4
45-54 Yaş
%4.1
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%2.1

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%94.2
Erkek
%5.8

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%49.3 (33)
9
%26.9 (18)
8
%17.9 (12)
7
%3 (2)
6
%0
5
%3 (2)
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0