Obsidiyen Lux Serisi 1

8,7/10  (145 Oy) · 
397 okunma  · 
116 beğeni  · 
3.265 gösterim
Her şeye yeniden başlamak çok berbat.

Annemle birlikte Batı Virginia'ya taşındığımızda, kendimi
sıkıcı işlere adamıştım, ta ki tüyler ürpertici yeşil gözleri ve
kaslı vücuduyla yan komşumuz karşımda dikilene kadar.
Ama işler tahmin ettiğiniz gibi gitmedi.

O, ağzını açtı.

Daemon hem kabaydı hem de kendini beğenmiş bir pislikti.
Birbirimizden hoşlanmamıştık. Tam hikâye burada bitiyordu
ki bir kazaya uğradım ve Daemon zamanı dondurarak beni
kurtardı.

Yakışıklı uzaylı komşum üzerimde bir iz bırakmıştı.

Yanlış okumadınız. O, bir uzaylı. Daemon ve kız kardeşinin
yeteneklerini çalmak isteyen düşmanları vardı ve Daemon'ın
bıraktığı iz bütün düşmanları başıma toplamıştı.

Bu korkunç durumdan canlı kurtulmak içinse tek yapmam
gereken üzerimdeki uzaylı izi etkisini yitirene kadar
Daemon'ın yanından ayrılmamaktı.

"Obsidiyen'e bayıldım. Romanı bir gecede bitirmeye, kendinizi
Daemon'a kaptırmaya ve serinin ikinci kitabı için sabırsızca
beklemeye hazır olun."
-Deborah Cooke, The Dragon Diaries-

"Daemon ve Katy, ateşle barut gibi. Her bölüm nefesinizi kesecek ve dahası için yalvaracaksınız."
-Jus Accardo, Touch-

"Armentrout'un yeni serisinin ilk kitabı başından sonuna hiç
azalmayan bir heyecanla akıp gidiyor."
-RT Book Reviews-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2012
 • Sayfa Sayısı:
  360
 • ISBN:
  9786050911909
 • Orijinal Adı:
  Obsidian
 • Çeviri:
  Bilge N. Zileli Alkım
 • Yayınevi:
  Dex Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Ceylan 
26 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Etrafımda olan bu lux serisi çılgınlığını hep görmezden gelip bu kitabı okuma hevesini bir türlü alamamıştım fakat en sonunda okuma fırsatım oldu. Açıkçası kitap beklediğimden daha iyi çıktı. Yazarın anlatım tarzını üslubunu çok beğendim. Öyle ki bazı kitaplardaki gibi saçma sapan konuları uzatarak anlatmamış olayları sıkıcı bir hale sokmamış ve gerçekten komik sahnelerle doluydu. Yuzumde hep bir gülümseme yada kalbimde bir heyecanla sayfaları okudum. Nasıl bittiğini anlayamadığım bir akıcılık vardı. Kitabı okurken aklıma smallville den superman sahneleri ve alacakaranlık sahneleri canlandı. Uzaylı tasviri bence çok başarılı değil komik gibi ama kitabın sempatikliğine eksi katmamış bana göre. Okurken güzel vakit geçirdiğim, heyecanı duşurmeden devam ettiren bu kitabı tavsiye ediyorum. Tatlı bir fantastik kitap hoşunuza gidebilir. İyi okumalar

FATMA AKSU 
17 Tem 16:03 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

Fantastik, Bilim kurgu ve Romantik tarzda serinin ilk kitabı, Luxenler ve Arumlar ismin de iki uzaylı ırk dünyada yaşıyor. Daemon da Luxenler den biri, baş karakterimiz oluyor kendileri. İnsan olan Katy Deamon'lara komşu oluyor ve yolları kesişiyor. İkisi de birbirinden etkileniyor. Ve daha sonra olaylar başlıyor.

Kitap bitti, fakat bende eriyip bittim :) Sürekli ertelediğim ve başka kitaplara yöneldiğim için kendime çok kızdım :D Katy'nin ve Daemon'ın atışmaları falan çok güzeldi gerçekten uzun zamandır böyle bir seri'ye hayran olmamıştım.
Bekle beni Oniks :))

sessiz kadın 
28 Oca 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Aslında bakarsanız ilk basta bu kitabı okuyayım mı okumayayaımmı diye tereddüt etmistim. Sonra okumaya başladıkca icimi bi sıcaklık sardı. En nefret ettigim sey yazarın kitabı yarıda kesip devamını okumamız için bizi geriye kalan kitapları okumamız icin teşvik etmesi . yinede okumanızı tavsiye ederim . ilk başta sacma diyeceksiniz ama düşündugunuz gibi degil.

