Son Fedakarlık Vampire Academy Serisi 6

8,6/10  (45 Oy) · 
177 okunma  · 
30 beğeni  · 
1.020 gösterim
Cinayet. Aşk. Kıskançlik. Ve son bir seçim. Ölüm mü, aşk mı?

Rose Hathaway oyunu her zaman kendi kurallarıyla oynamıştı. En yakın arkadaşı ve yaşayan son Dragomir Prensesi Lissa'yla St. Vladimir Akademisi'nden kaçarak kuralları çiğnemişti. Büyüleyici öğretmeni Dimitri'ye aşık olarak kuralları çiğnemişti. Moroi dünyasının lideri, Kraliçe Tatiana'ya karşı gelme cesaretini göstererek, gelecek dampir nesillerini korumak adına hayatını ve saygınlığını riske atmaktan çekinmemişti. Ancak bu kez kanun, pençesini Rose'a geçirdi. Hem de işlemediği bir suç için. Üstelik cezasının infazını önleyebilecek bir tek kişi var ve Rose onu bulmak için hem Dimitri'nin hem de Adrian'ın yardımına muhtaç. Ama zamanı azalıyor. Ölüler dünyası onu tüm gücüyle geri isterken Rose'un şansı gitgide zayıflıyor. Esas önemli soru şu; tüm hayatınızı başkalarını kurtarmaya adamışsanız sizin hayatınızı kim kurtarabilir? Rose, Dimitri, Adrian ve Lissa'yı yalnız bırakmayın.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2012
 • Sayfa Sayısı:
  568
 • ISBN:
  9786054377923
 • Orijinal Adı:
  Last Sacrifice
 • Çeviri:
  Zeynep H. Ateş
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ceren Acer 
09 Tem 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Ben Vampir Akademisi Serisine altıncı seriden başlamışım. :) Kitabı okudukça keşke birinci seriden başlamış olsaydım dedim. Romanın kurgusu, olay örgülerinin düzeni, çevrisi çok başarılıydı. Vampir Akademisi serisine ait henüz bir roman okumama rağmen, kitabın akıcılığına kapılıp, karakterlere de bayağı bir alışmış olduğumu fark ettim kitap bitince. Özellikle Rose ve Dimitri kısa sürede kitabın unutulmaz karakterleri haine geldi benim için. Son Fedakarlık romanında aşkı, mücadeleyi, kıskançlığı, tercih etme zorunluluğunu, entrikayı, heyecanı doruk noktalarında hissedeceksiniz. Hiç şüphesiz yazarın kalemi oldukça etkileyici ve zengin. Okuduğum fantastik, vampir romanlarından daha başarılıydı.

Özge Uzun 
31 Mar 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Fantastik serilerin moda olduğu bir zamanda farklı bir şeyler okumak güzel. Son Fedakarlık seriye mükemmel uyan bir final olmuş. 'Rose' benim okuduğum onlarca seri içinde en sevdiğim karakter diyebilirim. Hele ki saf, biraz akılsız, erkeklere bağımlı olan kadın karakterler yaratıp romantik aşklar yazdığını düşünmenin de ayrıca moda olduğu bu dönemde böyle sağlam ve aynı zamanda fedakar ve güçlü bir karakter nasıl sevilmez diyorum ve tüm seriyi gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.

Müge Buket Akar 
06 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Keşke bitmeseydi.
Ana karakterler sona doğru biraz sıkmaya başlasa da yan karakterler kitapları oldukça renkli bir hale getiriyor.
Okursanız pişman olmayacaksınız :)

Şule ALTAN 
22 Oca 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Yazar bu kitapla zirvede bıraktı seriyi.Ne desem bilemiyorum.Her an yeni bir şeyler oldu.Sıkılmak imkansızdı.Sonunda hem üzüldüm hem sevindim.

