Kozalak

8,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
1 beğeni  · 
884 gösterim
Dolunay, Bedir, Mıstık ve L. Sema Aslan, Dolunayın ışığında onların ve diğerlerinin zorlu yaşam deneyimlerinde iz sürüyor. Her biri dallarından düşmüş kozalaklar misali uzakta ve
yalnızken bile yapraklarını açabilme gücünde Her biri diğeriyle hayatta ve her biri var olabilme mücadelesinde... Bomontinin ara sokaklarında mutsuz bir ev Karanlık koridorlara taşınan sırlar Paşadan kaçıp kendi hikâyesini anlatmaya çalışan Çiçek Yalnız bir annenin, sevgilisini kaybeden L.nin ve devletin eli Paşa dedenin hikâyeleri iç içe geçiyor Kozalakta. Göz önünde olan ama bilinmeyen hayat hikâyelerini içeriden anlatan, sevginin gücüne, aşkın sınırsızlığına dokunan, dramları anlatırken bile gülümsetmeyi başarabilen bir ilk roman.
İçim insan dolu benim, içim gerçeklerle, gerçek insan hikâyeleriyle dolu. Onlar gibi uydurukçuluk yapmıyorum; ses veriyorum.
Dile gelmek isteyen hikâyelere ses veriyorum ki, önünü arkasını bilsin bu kalabalık.
Bu cahil kalabalık. Cahiller, uydurukçular.
Hepiniz üşüyeceksiniz, hepinizin ayağını toprak örtecek. Kıyametiniz kapıda.
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2012
 • Sayfa Sayısı:
  104
 • ISBN:
  9789750510533
 • Yayınevi:
  İletişim Yayınları
 • Kitabın Türü:
Gün İlke Yıldırım 
14 Mar 14:07 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 8/10 puan

Sema Aslan bu kısacık ilk romanında, bizler için gayet güncel bir sıkıntıyı konu edinmiş. LGTB bireyler ve onlara toplumun, ama daha da önemlisi kendi ailelerinin bakışı... Ağır bir konu aslında, ama su gibi akıp giden bir anlatımla birleşince edebi değer kazanan bir metin ortaya çıkmış. Ben tavsiye üzerine okumuştum, şimdi tavsiye etme sırası bende. Keyifli okumalar. =)