Avcı Melez Sözleşmeleri (Covenant) Serisi 5

9,2/10  (42 Oy) · 
125 okunma  · 
36 beğeni  · 
1.535 gösterim
Melez Sözleşmeleri'nden unutulmaz bir final!

Ölümlü dünya yavaş yavaş tanrıların yarattığı kaosa teslim olurken, Alexandria Andros, onu kendi yeteneklerinden şüpheye düşüren korkunç mağlubiyetin yaralarını bir an önce sarıp, savaşı sona erdirmek zorunda.

Alex ve sonsuz aşkı Aiden St. Delphi engelleri aşıp, tüm zamanların en tehlikeli tanrısını serbest bırakmak için Yeraltı'na giderken, ezeli düşmanlarına güvenmeliler.

Alex korkunç bir seçimle karşı karşıya: ya her şeyi ve ona güvenen herkesi imha edecek… ya da kendini.

New York Times ve USA Today'in çoksatan listelerinden uzun süre inmeyen Melez Sözleşmeleri; Melez, Safkan, Tanrı ve Apollyon'dan sonra beşinci kitap Avcı ile çarpıcı bir şekilde son buluyor!
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2014
 • Sayfa Sayısı:
  368
 • ISBN:
  9786050918502
 • Orijinal Adı:
  Sentinel
 • Çeviri:
  Barış Emre Alkım
 • Yayınevi:
  Dex Yayınevi
 • Kitabın Türü:
PINAR DEĞİRMENCİ 
14 Oca 16:48 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 8/10 puan

Bir serinin daha sonuna geldim
Nasıl desem böyle beklemiyordum bir garip hissediyorum kendimi
Hiç ama hiç beklediğim şeyler olmadı ama tek şeyi biliyordum oda Seth olayıydi. Seth i neden sevdiklerini iyi anladım yaptığı şey gerçekten harikaydı. Ama savaş yaşanılan şeyler nedense bana böyle garip geldi eksik desem haksızlık etmiş olurum sanırım ama garipti tek diyeceğim
Ama seri üçten sonra güzeldi sevdim çok duygusunu sevdim kitapta tek takıldığım nokta birleşme olduğu noktaydi bu muydu yani dedim öyle çok bahsedildi korkutucu gösterildi ama beklediğim gibi değildi ahahah orada çok güldüm tabi kendi yorumum özellikle Titan savaş tanrısı olmasa idi işleri kötüydü neyse sonu iyiydi hemde hayalimdekinden de
Üzücü ama her güzel şey gibi bu seri de bitti yeni kitaplar zamanı

haribu 
21 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

yani bu son için ne söylenir bilemiyorum,harikaydı ..bir Aiden taraftarı olarak Seth bu kitapta kalbimi fethetti,resmen şok oldum ,bayıldım,Seth'i çok merak ediyordum ki onun kitabı da gelecekmiş :) güzel bir seriydi ,o derece güzellikle de bitti.tabii hala merak ettiklerim var keşke yan karakterlerin durumunu biraz daha aydınlatsaymış ama neyse ,bu haliyle bile çok güzeldi :)

Deniz Atakan 
26 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Bir melez iblis ordusuyla savaşmak mı dediniz? Lafı bile olmaz. Kudurmuş furilerle dalaşmak mı? Tutmayın beni... Yasak bir öpücük uğruna bir düzine kural çiğnemek mi? Yaptım, gitti. Ama gözlerimi açmak belli ki fazla geliyordu."

Maalesef en çok sevdiğim serinin de sonuna gelmiş bulunmaktayım. Tüm dünya bitirdi bir ben bitiremedim yahu bu seriyi... Azmettim ön siparişle aldığım kitabı aman seri bitmesin diye her seferinde erteledim ama kaçınılmaz son geldi ;) Son kitabı okudum ve seri tamamlandı.