sümeyye kip 
20 Nis 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

fantastik kitaplarda en tadı damağımda kalan nadir serilerden birisi olan vampir akademisi gerçekten her kitabında ayrı bir büyüleyici. Dimitri ile ROsa arasındaki çekim zıtlaşma ayrılık hepsi mükemmel şekilde işlenmiş. kitapta aşk macera gizem öyle dengeli ki birinin fazlalalığından yakınamıyorum bile. Kitapta strigoilerin safkanlar ile olan savaşları ve bu sırada koruyucu dampirler işleniyor. Okunmasını tavsiye edebileceğim türden bir kitap. Dimitri'nin Rosa'dan ayrı kalması, Rosa'nın Lisa'nın geleceği için yaptığı fedakarlıklar öylesine güzel işlenmiş ki ileride tekrar okumayı düşündüğüm bir seri

Meryem Özalp 
01 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · 9/10 puan

Vaay bea :)
Bir serinin daha sonuna gelmis bulunmaktayim.. vampirli herseyi severim. Basta sklms olsm da 3.kitaptn sonra seri akti gitti.. Su an yan seriye gecmemek icin kendimi tutuyrm. Adriani okumakta cok zevkli olucak.. neyse gelelim son kitaba.. olaylar hic bitmedi dur durak bilmedi Rose gercktn karakter olark okudgm guclu kizlardan. Gardiyan olmasi Lisa yi kendinden daha onemli kilmasi. Herseyiyle super bi kizdi. Dimtri baslarda canimi sksa da sonradn kendine geldi. Ikisini de hekettigi yerde gormek gibisi yoktu. Demem o ki seriye sans verin okuyun okutun ;)

Sinem 
12 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Yazarın her gün nasıl daha da yükselebileceğini gösteren efsane bir kitap oldu. Olaylar, entrikalar, ihanetler ve aşklar arasında Richelle'den çok daha iyi bir final bekliyordum. Bir çok yerde sonları açık uçlu bıraktı ve en çok Dimitri'nin "Rose-Lissa" ikileminde kalmasına sinir oldum. Sonuçta ilk kitapta Rose'u Lissa'dan daha çok önemsediği için ona aşık olmuştuk. Umarım yan seri de açık bıraktığı her şeyi tamamlar.

Nilsu Dönmez 
20 Ağu 01:29 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Yazar son kitabı öyle bir yazmış ki heyecandan ve aşktan vücudumdaki adrenalin arttı.İşte son nokta böyle konulur dedirticek bir kitap olmasının yanı sıra imkansızlıkların olduğunu gösteren bir kitapta. İmkansız diye bir şey yoktur , pes etmemek diye bir şey vardır ki o da bu kitapta net bir biçimde gösterilmiş.

Rumeysa Demirel 
20 Kas 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Lise yıllarımda okuduğum için çok net hatırlamasam da güzeldi. O zamanların verdiği ergenlikle hemencecik okuyup bitirmiştim tüm seriyi :)

Kitaptan 4 Alıntı

Aşk neydi? Çiçekler, çikolata ve şiirler miydi? Yoksa başka bir şey miydi? Birbirinin şakalarını tamamlamak mıydı? Birinin arkanı kollayacağını bilmek miydi? Birini kendini tanıdığın kadar iyi tanımak mıydı?

Son Fedakarlık, Richelle MeadSon Fedakarlık, Richelle Mead
Nurşen Demirbaş 
17 Ağu 17:44 · Kitabı okudu · Puan vermedi

" Seni sevdim! " diye bağırdı. Öyle hızlı ayağa fırladı ki hazırlıksız yakalandım. " Seni sevdim ve sen beni yok ettin. Kalbimi alıp parçaladın. Kazık saplasan daha iyiydi! "

Son Fedakarlık, Richelle Mead (Sayfa 543 - Artemis)Son Fedakarlık, Richelle Mead (Sayfa 543 - Artemis)

"Çünkü bazen insan detaylara kapılıp resmin bütününü unutuyor. Mesele elbise veya saçın değil. Sensin. Çok güzelsin. O kadar güzelsin ki canım acıyor."

Son Fedakarlık, Richelle MeadSon Fedakarlık, Richelle Mead
Sinem 
12 Ağu 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Battaniyeli çadırın zeminine yayıp üzerlerine uzandı.Yüzünde komik denebilecek dertli bir ifade belirdi.Baskınlar, kurşunlar, suçlular... Sorun değil. Unutulan palto? Kriz.

Son Fedakarlık, Richelle MeadSon Fedakarlık, Richelle Mead