Adı:
Obsidiyen
Alt başlık:
Lux Serisi 1
Baskı tarihi:
Aralık 2012
Sayfa sayısı:
360
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786050911909
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Obsidian
Çeviri:
Bilge N. Zileli Alkım
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Dex Yayınevi
Her şeye yeniden başlamak çok berbat.

Annemle birlikte Batı Virginia'ya taşındığımızda, kendimi
sıkıcı işlere adamıştım, ta ki tüyler ürpertici yeşil gözleri ve
kaslı vücuduyla yan komşumuz karşımda dikilene kadar.
Ama işler tahmin ettiğiniz gibi gitmedi.

O, ağzını açtı.

Daemon hem kabaydı hem de kendini beğenmiş bir pislikti.
Birbirimizden hoşlanmamıştık. Tam hikâye burada bitiyordu
ki bir kazaya uğradım ve Daemon zamanı dondurarak beni
kurtardı.

Yakışıklı uzaylı komşum üzerimde bir iz bırakmıştı.

Yanlış okumadınız. O, bir uzaylı. Daemon ve kız kardeşinin
yeteneklerini çalmak isteyen düşmanları vardı ve Daemon'ın
bıraktığı iz bütün düşmanları başıma toplamıştı.

Bu korkunç durumdan canlı kurtulmak içinse tek yapmam
gereken üzerimdeki uzaylı izi etkisini yitirene kadar
Daemon'ın yanından ayrılmamaktı.

"Obsidiyen'e bayıldım. Romanı bir gecede bitirmeye, kendinizi
Daemon'a kaptırmaya ve serinin ikinci kitabı için sabırsızca
beklemeye hazır olun."
-Deborah Cooke, The Dragon Diaries-

"Daemon ve Katy, ateşle barut gibi. Her bölüm nefesinizi kesecek ve dahası için yalvaracaksınız."
-Jus Accardo, Touch-

"Armentrout'un yeni serisinin ilk kitabı başından sonuna hiç
azalmayan bir heyecanla akıp gidiyor."
-RT Book Reviews-
(Tanıtım Bülteninden)
360 syf.
·2 günde·Puan vermedi
İlk okumaya başladığımda roman bana o kadar kötü gelmişti ki dilini beğenmedim diyaloglar basit nasıl desem bu nasıl bir roman demiştim, her seferinde biraz daha okuyayım düzelmezse bırakmayı düşünüyordum, tabi böyle diye diye bir bakmıştım ki beş kitap üç gün içerisinde bitivermiş .

Her ne kadar kitabın çevirisi güzel olmasa da seri o kadar sürükleyici ve o kadar güzeldi ki, bu türdeki başka bir kitaptan mümkün değil lux serisinden aldığım zevki alacağımı sanmıyorum, bu türden serileri seviyorsanız mutlaka okuyun emin olun pişman olmazsınız

Bu seriye benzer kitap önerilerine açığım, cidden bitince boşta hissettim kendimi ... Başka bir kitap okuyamıyorum şu an, o kadar alışmışım ki kitaba keşke hiç bitmeseydi hep devam etseydi bu seri ...
360 syf.
·Puan vermedi
Etrafımda olan bu lux serisi çılgınlığını hep görmezden gelip bu kitabı okuma hevesini bir türlü alamamıştım fakat en sonunda okuma fırsatım oldu. Açıkçası kitap beklediğimden daha iyi çıktı. Yazarın anlatım tarzını üslubunu çok beğendim. Öyle ki bazı kitaplardaki gibi saçma sapan konuları uzatarak anlatmamış olayları sıkıcı bir hale sokmamış ve gerçekten komik sahnelerle doluydu. Yuzumde hep bir gülümseme yada kalbimde bir heyecanla sayfaları okudum. Nasıl bittiğini anlayamadığım bir akıcılık vardı. Kitabı okurken aklıma smallville den superman sahneleri ve alacakaranlık sahneleri canlandı. Uzaylı tasviri bence çok başarılı değil komik gibi ama kitabın sempatikliğine eksi katmamış bana göre. Okurken güzel vakit geçirdiğim, heyecanı duşurmeden devam ettiren bu kitabı tavsiye ediyorum. Tatlı bir fantastik kitap hoşunuza gidebilir. İyi okumalar
 • Oniks
  8.4/10 (270 Oy)198 beğeni911 okunma30 alıntı3.402 gösterim
 • Opal
  8.5/10 (230 Oy)170 beğeni787 okunma20 alıntı3.028 gösterim
 • Köken
  8.6/10 (209 Oy)165 beğeni681 okunma23 alıntı2.910 gösterim
 • Tatlı Bela
  7.5/10 (280 Oy)188 beğeni879 okunma26 alıntı7.587 gösterim
 • Siyah Buz
  8.2/10 (520 Oy)440 beğeni1.537 okunma264 alıntı13.209 gösterim
 • Kemikler Şehri
  8.3/10 (532 Oy)455 beğeni1.518 okunma168 alıntı10.292 gösterim
 • Uyanmış
  7.7/10 (221 Oy)170 beğeni1.560 okunma30 alıntı2.972 gösterim
 • Direniş
  8.8/10 (177 Oy)151 beğeni564 okunma59 alıntı3.614 gösterim
 • Final
  8.7/10 (819 Oy)746 beğeni3.406 okunma89 alıntı11.892 gösterim
 • Vampir Akademisi
  8.0/10 (249 Oy)183 beğeni866 okunma16 alıntı4.749 gösterim
360 syf.
·2 günde·Beğendi·6/10
Lux serisinin ilk kitabı Obsidiyen'i geçen senelerde okumuş sevmeyince de seriye devam etmemiştim. Fakat o zamanlar kapağından ve yayınevinden dolayı kitaba fazla ön yargılı yaklaşmış olabileceğimi düşünerek seriye bir şans daha vermeyi düşündüm. İyi ki de şans vermişim zira okurken epey keyif aldım.