Librarian 
09 Eki 2014 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Armentrout'un Lux serisi fantastik romanlar arasında en beğendiklerimden birisidir. Kırk yıl düşünsem kalkıp da bir gün baş kahramanları uzaylı olan romanlar okuyacağım aklıma gelmezdi. Ama okudum işte. Yine olsa yine yaparım:)Evet gelelim serimize.Baş kahramanımız haliyle yine sıradan bir insan evladı olan Katy adında bir kız. Annesi ile başka bir yere taşınmalarının ardından kitaplarından, çiçeklerinden ve yorum portallarından örülü hayatı yan komşularıyla tanışması üzerine hızlıca değişir. Abi-kardeş yaşayan komşularının kapısını çalması ile karşısına çıkan mükemmellik abidesi abi (Daemon) Katy'nin hayatını hızlı bir şekilde asla aklına gelmeyecek olaylar örgüsünün içine çeker. Evet kısaca olayların temeli ve başı bu şekilde. Daemon'ımız anladığınız üzere uzaylı erkek kahramanımız ve bir süre sonra da Katy ile aralarında ciddi boyutta bir aşk başlayacak. Bu seride neyi sevdim derseniz... En başta Katy ve Daemon arasındaki ilişkinin işleniş sürecine bayıldım. Daemon türünü ve kardeşini korumak adına biraz da kasıtlı bir şekilde uzun bir süre karşımıza odunun dik alası bir imaj çizerek çıkıyor. Ama geri planda yüreğinde ağır ağır ve istemeye istemeye Katy'e karşı duygular gelişiyor. Bu süreç çok güzel anlatılmıştı. Ardından uzaylı gibi zor bir doğaüstü kahraman anlatımı için hiç yadırgama yaşamayacağınız güzel bir kurgu yapılmış seride. Hadi canım sende dedirtmemiş yazar serinin hiçbir kitabında. Mantık hatası yapmamış. Şimdi serinin son kitabı yayınlandı. Elimdekiler biter bitmez onu okuyacağım. Ama her kitabın sonunda hemen diğerini okumak isteyeceğinize garanti veriyorum. Bir de yazarın seriyi uzatmak adına lüzumsuzluk yapmamasını da çok takdir ettiğimi belirtmek isterim.Malumunuz piyasa kısa yoldan tutturmuşken devam edeyimci bir sürü yazarın lüzumsuz kitabıyla dolu. Son bir şey; Dex'i kapak tasarımı konusunda kınıyorum. Tasarımcısına kapağı hazırlamadan önce hiç olmazsa kahramanlara ilişkin bir kaç tasvire göz atmasını tembihleyebilir mi acaba? Bu kitap da Katy'nin hiç olmazsa yüzü gözükmüyor da insanın tadını kaçırmıyor. Diğer serilerin kapaklarında Katy sanki 35-40 yaşında bir kadınmış gibi çizilmiş ve kızın ne yaşını ne de kişiliğini ifade eden en ufak bir hava katılmamış. Seriyi kapaklarına bakmadan okumanız tavsiye edilir.

Kübra 
09 Şub 22:31 · Kitabı okudu · 1 günde · 6/10 puan

Yazarın kitapları için genel bir durum haline gelmiş klişelik ve basitlik hissi bu kitapta da mevcut. Ancak yazarın yine pek çok kitabında olduğu gibi kitap da zevkle okunuyor, çabucak bitiyor, devamını merak ettiriyor ve ilerledikçe pürüzler kaybolmaya başlıyor. Karakterlerin atışmaları kitabın en keyifli özelliğiydi bence.

El yum 
24 Tem 01:53 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Bu kitabı bana uzun zaman önce bir arkadaşım önermişti ve o zamanlar kitap okumayı çok sevmiyordum. O an gaza gelip başliyim bari dedim ve deyiş o deyiş bir daha da elimden kitap ayırmadım.
Bu yüzden Lux serisinin yeri bende çok ayrıdır.
Kitap ise konusu bakımından fantastik bir ütopya, uzaylılar ( yeşil ve kocaman kafalı olanlardan değil) ve tabiki de aşk içeriyor. Serinin diğer kitaplarına göre Obsidiyen bir tanıtım kitabı gibi kalıyor. Kat' in büyük sırrı öğrenme aşamasını anlatıyor. Ama sıkıcı veya zorlama gibi gelmedi bana. Büyük bir hevesle okumuştum ve her elime alıp sevdiğim sahneleri okurken hala heyecanlanırım.

Burcu Piri 
25 Oca 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

daha önce uzaylılarla ilgili bir kitap okumadığım için ilk başta biraz tereddütte kalarak okuduğum bir kitaptı ama daha sonra ne kadar yanıldığımı anladım.bu kitap bir harika.

Aleyna Yılmaz 
25 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

İlk defa uzaylılardan bahseden bir kitap ve gerçekten çok beğendim. Kesinlikle okumalısınız. Heyecanlı bir şekilde ilerliyor. Ve simdi Oniks e başlıyorum. Okumalısınız. :)

cassawdra 
01 May 2016 · Kitabı okudu · 2/10 puan

kitabın konusu güzeldi ama yazarın dili gerçekten berbattı keşke okumasaydım dediğim kitaplardan biri oldu yazar okura duyguları geçiremiyor ve anlatımı sıradandı

3 /

Kitaptan 30 Alıntı

Hush Hush 
10 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Oldum olası kendimi kitapların arasında kaybederdim. Kitaplar her zaman memnuniyetle balıklama atladığım, bir kaçış yolu olmuştu.

