Melez Melez Sözleşmeleri (Covenant) Serisi 1

8,7/10  (60 Oy) · 
179 okunma  · 
46 beğeni  · 
1.995 gösterim
Hematoi ırkı, tanrılarla yaratıkların soyu. İki Hematoi çocuğu Safkan sayılıyor ve tanrısal güçlere sahip oluyor. Hematoilerle ölümlülerin çocukları olan Melezlerde ise bu güçler yok. Bu melezlerin sadece iki seçeneği var: eğitimli birer Avcı olup iblis avlayabilir ya da Safkanların evlerinde kölelik yapabilirler.

Bir Melez olan Alexandria, yaşamını tuvalet temizleyerek geçirmek yerine tehlikeye atmaya razı ama bunu da yüzüne gözüne bulaştırabilir. Avcılık öğrencilerinin uyması gereken belli kurallar var. Alex'in bu kuralların hepsiyle başı dertte ama en fazla birinci kural onun için büyük sorun:

Safkanlarla Melezler arasında ilişki yasak.

Ne yazık ki Alex, Safkan Aiden'a çok fena âşık. Ancak bu aşk onun tek büyük sorunu değil; daha büyük bir sorun, okuldan mezun olana kadar hayatta kalmak ve bir Avcı olmak. Görevinde başarısızlığa uğrarsa ölümden ya da kölelikten de kötü bir son onu bekliyor: bir iblise dönüşmek ve Aiden'ın avı olmak.

Daha korkunç bir şey düşünülebilir mi?

Melez, Yunan Mitolojisine bambaşka bir bakış açısı kazandırıp dünyada büyük yankı uyandıran Melez Sözleşmeleri serisinin ilk kitabıdır.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2012
 • Sayfa Sayısı:
  340
 • ISBN:
  9786050905809
 • Orijinal Adı:
  Half-Blood
 • Çeviri:
  Bilge Zileli Alkım
 • Yayınevi:
  Dex Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Berfin Arzu 
20 May 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Gerçekten hayatımda okuduğum en iyi serilerden biri. Çok güzel bir anlatımla, iyi bir kurguyla karşımıza çıkıyor. Bazı kardeşlerim Vampir Akademisine benzetmiş. Aldanmayın arkadaşlar. Bir okulda geçen her kitap vampir akademisine benzeyecekse piyasanın yarısı vampir akademisinden esinlenmiş. İlk başlarda acaba gerçekten benziyor mu dedirtiyor ama alakası yok. Bambaşka. İki seriyi de okumuş biri olarak gönül rahatlığıyla söyleyebilirimki çok daha özgün, başarılı bir seri. Hoş Vampir Akademisinin Rose'un yeri de bende ayrıdır. Ama nolur etrafta konuşanlara aldanıp hata etmeyin. Şans verin, pişman olamayacaksınız

Ümmühan aydemir 
29 Mar 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Lux serisine bayıldığım için bu seriye de biran önce başlamak istiyorum ah bu kitaplar keşke bu kadar pahalı olmasalar :/

Burcu Piri 
25 Oca 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

kitabı okumadan öncede yunan mitolojisine zaten hep bir ilgim vardı hatta en çok Poseidon'u severdim ama kitabı okuduktan sonra diyorum ki Apollon bir numara.

PINAR DEĞİRMENCİ 
08 Oca 18:57 · Kitabı okudu · 1 günde · 7/10 puan

Yeni bir seriye başladım. Araya bir kaç kitap alıyorum sonra fantastik kitaplarına dönüş yapıyorum
Şimdi gelelim kitaba çok beğenilen bir seriymis sanırım ama ben çok çok beğenmedim tamam güzel bir seri ama beni çok etkilemedi şimdi kızlar kızacak
Niyse aideni sevdim sadece oda şöyle sevdim nedense sönük bir karekter gibi yazılmış ama herseyde etkili bir hali olmasını
Kızımız yine önemli biri ve iki aşk arasında kalacak eminim
Özelikle iki iyi çocuk olayina acaip gıcığım Seth o bir Apollon hemde en seksisinden ve Seth ve Alex birbirini tamamlayan kişiler
Hadi oradan dedim ama diğer kitaplar hep bunun üzerinden gidecekmis onu da görünce böyle hevesim söndü ama okuyacağim tabiki.
Tanrılar iblisler Avcılar konu olarak sevdim ama his olarak daha alamadım birsey lux serisinde böyle değildi sanırım çok hissederek okumuştum uzaylı bile olsalar
Neyse bizim melez Alex bakalım neler yapacak seriye devam

Elif 
29 Eki 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Kitabı ne kadar sürede okuduğumu bile bilmiyorum çünkü diğer serinin diğerkitabına başlamam dakikalarımı almadı. Bir solukta bitti kitap. Kısa olduğundan değil nefesinizi kestiğinden. Kesinlikle harika. Hele ki benim gibi bir fantastik kitap hayranı için. Kısaca anlatmam gerekirse, Alex bir melezdir ve 3 yıl önce annesiyle beraber Akit'ten kaçıp ölümlülerin dünyasına karışmıştır fakat bu uzun sürmez annesinin ölümünden birkaç gün sonra bir iblis saldırısında avcılarla karşılaşır ve tekrar Akit'e döner. Melezler için iki seçenek vardır: Avcı olmak ya da köle olmak. Alex eğitimine devam edebilmek için kurallara uyum sağlamalıdır ve Alex genelde kural tanımaz bir kızdır. Bunun yanında onu çok farklı olaylar da beklemektedir.

