Buz Öpücük Vampire Academy Serisi 2

8,5/10  (62 Oy) · 
238 okunma  · 
49 beğeni  · 
1.462 gösterim
Aşk ve kıskançlık zorunlu bir kış tatilinde çarpışırsa, eğlence kana bulanabilir!

Rose, Dimitri'yi seviyor. Dimitri de belki Tasha'yı seviyor.

Ve Mason da Rose ile birlikte olmak için canını vermeye hazır.

St. Vladimir'de kış tatili geldi ama Rose tatil havasına bir türlü giremiyor. Muazzam bir Strigoi saldırısı okulu yüksek alarm durumuna geçirdi ve Akademi artık Gardiyanlar'la dolu.

Ki aralarında Rose'un çetin ceviz annesi Janine Hathaway de mevcut. Ayrıca annesiyle teke tek dövüş yetmezmiş gibi, Rose'un yakışıklı eğitmeni Dimitri'nin de başkasında gözü var. Arkadaşı Mason ise Rose'a feci tutulmuş vaziyette ve Rose da erkek arkadaşı Christian'la bol bol yiyişen Lissa'nın beynine hapsolup duruyor!

Strigoiler yaklaşıyor, Akademi hiçbir riski göze almıyor. Bu sene, St. Vladimir'in yıllık kayak tatilli mecburi.

Ancak göz kamaştırıcı kış manzarası ve şık Idaho tatil köyü yalnızca bir güven ilüzyonu. Üç arkadaş ölümcül Strigoilere karşı bir harekette bulunup kaçınca Rose, onları kurtarmak için Christian ile güçlerini birleştiriyor.

Ancak kahramanlığın da bir bedeli var elbet...

Çok fena, çok.

"Vampir kitaplarına doyduğumuz günümüzde, Richelle Mead hem eşsiz, hem de inandırıcı karakterlerle benzersiz bir dünya yaratıyor."
-TeensReadToo.com-

"Sıkıntılı olaylarla başetmesini bilen gençler, bu vamp hikayede tam gaz gidiyor. Bu seri insanda kana kana içmek arzusu uyandırıyor!"
-Booklist-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2013
 • Sayfa Sayısı:
  345
 • ISBN:
  9786054228461
 • Orijinal Adı:
  Frostbite
 • Çeviri:
  Selim Yeniçeri
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
Yeliznd 
15 Eyl 17:28 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kitabı okurken hep başucumda durdu. Bazen heyecanlanırken, bazen gerilirken gördüm kendimi. Rose; Lissa'nın aklından ne geçerse, ne yaparsa veya ne hissederse algılayabiliyordu. Buda aralarındaki pasifik bağdan kaynaklanıyordu. En sonunda da eğlenceleri kana bulandı. Kitabın kurgusunu da oldukça beğendim. Tavsiye ederim.

Seher 
07 Nis 10:10 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 10/10 puan

İlkine nazaran daha heyecanlı bir kitap olmuş. İlkinde yer alan çeviri hatasından,muhtemelen, kaynaklanan devrik cümleler yok. Ama ilk kitapta yazar, Rose'un annesi için "kızıl" derken, ikinci kitapta anneyi ilk gördüğümüzde "kumral" tanımlıyor. Ama sonra mecazi bir şekilde annesine gönderme yaparken, çağrışımı yapan nesne "kızıl kıvırcık" saç. Hata yazarda mı çevirmende mi bilmiyorum ama bu bir betimleme hatası. Diğer yandan Dimitri ile olan inişli çıkışlı ilişkisi tadı kaçmadan anlatılmış, sevdim. İnşallah sonraki kitaplarda suyu çıkmaz ama zaten aldığım tüyoya göre böyle bir imkan da pek olmayacak.

Kurtadamlar hala devreye girmedi. Köşeye sıkıştıracak ve ana konuya katmayacak ise zaten ekleme yapmasın. Uyuz oluyorum sırf olsun diye eklemelerine. Hey! Kurtadamlar vampirlerden daha asildir! :)

Melih Karaman 
07 Şub 2016 · Kitabı okudu · 32 günde · 8/10 puan

Vampir Akademisi serisinin ikinci kitabı, Yazar hikayeye iyi başladı ancak ana karakter olan Rose'un üç erkek arasında kalması, sürekli değişen düşünceleri kısaca aşk hayatı bana Türk dizisi tadı vermeye başladı. Dizilerde bir nebze böyle durumlar sevilebilir ama kitaplarda hele ki fantastik türü kitaplarda sıkıcı geliyor.
Kitabın bir başka sevmediğim yönü ise olayların Rose'un etrafında gelişmesi ve tüm bölümlerin Rose'un ağzından yazılması yani her şeyde Rose olmak zorunda değil. Hermione ve Ron'un pasif olduğu bir Harry potter kitabını düşünün. Böyle bir şey. Mesela kitapta sevdiğim karakter olan Belikov neredeyse yoktu.