Obsidiyen, Jennifer L. Armentrout (Katy)Obsidiyen, Jennifer L. Armentrout (Katy)
Esma Tezgi 
17 Nis 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

"Neden bu kadar dangalaksın?" Sözcükler, iyice düşünmeden ağzımdan dökülüvermişti.
"Herkes bir konuda uzmanlaşmalı, değil mi?"
"Şey, harika bir iş çıkarıyorsun."

Obsidiyen, Jennifer L. ArmentroutObsidiyen, Jennifer L. Armentrout

Dudakları bir gülümsemeyle aralandı. "Meydan okumaları severim,biliyorsun değil mi?"
Belli belirsiz güldüm, sonra ona hareket çekerek veda ettim,kapıya yürüdüm.
"Ben de severim Daemon. Ben de."

Obsidiyen, Jennifer L. Armentrout (Sayfa 338)Obsidiyen, Jennifer L. Armentrout (Sayfa 338)
Yeşim Temiz 
14 Tem 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

"Oldum olası kendimi kitapların arasında kaybedebilirdim. Kitaplar her zaman memnuniyetle balıklama atladığım, bir kaçış yolu olmuştu."

Obsidiyen, Jennifer L. ArmentroutObsidiyen, Jennifer L. Armentrout
Aleyna Yılmaz 
 25 Eyl 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Hoşlanıyor musun?
"Benden hoşlanmıyorsun, değil mi?"
Tereddüt ettim. "Öyle bir şey yok Daemon. Seni... sevmek zor. Seni anlamak zor."
"Seni de." dedi, gözleri kapalıydı, yüzünde rahat bir ifade vardı. "İmkânsızı kabul ettin. Kız kardeşime ve bana karşı iyisin, hem de itiraf ediyorum, sana hıyarlık etmeme rağmen. Dün hemen evden dışarı koşup bütün dünyaya bizi anlatabilirdin ama yapmadın. Bir de benim saçmalıklarıma katlanmıyorsun," diye ekledi, hafif bir kahkahayla. "Bu huyuna bayılıyorum."
Vay canına. Bir dakika. "Benden hoşlanıyor musun?"
"Sonraki soru?" dedi.

Obsidiyen, Jennifer L. Armentrout (Sayfa 194)Obsidiyen, Jennifer L. Armentrout (Sayfa 194)
Şule ALTAN 
15 Kas 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Ellerini duvardan aşağıya kaydırıp kalçalarımın yanında durdurdu.
Daemon: "Bence hiç aklından çıkmıyorum. Bir an bile."
Katy: "Aklını kaçırmışsın sen" Nefes nefese iyice duvara yaslandım.
Daemon: "Hatta muhtemelen benimle ilgili hayaller kuruyorsun." Bakışlarını dudaklarıma indirdi. Dudaklarımın aralandığını hissediyordum. "Bahse varım, ismimi defalarca defterlerine yazıyorsun, etrafına da küçük bir kalp çiziyorsun."
Güldüm.
Katy: "Ancak rüyanda Daemon. Düşüneceğim en son kişisin."

Obsidiyen, Jennifer L. ArmentroutObsidiyen, Jennifer L. Armentrout
Şule ALTAN 
15 Kas 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Katy: "O halde neden dışarı çıkmak istedin?" Taşı silkeledim ve sandaletimi geri giydim. "Cevap vermekten kaçmak çok eğlenceli olduğu için mi?"

Daemon: "Şey, kızdığında yanaklarının pempeleştiğini izlemek keyifli de ondan."
Ona dik dik baktım.

Daemon: "Hastalıklı olsa da sinirlenmeni izlemeyi seviyorum ama bunun yanı sıra başka soruların olacağını da tahmin ettim."

Obsidiyen, Jennifer L. ArmentroutObsidiyen, Jennifer L. Armentrout

Sana bir şey olmasına izin vermeyeceğim.
Göğsüm kabardı. Dokunuşu beni yakıp kavuruyordu. O sözler beni ezici ve umulmadık bir arzuyla doldurmuştu. Onun yanında olmak bana kendimi iyi hissettiriyordu.

Obsidiyen, Jennifer L. ArmentroutObsidiyen, Jennifer L. Armentrout
Şule ALTAN 
15 Kas 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Katy: (iç ses)
Ondan hoşlanıyor muydum?
Belki.
Onu çekici buluyor muydum?
Kesinlikle.

Obsidiyen, Jennifer L. ArmentroutObsidiyen, Jennifer L. Armentrout
Emine 
01 Mar 18:18 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Katy:Evet, ama.. kimi istiyordu?
Daemon: Sapık bir katile lastiğini değiştirmesine yardım edecek kadar aptal bir kızı belki_
Katy: Amma aşağılıksın. Sana bunu... söyleyen oldu mu hiç?
Daemon:Ah kedicik, kutlu hayatımın her bir gününde hem de.

Obsidiyen, Jennifer L. Armentrout (Dex)Obsidiyen, Jennifer L. Armentrout (Dex)
3 /