Aslında başlarda kitap bana fazla klişe geldi. Çok yakışıklı baş karakter, onu görünce sanki hayatında ilk kez erkek görmüş gibi davranan alık kız karakter... Fakat karakterler işlendikçe bu hâllerinden kurtuldular neyse ki.

Katy sevdiğim bir karakter oldu. Daemon'un tersliklerine aynı derecede karşılık vermesini okumak çok keyifliydi. Ayrıca bir kitap blogu olmasını da çok sevdim. Daemon ise bilindik kötü çocuk tavırlarında bir karakterdi. Katy'e ters davranmasının mantıklı sebepleri de vardı ama bir iyi bir kötü olması beni bir parça delirtmedi değil.

Serinin ilk kitabı olmasından dolayı pek olay olmadı. Fakat kitabın sonunda yaşananlarla birlikte benim ikinci kitaba olan bekletim arttı. Muhtemelen seri adım adım daha heyecanlı bir hâle gelecek.
360 syf.
·2 günde·Beğendi·6/10
Modern edebiyatın bilim kurgu ve romantik karışımı bir çok kitabı gibi klasik bir konuya sahip bir kitap. Özel güçleri olan esas oğlanımız uzun zamandır insanların az oldu gözlerden uzak bir kasabada yaşar. Esas kızımızın kasabaya gelip yerleşmesiyle olaylar başlar. Uzak durma çabaları.Aşık değilim havaları ve birbirlerinde uzak duramamaları.

Yine de vampirler, kurt adamlar ya da şeytanlar-melekler den sonra farklı bir ırk ile karşılaşmak iyi oldu denebilir. Yeni bir tad almak gibi bir şey. Yeni bir bilgi, yeni heyecan.

Kitap başlarda diyalog bakımından zayıf kalsada olaylar ortaya çıkmaya başlayınca daha iyi bir hal alıyor ve akıcı dili hemen bitmesini sağlıyor...
360 syf.
·2 günde·8/10
Fantastik türde yeni bir kitap almak istiyordum. LUX serisini gördüm. Daha önce uzaylı temalı bir kitap okumadığım için biraz önyargılı yaklaştım. Düşünsenize nerede o vampirler, kurt adamlar, melekler ve cadılar...
Öncelikle kitabı alırken kapağını görmezden gelin :)
Konuya gelecek olursak, her şey baş karakterimiz olan Katy ve annesinin küçük bir kasabaya taşınmasıyla başlıyor.
Ve tabii ki yakışıklı uzaylı komşumuzu da unutmamak gerek (Daemon)
Kitaptaki çoğu karakteri sevebileceğinize inanıyorum, tabii istisnalar olabilir. Kitabın sade anlatımından dolayı sıkılacağınızı pek düşünmüyorum. Sadece betimlemeler çok yavandı ve yok denecek kadar azdı. Yine de ‘Okunmaya değer mi?’ Diye sorarsanız bir şans vermenizi öneririm.
Serinin diğer kitaplarını da okumayı düşünüyorum.
Bir dahaki yorumda görüşmek üzere
360 syf.
·1 günde·9/10
Fantastik, Bilim kurgu ve Romantik tarzda serinin ilk kitabı, Luxenler ve Arumlar ismin de iki uzaylı ırk dünyada yaşıyor. Daemon da Luxenler den biri, baş karakterimiz oluyor kendileri. İnsan olan Katy Deamon'lara komşu oluyor ve yolları kesişiyor. İkisi de birbirinden etkileniyor. Ve daha sonra olaylar başlıyor.
360 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Faztazya okumaya bayılan biri olarak nasıl çıkacağından emin olmadan açıkçası pek de beklentiye girmeden başladım seriye. Ama beklediğim gibi değildi cok daha iyiydi. Serinin ilk kitabı genellikle okuyucuyu olaylara ve konuya alıştırmasi beklenir ve bu kitap bunu fazlasıyla yaptı. Fantastik kitaplarda mantık hatasina cok rastlanir ama bu kitapta yok denecek kadar az. Yazarın anlatımı acik ve anlaşılır. Karakterleri ve olayları film izler gibi gözümüzde canlandırıyor. Serinin olk kitabını çok sevdim.
360 syf.
·6 günde·Beğendi·8/10
Fantastik tür kitaplara pek ilgim yoktur ama okurken kendimi bu kitabın içinde buldum. Kendimi olayların bir parçası gibi hissettim. Sayfaların nasıl geçtiğini anlamadım.
360 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Lux serisinin ilk kitabı olan obsidiyen, pek bayıldığım bir kitap değil ama ilk okuduğumda sevmiştim. O zamanlar da çoğunlukla fantastik türde kitaplar okuyordum. Katy ve daemon benim sevdiğim bir ikili oldu ama katy biraz soğuk geldi bana. Karkater olarak değil, içim ona ısınmadı diyelim. İkisinin atışmaları oldukça tatlıydı.