Neyse ki yazar sonlara doğru toparlamış. Genel olarak bakarsak da akıcı ve anlaşılır dilde yazılmış.Kızların beğeneceğini düşünüyorum.
Üçüncü kitabı da okuyacağım ama sabırsız yada merak içinde değilim.

Meryem Özalp 
28 Tem 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

2.kitapta biter.. Hmm ne desem o kadr guzel fantastik seriler okudum ki bu kitap yaninda cok sönük ve olaysiz kaliyor ama yine de direniyorum. Yorumlardn ogrendigime gore gittikce guzellesen bir seri ve ben yarim birakmayi sevmiyorum.. canavar vampirler kraliyet ailelrine saldirmaya baslar. Akademi ogrrncilerin kafasi dagilsn diye noele cok guzel bir yere gotururler. Orada Rose arkadasi Mason'a Dimitri'yi unutmak icin sans verir. Bu arada yeni bi karaktrr daha dahil olur Adrian. Zaten olmasa sasrdm illa 2 erkek arasnda gidp gelinecek yoksam olmuyr :) neyse sevdim cocugu Lisa gibi oda ruh elementini kullanyr biraz da gizemli bisey dier kitaplarda daha da iyi anlicaz ne olcagini sanirim. Neyse cok uzattim fazla aksiyon yoktu kitabin sonlarina dogru hareketlenmeye basladi ve sonunda Rose da mezun olmadan 2 tane dövmeye sahip oldu. :)

Sinem 
12 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

İlk kitabın umut vaat eden sonundan sonra daha entrikaya ve olaya dayalı bir kitap beklemiştim ama ikinci kitap ilkine kıyasla daha sönük geçti. İlk kitapta en çok Rose'un güçlü karakterini sevmiştim ama bu kitapta daha çok küçük çocuk gibi davranıp başını belaya sokmaktan başka bir şey yapmadı.

Kitabın son sayfalarına gelene kadar hikaye sıradan aşk romanlarına dönmüştü, neyse ki son anda bir olayı patlatarak kitabı toplayabilmeyi başardı yazar. Mia karakterine bu kitapta daha da bir sıcak bakar oldum ve elementlerin kullanım aşamasına daha yakından tanık olduk. Gizemli finaliyle üçüncü kitabını da okutturacak sanırım yazar.

sevda bendeş 
08 Şub 18:41 · Kitabı okumayı düşünüyor · Beğendi · 10/10 puan

kitap harika bir şey herkese tavsiye ediyorum çok sürükleyici ve eğlenceli rose dimitri lissa critian bunlar harika lütfen okuyun yazarınıda beğeniyorum

Rumeysa Demirel 
20 Kas 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Lise yıllarımda okuduğum için çok net hatırlamasam da güzeldi. O zamanların verdiği ergenlikle hemencecik okuyup bitirmiştim tüm seriyi :)

Kitaptan 5 Alıntı

Melih Karaman 
 07 Şub 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

... "Evet. Orta Doğu'ya has batıl bir inanç...Nazar boncuğu bu kötü etkiyi karşılar..ve takanlara genel anlamda koruma sağlar."
"Orta doğu yani Türkiye gibi yerler mi?"
Annemin dudakları titredi."Evet Türkiye gibi yerler."

Buz Öpücük, Richelle Mead (Sayfa 301 - Artemis)Buz Öpücük, Richelle Mead (Sayfa 301 - Artemis)
Melih Karaman 
 29 Oca 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

"Vay Canına! Bunu haketmek için ne yaptı? Yanan bir binadan öküzleri mi kurtardı? Eğer öyleyse, binayı başlangıçta kendisinin tutuşturmadığından emin olmalısın."

Buz Öpücük, Richelle Mead (Sayfa 87 - Artemis)Buz Öpücük, Richelle Mead (Sayfa 87 - Artemis)
Sinem 
12 Ağu 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 6/10 puan

"İnsan aşkı zorlayamazdı, aşk ya vardı ya da yoktu. Yoksa, kişinin bunu itiraf edebilmesi gerekirdi. Varsa, sevdiklerini korumak için insan elinden geleni yapmalıydı." Rose Hathaway

Buz Öpücük, Richelle MeadBuz Öpücük, Richelle Mead
Meryem Özalp 
27 Tem 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

"Bu arada, adım Rose Hathaway. On yedi yaşındayım, vampirleri korumak ve öldürmek için eğitildim, kesinlikle yanlış adama aşığım ve en yakın arkadaşım tuhaf büyü güçleri
yüzünden kafayı sıyırmak üzere.
Hey, zaten kimse lisenin kolay olduğunu söylemedi ki."

Buz Öpücük, Richelle MeadBuz Öpücük, Richelle Mead
Meryem Özalp 
27 Tem 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

"Başka kim geliyor?" diye sordum.
Omuz silkti. "Sadece sen ve ben."
Bir anda moralim 'neşeli'yi geçerek 'mutluluktan uçma'
noktasına ulaştı. Ben ve Dimitri. Baş başa. Bir arabada.

Buz Öpücük, Richelle MeadBuz Öpücük, Richelle Mead