Küçük Ayşegül Ormanda

6,0/10  (3 Oy) · 
13 okunma  · 
0 beğeni  · 
211 gösterim
''Küçük Ayşegül'' serisi, dünyada çocukların en çok sevdiği kitaplar arasında birinci sırada yer alıyor. Dünya çocuk yazınında bir örneği daha olmayan çizer Marcel Marlier'nin usta işi fırçasından ve kaleminden, Gilbert Delahaye'ın öykülerinden yaratılan bu kitaplar yıllardır dünyanın en başarılı, en özgün eserleri arasındaki yerini koruyor.
''Küçük Ayşegül''ler çocukların dünyasında kardeşliği, dostluğu; insan, hayvan, doğa sevgisini, çevre bilincini ve insan ilişkilerini geliştiren, onların sorumluluk duygusu içinde büyümelerine yardımcı olan öyküler olarak elden ele geziyor.

Bir ''Küçük Ayşegül'' kitabını belki de en az beş çocuk okuyor. Yıllarca kitaplıklarda saklanan, çocukluk günlerimizin en güzel anıları olarak bir sonraki kuşaklara aktarılan bu kitaplar hiçbir zaman güncelliğini yitirmiyor.

''Küçük Ayşegül'' dizisi, okumayı sevdiren kitapların başında geliyor...
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2004
 • Sayfa Sayısı:
  21
 • ISBN:
  9789758790661
 • Çeviri:
  Eray Canberk
 • Yayınevi:
  Marsık Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Haydari geceler 
04 Oca 15:19 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Orman ve orman hayatını çok sevmem ve özellikle 4 mevsim aynı kararlılıkla yaprak dökmeyen ağaçlara olan saygımdan ötürü bu kitapta kendimi buldum. Eski çalışma arkadaşlarımdan, Burdur orman işletme müdürlüğünde birlikte çalıştığımız Ayşegül' ede sonsuz sevgilerimi gönderiyor, bir anı mahiyetinde yazılmış bu kitabı tüm okurlara tavsiye ediyorum.