Küf Kedisi

8,3/10  (6 Oy) · 
14 okunma  · 
6 beğeni  · 
476 gösterim
“Biz kelimelerden, sevişmekten, şöhret tutkusu ve yaşam enerjisinden ibaretiz.
Biz inanmanın ve coşmanın yoğunlaşarak cisimleşmiş haliyiz…
Biz hayatız damarlarda dolaşan. Biz temiz hava gibiyiz büzülmüş ciğerleri dolduran. İşte bu yüzden biz tüm bu sahip olduklarımızı sadece bir kadının yararlanımına sunacak kadar bencil olamayız. Üstelik unutmayın ki bizim yelkenimizi şişiren rüzgâr, hikâyeleri bizle başlayıp bizle biten kadınların nefesleridir…”
Ata billur gibi bir neşeyle kıkırdadı.
“Senin kadar güzel saçmalayan birini daha görmedim Can. Üstelik inanıyorsun da bunlara.”

Kaotik ve dolambaçlı bir iş yaşamı, hızlı hayat temposu, şöhret ve başarı hırsı, aceleye getirilen aşklar, dostluk, erdem, inanç, bağlılık üzerine modern, epik bir metropol hikâyesi.
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2007
 • Sayfa Sayısı:
  276
 • ISBN:
  978-975-991-523-0
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap
 • Kitabın Türü:
Aslıhan Alpaslan 
05 Oca 09:04 · Kitabı okudu · 2 günde · 6/10 puan

Kitabı 21 aralık indirim kampanyasında Hepsiburada'dan aldım,elimdeki Doğan Kitap 4. baskısı, kitabın korsan olduğunu düşünüyorum.Çünkü elimde müthiş rahatsız edici bir his bıraktı, kapak ve sayfalar kötüydü, üstüne üstlük yanlış basılmış tekrar eden 8 adet sayfa vardı.Yani anlayacağınız elimde tutarken daha sinir olmaya başladım kitaba.
Bu yazarın okuduğum ikinci kitabı ilk kitabı Neva bende güzel duygular bırakmıştı, bu kitap için aynısını söyleyemeyeceğim.
Biraz feministlik yapacağım. Bence kitap yanlı yazılmış, erkek karakterler akıllı, zeki, çalışkan,dürüst,sevgi dolu, geçmişlerinde hep bir sıkıntıları var, kadın karakterler de akıllı, çalışkan ama dürüst değil, sevgisiz ve hayat hep onlara güzel.
Erkek karakterler istedikleri gibi cinselliği yaşıyorlar, kadın karakterler bunu yaşayınca onlar kötü oluyor. Beğendiği kadın ile birlikte oluyor,ama kadın beğendiği erkek ile birlikte olduğu için ayıplanıyor. Sonra tipik erkek karakteri eline erkek eli değmemiş kadın ile evlenmek istiyor. Tabi arada hafif sapmalar oluyor, mesela Ata karakterinin Beril karakteri ile nişanlanması gibi ama Selim karakteri Küfkedisi ile birlikteyken başka bir adamın karısı ile birlikte oluyor, küfkedisi ondan önce gecelik ilişkiler yaşadığı için suçlanıyor ve terk ediliyor.
İşte bunun gibi hikayeler ile dolu bir kitap, biraz ara vermek istediğinizde okuyacağınız bir kitap olabilir.
İki kız annesi olarak Allah böyle erkeklerden kızlarımı korusun diyorum.Halk arasında bir laf vardır; gezilecek değil evlenilecek kız diye bu bile toplumumuzun kadın cinsine bakış açısını açıklar.
Ne diyeyim okumuşu ya da cahili fark etmiyor, namusun halen vücudumuzda olduğunu, düşüncelerimizde olmadığını düşünenler var. Bu yazdıklarımdan kimse benim çok açık görüşlü olduğumu falan düşünmesin aslında muhafazakar bir ruha sahibim benim bur da kızdığım veya eleştirdiğim durum aynı hayatın yaşanmasına rağmen hayatı yaşayan kadın ise kötü, erkek ise olabilir olarak kabul edilmesidir. Keyifli okumalar...

Kitaptan 1 Alıntı

hilal bülbül 
05 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

senin coşkun aslında seni terk etmemiş. sadece sana küsmüş. onu tekrar tavlamalısın.

Küf Kedisi, Ilgın Olut (Sayfa 78)Küf Kedisi, Ilgın Olut (Sayfa 78)