Fantastik, bilim kurgu ve aşk kitabı. Bence güzel bir seri. Oldukça akıcı. Nasıl bittiğini anlamıyorsunuz kitabın. Yazarın dili sade ve hoş, okunası bir dil.
360 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Kitap çok güzel ve sürükleyiciydi.Kitabın seri halinde olması da çok güzel çünkü ben çok hızlı kitap okuyan bir insanım . Bu kitabıda tek günde okuyup bitirdim. Kitaba gelicek olursak Katy ve Deamon gerçekten harika bir çift ve karakterleri biribirini tamamlıyor. Kitapta çok fazla olay olduğu için soluksuz okunuyor. Kesinlikle okumanızı tavsiye ederim.
360 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Aslında bakarsanız ilk basta bu kitabı okuyayım mı okumayayaımmı diye tereddüt etmistim. Sonra okumaya başladıkca icimi bi sıcaklık sardı. En nefret ettigim sey yazarın kitabı yarıda kesip devamını okumamız için bizi geriye kalan kitapları okumamız icin teşvik etmesi . yinede okumanızı tavsiye ederim . ilk başta sacma diyeceksiniz ama düşündugunuz gibi degil.
"Neden bu kadar dangalaksın?" Sözcükler, iyice düşünmeden ağzımdan dökülüvermişti.
"Herkes bir konuda uzmanlaşmalı, değil mi?"
"Şey, harika bir iş çıkarıyorsun."

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Obsidiyen
Alt başlık:
Lux Serisi 1
Baskı tarihi:
Aralık 2012
Sayfa sayısı:
360
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786050911909
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Obsidian
Çeviri:
Bilge N. Zileli Alkım
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Dex Yayınevi
Her şeye yeniden başlamak çok berbat.

Annemle birlikte Batı Virginia'ya taşındığımızda, kendimi
sıkıcı işlere adamıştım, ta ki tüyler ürpertici yeşil gözleri ve
kaslı vücuduyla yan komşumuz karşımda dikilene kadar.
Ama işler tahmin ettiğiniz gibi gitmedi.

O, ağzını açtı.

Daemon hem kabaydı hem de kendini beğenmiş bir pislikti.
Birbirimizden hoşlanmamıştık. Tam hikâye burada bitiyordu
ki bir kazaya uğradım ve Daemon zamanı dondurarak beni
kurtardı.

Yakışıklı uzaylı komşum üzerimde bir iz bırakmıştı.

Yanlış okumadınız. O, bir uzaylı. Daemon ve kız kardeşinin
yeteneklerini çalmak isteyen düşmanları vardı ve Daemon'ın
bıraktığı iz bütün düşmanları başıma toplamıştı.

Bu korkunç durumdan canlı kurtulmak içinse tek yapmam
gereken üzerimdeki uzaylı izi etkisini yitirene kadar
Daemon'ın yanından ayrılmamaktı.

"Obsidiyen'e bayıldım. Romanı bir gecede bitirmeye, kendinizi
Daemon'a kaptırmaya ve serinin ikinci kitabı için sabırsızca
beklemeye hazır olun."
-Deborah Cooke, The Dragon Diaries-

"Daemon ve Katy, ateşle barut gibi. Her bölüm nefesinizi kesecek ve dahası için yalvaracaksınız."
-Jus Accardo, Touch-

"Armentrout'un yeni serisinin ilk kitabı başından sonuna hiç
azalmayan bir heyecanla akıp gidiyor."
-RT Book Reviews-
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 1.108 okur

 • Gülcan
 • Canset Ceren Atik
 • Öznur
 • Semiha Terzioğlu
 • Bunt
 • Kübra
 • aylin dc
 • Eda eser
 • Betül
 • Sevde

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%4.1
14-17 Yaş
%13.1
18-24 Yaş
%49.4
25-34 Yaş
%21.2
35-44 Yaş
%9
45-54 Yaş
%2.4
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0.8

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%94.7
Erkek
%5.3

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%37.3 (141)
9
%14.6 (55)
8
%22 (83)
7
%10.8 (41)
6
%7.1 (27)
5
%3.2 (12)
4
%1.9 (7)
3
%1.9 (7)
2
%0.5 (2)
1
%0.8 (3)

Kitabın sıralamaları