Jen'in bir çok kitabını okudum. Lux serisini de okudum, o da sıradışı güzel bir seriydi ama ben Melez Sözleşmeleri'nde aldığım tadı hiç bir kitaptan alamadım. En, en sevdiğim fantastik serilerden biri oldu Melez Sözleşmeleri... Seri ilk kitaptan bambaşka yerlere ulaştı, bu artık sadece Alex'in savaşı değil tüm dünyanın savaşı oldu. Titanların Savaşı'nda olduğu gibi Tanrılar artık sırtlarını dönüp gidemediler çünkü bu herkesin savaşıydı. Ve Aiden, ahh Aiden ♡♡♡ yahuu bu Alex ne şanslı hatun... Artık ikisini okurken gözlerim pörtlediii ♡

"Frankenstein'a benziyorum."
"Çok güzelsin." ♥
"Saçı kuaförlük okulundan terk biri tarafından kesilmiş bir Frankenstein'a hem de."
Gözlerimiz yine buluştu. "Benim gözümde hiç şu ankinden güzel olmamıştın." ♥
"Gözlerini bir doktora göster sen."
Hafifçe gülümsedi. "Sen de kafanı göster."

Sonlarda yazar yüreğimi kocaman bir şekilde hoplatsa da pek heyecanlıydı. Son kitaba yakışır bir aksiyon yaşadık. Jen yine yıkıp geçmiş ortalığı, seviyorum bu kadını yaa... Beklediğime değdi. Bu arada hikaye Titanlar Serisi olarak Seth'in hikayesiyle devam etmekte, biz de Return'ün Türkçe'ye çevrilmesini beklemekteyiz ;) Fantastik severler hala okumadıysanız bu seriyi sakın kaçırmayın derim. Şiddetle tavsiye edilir. ♥♥♥ Herkese iyi okumalarr :):)

Şule ALTAN 
05 Şub 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Final kısmı dışında çok başarılıydı.Sonu da aceleye gelmiş gibiydi.Bir anda her şey değişti ama bu değişiklik - 5 kitaplık seride - 20 sayfa işlendi.

sümeyye kip 
20 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

kitabın esas oğlanı Aiden olmasına rağmen Aiden'ın ağırbaşlı ve mantık çerçevesi babacık tavırlarına karşılık Seth ve onun sempatik kişiliğinin fanlarının sesini duyar gibiyim. Alex'in ikisi arasındaki gitgelleri ve iblisler tarafından kuşatılmasını anlatan bu serinin okunmaya değer birçok yanı var. Alex karakteri ele avuca sığmayan laf dinlemez yaramaz karakteriyle kendini sevdirirken onun ve kitabın diğer karakterlerinin maceralarını okurken kendinizi çok iyi hissedeceksiniz. Bu serinin okunmasını herkese tavsiye ederim

Elif 
03 Kas 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bitti mi?! BİTTİ Mİ?!!! Nasıl biter. Olamaz. Ya çok iyiydi ama. Aiden ve Alex ah... Sonunda mutlu sona ulaşmışlardı ve puffff. Bitti. Ve benim de içimde her güzel kitap bittiğinde olduğu gibi çok ama cidden çok bunaltıcı olan o his beni deriiin bir boşluğa attı sanki. Cidden çok güzel bir kitap... Çok güzel bir son. Eğer fantastik seviyorsanız (Vampir Akademisi Serisini de beğenmişseniz ) bu kitabı kesinlikle okuyun. Bu arada bunu bitiren ve beğenen kişilere de Vampir Akademisi'ni tavsiye ederim.

Bassy Kunt 
20 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Mükemmel mükemmel mükemmelll!!!!!!
Yani anlatabilmek için kelimelerimi samanlıktaki iğne gibi aramam gerekiyor. Aşık olduğum serinin son kitabı... kesinlikle daha çok ilgi görmeli ama böyle de iyi ^^ Yine kapak harika, yine muhteşem. Seth için içim burkulsa da Titan serisi ile onunla buluşacağımız için mutluyum :)

Doğa 
05 Mar 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Bu tarz kitaplar içinde en güzel final yapan serilerden diyebilirim. Son kısım biraz aceleye gelmiş olsa da, kitap bütünüyle çok iyi bir kurguyla bitirdi seriyi.

Kitaptan 2 Alıntı

Meryem Özalp 
01 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Aiden şimdi bile yanımda olmak için her şeyini riske atıyordu. İhtiyaç duyduğumda gücüm, beni sakinleştirebilecek biri gerektiğinde dostum, kanunlar önünde hep ondan aşağı olacağım bir dünya da dengim ve tanrılar biliyor ya, hayatımın aşkıydı."

Avcı, Jennifer L. ArmentroutAvcı, Jennifer L. Armentrout