Zuhal TEYFUR 
08 Nis 21:12 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Melez sözleşmelerinin ilk kitabı olan melez, cidden çok iyi yazılmış ve betimlemeleri de çok iyi. Ben bir fantastik kitap canavarı olarak seriyi defalarca okudum ve her okuduğumda ayrı bir zevk alıyorum. Ahhh zavallı Alex (Alexandria ) ve Aiden. İlk kitap olaylarin en başında baslamiyor ama zamanla Alex in hayatının öncesi ve sonrası hakkında okkalı fikirler ediniyorsunuz. Tahmin edeceğiniz üzere 3 yıllık bir aradan sonra pek hoş olmayan bir karşılaşmanın ardından karşılıklı olarak aralarındaki aşkı ve birbirleri için özellikle Aiden in Alex için yaptıkları göz yasartan cinsten . . Ahhh ve tabiki ben tüm seride hıçkıra hıçkıra agladim yani. Okuyun !!!

Rose Rutherford 
27 Haz 06:22 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kitap yunan mitojisiyle bağlantılı. Hem kurgusu hem de anlatım şekli harika.
Yazar her zamanki gibi duyguları, olayları ve nesneleri anlatırken başarılı kelime ve cümle seçimleri yapmış.
Ayrıca yunan mitolojisine ilgi duyuyorsanız kesinlikle okumanız gereken bir seri.

sümeyye kip 
20 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

kitabın ilk sayfasından itibaren heyecan başladı. Alex'in asi ama yetenekli bir avsı olmasına karşı minik kız çocuğu tavırları ve Aiden'a olan aşkı sizi yakıp kül edecek nitelikte. Bu kitapta da diğer fantastik serilerde göreceğiniz gibi iki farklı ırk ve bunların arasında hşyerarşik bir alt-üst ilişkisi ve bu ırklar arasındaki yasak aşk ve tabikiş düşman ırklar ile savaşlar anlatılıyor. Kitapta tanrısal ögeler çok fazla. Hatta tamamen yunan tanrıları üzerine kurulmuş bir seri diyebiliriz. Peki seriyi okuyun ve favori tanrınızı seçin :)

Bassy Kunt 
20 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

En az 5 kere okuduğum serinin ilk kitabı. Hayır her defasında bıkmak istiyorum... olmuyor. Gerek kapağı gerek çevirisi gerek yazımı gerek karakterleri (Team Aiden)... anlatılmaz yaşanır cinsten. Tüm seriyi toptan alın kendinizi seri aralarındaki o hasret ve acıdan kurtarın derim :)

Meryem Özalp 
29 Haz 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

ah bu kadın ve kitapları sanırım en sevdiğim.. daha bekleyen bir lux serisi var ama okumaya kıyamıyorum bitsin istemiyorum :)
çook güzel bir seriydi herkese tavsiye ederim.. Seth çatlağına ve Aiden karizmasına bayılacaksınız :)

2 /

Kitaptan 3 Alıntı

Burcu Piri 
25 Oca 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Üçlü seks yapalım falan demiyorum ki. Gizlice kafeteryaya gidelim,yiyecek,içecek bir şeyler alalım,sonra da film izleyelim,diyorum."
Kafamı yastıktan kaldırdım."Kahretsin, üçlü önermiyor musun? Hayatım bitti."

Melez, Jennifer L. Armentrout (Sayfa 153)Melez, Jennifer L. Armentrout (Sayfa 153)
Yeşim Temiz 
12 Tem 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

"Biz de onun kıçını öpmüyorduk." Kaşlarını çattı, püreyi avuçlayıp kaldırırken.
Dudaklarımı büzdüm. "Bana hiç öyle görünmedi."
"Her neyse," Caleb bir ıslık öttürdü. "Yani, vay canına. Yirmi beş iblis öldürmüş. Dört elementin hepsini, artı beşincisini kontrol edebiliyor...Beşinci element, Alex. Evet, onun kıçını bütün gün öpebilirim."

Melez, Jennifer L. ArmentroutMelez, Jennifer L. Armentrout
Meryem Özalp 
29 Haz 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

"Bir daha bu kadar salakça bir şey söylersen seni uykunda boğarım."

Altın kaşları kalktı. "Küçük Alex, birlikte yatmamızı mı teklif ediyorsun?"

O sonuca nasıl vardığına hayret etmiştim. Havluyu indirdim. "Ne? Hayır!"

"Yatakta yanımda yatmadıkça beni nasıl boğabilirsin ki?" Pis pis güldü. "Bir düşün bakalım."

Melez, Jennifer L. ArmentroutMelez, Jennifer L. Armentrout